Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023'Te Şeker Bağımlılığını Bırakma

puV

Yeni Üye
Selamlar arkadaşlar 2022 yılınız nasıl geçti?

Umarım güzel geçmiştir.Benim için pek de dolu geçmedi açıkçası.Izdıraplar,depresyonlar okul falan derken çok boş geçti.2022 nin bana tek artısı
kitap okuma alışkanlığı kazandım.Kendimi geliştirmek adına kafamda bir sürü planlar vardı fakat bir türlü harekete geçemedim.Fiziksel açıdan
sürekli gelişmek istiyordum hatta yaz tatilinin sonuna doğru spora başladım. 1-1.5 ay lık süreç sonrası spor derslerle birlikte ağır geldi ve sporu bıraktım.

Bugün değinmek istediğim konu şekeri bırakmak ve paketli gıdalardan uzak durmak.Biraz yaşadıklarımla birlikte bahsedeğim konuyu harmanlayıp anlatacağım.
2022 başında 2 ay gibi bir süre şekeri bırakmıştım ve şeker ihtiyacımı meyvelerden karşılıyordum ve 2 ay gibi bir sürede kendimde gözle görülür bir değişim oldu.
Yağ oranım düştü,kendimi ruhsal ve fiziksel açıdan daha mutlu hissediyordum,spor açısından büyük motivasyon sağlıyordu ve daha enerjiktim.

Yeni yılla birlikte başlayacağım şeker ve paketli gıdalardan uzak durmaya sizlerinde katılımlarını bekliyorum.Özellikle benim gibi son sınıf öğrencileri bir yandan ders
çalışırken bir yandan da kendini geliştirmek,sporla ilgilenmek istiyor.Spor a gitsek ders geride kalıcak ders e de yoğun çalışırsak insan ister istemez sıkılıyor ve kendini
mutlu edecek anlar yaratmaya çalışıyor.Bizler şeker bağımlılığını keserek 6 ay gibi bir sürede vücudumuzun temelini atabiliriz ve yazın sınavdan sonra spora başlarız.
Bu 6 aylık süreci derslerle geçirirken bir yandan da vücudumuzda ki gelişimi görerek mutlu olabiliriz.

2022 de 2 aylık süreçte bile gözle görülür bir değişim yakaladıysam,bu yıl 6 ayda neler neler değişmez ki ? :)

2023 bizler için ............. yılı olsun Sevgiler :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6