Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

168 Gün Boyunca Sadece Derse Odaklanmak

• Konuyu başlatan Roisas
  • Başlangıç tarihi
R

Roisas

Misafir
Bilenler bilir müzik ve sosyal medya bağımlığım aşırı fazla ve birkaç gündür kendi kendime uzak durmaya çalıştım arada yine girdim ama elimden geleni yaptım ve anladım ki insan bir şeyi tek seferde iptal etmeli beyinden bende az az girmek yerine 168 gün boyunca derslere odaklanmak istiyorum kafamı dağıtacak her hangi şeyden uzak duracağım.

Tek kullandım medya youtube olacak ( ders videoları olsun ve sessiz vlog tarzı videoları izlemek için ) 168 gün sonra ne olacak bilmiyorum ama son defa diyorum bunu yazdıktan sonra bir daha google bile girmeyeceğim haberleri okuyup üzülmek bile istemiyorum 168 gün boyunca enerjik olmak istiyorum.

Son olarak benim gibi sınava girecek olan varsa umarım güzel geçer

Daha iyi hayat için sıkı çalışmak gerekir.

Kendinize iyi bakın.

G

gordon

Misafir
Bu şekilde bir yere varamazsın pes edip tekrar eski haline dönüp "neden böyle oldu?" derken bulursun kendini. Vaktini doğru kullanmayı öğrenirsen. Sporunu, egzersizini yap, kitabını oku, yeterince sosyalleş, yeterince müziğini dinle. Verilerle kanıtlandı ki sadece bir aktiviteye odaklanarak istediğin yere ulaşamazsın. Youtubeda gördüğün o "ölüm makinesiyim" gibi kanallardan görüp özenmeyin şöyle şeylere. Onlar kafayı yemiş, psikolojik sıkıntısı olan insanlar.

Ders çalışman gerektiği zamanda adam gibi otur çalış sonrasında istediğini yaparsın. Ama dersi tüm güne yayarsan hiçbir şey yapmaya vakit bulamazsın. Sosyal medya uygulamalarını sil. Çalışırken gerekirse telefonunu kapat, başka odaya koy ne yaparsan yap da şu telefona bakma. Telefonunun elinin altında olması önüne çikolata koyup yememek için çabalamaya benzer. Kendini disipline edecek aktiviteler yap örneğin hergün 30 şınav çekeceğim gibi hedefler koy. 7/24 disiplinli olamazsın ama olmaya çabalayabilirsin. Velhasılkelam her şey senin iradene bağlı başarılar dilerim değerli dostum..

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu şekilde bir yere varamazsın pes edip tekrar eski haline dönüp "neden böyle oldu?" derken bulursun kendini. Vaktini doğru kullanmayı öğrenirsen. Sporunu, egzersizini yap, kitabını oku, yeterince sosyalleş, yeterince müziğini dinle. Verilerle kanıtlandı ki sadece bir aktiviteye odaklanarak istediğin yere ulaşamazsın. Youtubeda gördüğün o "ölüm makinesiyim" gibi kanallardan görüp özenmeyin şöyle şeylere. Onlar kafayı yemiş, psikolojik sıkıntısı olan insanlar.

Ders çalışman gerektiği zamanda adam gibi otur çalış sonrasında istediğini yaparsın. Ama dersi tüm güne yayarsan hiçbir şey yapmaya vakit bulamazsın. Sosyal medya uygulamalarını sil. Çalışırken gerekirse telefonunu kapat, başka odaya koy ne yaparsan yap da şu telefona bakma. Telefonunun elinin altında olması önüne çikolata koyup yememek için çabalamaya benzer. Kendini disipline edecek aktiviteler yap örneğin hergün 30 şınav çekeceğim gibi hedefler koy. 7/24 disiplinli olamazsın ama olmaya çabalayabilirsin. Velhasılkelam her şey senin iradene bağlı başarılar dilerim değerli dostum..
Maalesef gordon haklı. O ölüm makineleri ya uzun süre alıştıra alıştıra süre artırıyorlar ya da doping kullanıyorlar.

Kesinlikle spor gibi bir aktiviteye yönelmeye bak. Ayrıca müzik dinleyerek çalışıp derece yapanların sayısı baya fazla, önemli olan müzik seçimin.

R

Roisas

Misafir
Merhabalar uzun zamandan sonra bir giriş yapayım dedim ve yorumları okudum sanırım düzgün bir yazı paylaşmadan gitmişim ve bu yazıda benim tamamen derse 24 saat boyunca kapanacağım gibi yazıyı olmuş 😌😌 öncelikle zaten günlük hayatım da sosyal birisiyim kendime zaman veriyorum dışarı çıkmak olsun, sevgilimle zaman geçirmek olsun arada müzik, diziler vb şeyler de bakıyorum. Burada yorumlar için teşekkürler ederim arada yine böyle giriş yapmak istiyorum 😇😇😇😇😇

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6