Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

1 Aydaki Neverfap Faydalarım

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu yazıda sizlere 1 ayda gördüğüm neverfap faydalarını anlatacağım. Bu yazının ikincisi 2 ay olduğunda, üçüncüsü 3 ay olduğunda gelecek.

Öncelikle bir aya kadar gelmemi sağlayan neden, amacımı bulmam ve olayı beynimde bitirmemdi. Öyle yazıldığı gibi kolay değil ve klişe, değil mi? Klişeler gerçek olduğu için klişedir beyler. Ben bu noktaya gelene kadar 7 ay lapse oldum. Hatalarımdan öğrendiğim için başardım, pes etmediğim için başardım azim beyler azim (azim: zorlukları yenme yetisi) bir anda başlayıp "hadi lan 90 gün yapmak yok" demek kolay. Onu devam ettirebilmek önemli olan bunu anladım ve her zorlandığım anda aklıma azimli ve kararlı olmayı getirdim. Ve süreç ile ilgili yeni şeyler öğrenmeye devam ettim. Aslında p***o hic zevkli değil, masturbasyon hiç zevkli değil. Biz onu zevk sanıyoruz. Ve beyler en önemli nokta şu: Her insan kendi düşüncelerine daha çok ikna olur. Ben burda sürekli bir şeyler yazsam ve siz de okusanız "Aa doğru diyor" deseniz de kendiniz düşünüp, kendi kararlarınızla bir yola girmezsenız başarılı olamazsınız. Bu yüzden şunun üstüne düşünmenizi istiyorum: Felsefe.

1-Odaklanmada Artış

Fap bataklığındayken fap yaptıktan sonra çok motive oluyor ve odaklanmam daha iyi oluyordu ama bu etkiler 2-3 günden fazla sürmüyordu. Sürekli bozup, gaza gelip yeni başlangıçlar yapıyor fakat 7-8 gün sonra bozuyordum. Bundan bir ay önce amacımı buldum; felsefe yapmaya, düşünmeye başladım ve bu süreçte bana yardımcı olması için neverfap'e başladım. Süreçteyken fap bataklığında rastladığım şeylere rastladım ve odağımın istemsiz olarak daha fazla o şeylerde kaldığını gözlemledim. Eğer dopamin açığını başka bir şeyle kapatmazsanız bu daha iyi odaklanma etkisini görürsünüz.

2-Saçım artık dökülmüyor
Sürekli fap yapıp, sorunlardan kaçtıkça strese giriyordum ve bunlar da bana saç dökülmesi olarak geri dönüyordu. Hatta annem saçımın dökülmesinden çok rahatsız olurken şimdi hiçbir şey demiyor. Saçım daha kuvvetli ve dökülmüyor. Ve sanırım dökülenlerin yerine yenileri de çıkıyor.

3- Özgüvende artış
Konuşmalarimda kendim oluyor ve hiçbir şeye takmadan konuşuyorum artık. Tabii bu neverfap etkisi değil ama onun sayesinde kendimi böyle biri yapabildim.

Şimdi biraz da gerçekler ya da acılar
Amacın yoksa en azından p***o sektörüne para kazandırmak için yapma. En kısa zamanda bütün kaliplardan kurtulup özgürce düşünmezsen çevrenin kalıpları kafana takılır ve hayatın elinden alınır. Ölüm anında nasıl bir hayat görmek istersin? Artık boşu boşuna deneyip durma, otur ve düşün, kararını al ve azimle, kararlılıkla ilerle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6