Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dikkat Dağınıklığı Ve Anksiyete Için Öneriler?

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar selam.Bu bağımlılıkla alakalı beni en çok zorlayan kısımlar dikkat dağınıklığı ve anksiyete.Yani en çok bunlara sebep olduğunu düşünüyorum.Çünkü PMO ya bulaşmadan önce derslerimde başarılı hızlı kavrayan ve saatlerce çalışabilen bi çocuktum.Günümüze geldiğimizde ise üniversiteyi 2 sene uzatmış yüksek düzey dikkat dağınıklığı ve anksiyete yaşan birisiyim.Sürekli başa sarıyorum.Yeni bir sürece başladım.PBKY metoduyla sürdüreceğim bu süreci.Bu süreçte elimden geldiğince dikkat dağınıklığım ve anksiyetelerim üzerinde uğraşmak istiyorum.Mesela dikkat dağınıklığımla alakalı çalışırken yazmak bende en işe yarayan metod.Sizlerden de bunu uygulayan fayda gören var mı merak ediyorum.Anksiyete içinse kampüste herhangi birine bir şey sormak ya da yolda sokakta birileriyle rastgele muhabbet etmek em doğru yol mu?Aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Varsa öneriniz alabilirim.

fapmastertikz

Çifte mezun
Telefonda geçirdiğin süreyi azaltman en doğrusu olur dikkat dağınıklığı için. Ayrı olarak yazı yazmak ve ya kitap okumak gibi eylemler yardımcı olacaktır. Tanımadığın insanlarla muhabbet etmen de iyi gelir. Yapmaktan hep çekindiğin şeyleri yap. Meydanda bağırmak gibi mesela😅. Anksiyetenin üzerine git yani korkusuz ol. Anksiyeteni tetikleyen olayı yaşadıktan sonra düşün ve aslında bu eylemin kimi ne ilgilendireceğini, başkasının senin hakkındaki düşüncesi neyi değiştirecekki tarzı düşünmen lazım. Çünkü beyni yeniden kodlaman gerek. Forumda bununla alakalı çok güzel bir yazı olması gerek bir araştırmanı tavsiye ederim. Bulursam ben de iletirim.
Sürecinde başarılar🫡

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6