Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Anlık Mentalite Değişimi

JustDoİt

Ay Yolcusu
Mentalite hepimiz için çok önemli bir konu, belirli bir mentaliteye ulaşmamış kişiler bence bu hayatta önemli yerlere gelemezler. Yaptığım her hatadan oturup sakince düşünüp ders çıkarmaya çalışıyorum buda mentalitemin gelişmesinde epey güzel bir şey ancaaak... tam kafamı ve düşüncelerimi güzel bir yere oturttum derken o kafa yapım ya da mentalitem anında değişiyor. Yapıcağım şeyleri de yapmak istemiyorum tabiki. Dikkat edin olay motivasyon değil o şeyi istesem, hedeflesem yapıcam ama hedefimde o yok gibi geliyor. Konuşmam / beden dilim değişiyor, Duygularım değişiyor ve pufff.. apayrı bir dünya yine varoluşsal sancılar depresyon fasafiso. Bunu nasıl düzeltirim? Bir şeyi istiyorum, nasıl düzenli isteyerek yaşayabilirim?

kartel

Yeni Fapstronot
Bunu bende çok fazla yaşıyorum, aynı günün ortasında hayata karşı aşırı motive ve dirayetliyken, akşamı kaygılar içinde hiçbir şey yapmak istemez ve 4-5 saat önce hayalini kurduğum şeyin "acaba gerçekten istiyor muyum" hissini yaşamak. Ve aynı varoluşsal sancıları yaşıyorum bunun sebebinin, her şeyin sonunu düşünmem olduğunu düşünüyorum, mesela bir kariyerde bir hobide sona geldiğimde gerçekten tatmin hissini yaşayıp yaşamayacağımın bir endişesi var aslında içimde ya da istediğim şey gerçekten anlamlı mı? bunu içimde içselleştiremiyorum belkide

JustDoİt

Ay Yolcusu
Evet belki o hayalin sonuna ulaştığını hissetmek olabilir gerçekten doğru

syronix

Masculine but 16 y.o
Ulan Türk gençlerine ne yaptılar nasıl oluştuğunu bilmediğim birsürü sorunum var gelecek kaygısı sınav kaygısı

svgimmgl

Yeni Üye
Mentalite hepimiz için çok önemli bir konu, belirli bir mentaliteye ulaşmamış kişiler bence bu hayatta önemli yerlere gelemezler. Yaptığım her hatadan oturup sakince düşünüp ders çıkarmaya çalışıyorum buda mentalitemin gelişmesinde epey güzel bir şey ancaaak... tam kafamı ve düşüncelerimi güzel bir yere oturttum derken o kafa yapım ya da mentalitem anında değişiyor. Yapıcağım şeyleri de yapmak istemiyorum tabiki. Dikkat edin olay motivasyon değil o şeyi istesem, hedeflesem yapıcam ama hedefimde o yok gibi geliyor. Konuşmam / beden dilim değişiyor, Duygularım değişiyor ve pufff.. apayrı bir dünya yine varoluşsal sancılar depresyon fasafiso. Bunu nasıl düzeltirim? Bir şeyi istiyorum, nasıl düzenli isteyerek yaşayabilirim?
Aynı şeyi bende yaşıyorum. Ne yapıyorsun diye soracak olursanız size verecek bir cevabım yok maalesef. Ama artık bu durumun da hayatımın bir parçası olduğunu kabullendiğimi farkediyorum. Size önerim bu anları kafanızda çok abartmamanız. Çünkü sizde biliyorsunuz ki geçiyor bu anlar ve yine geliyor. Ne kadar abartırsak o kadar şiddetli geri geliyor diye düşünüyorum. Ve önerebileceğim şey okuduğum kitaplardan ve gerekse izlediğim videolardan böyle anlarda içten gelmesede kendini zorlayıp bir şeyler yapmalısın. Tabi çok zorlu oluyor. Ben bunu çok nadir uyguladım ama bir kaç defa gerçekten işe yaradığını farkettim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6