Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

3 yıl 7 aydır başarısız

dragut44

Yeni Fapstronot
Bu süreç döneminde 78, 75, 66, 60, 60, 56, 45, 38, 33, 21 gibi sayısız süreçlerim oldu. Ama 90 güne ulaşamadım. Sayısız fayda keşfettim.

Tam manasıyla istediğim başarıyı sağlayamadım.
Ama pes etmemeyi öğrendim.
Ne kadar kötü olursa olsun geçeceğini öğrendim.
Tek yapmak istediğim 12 ay hard mod.
Yapacağımdan hiç kuşkum yok sadece beklemek canımı sıkıyor.

Benözgürbiriyim

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör

dragut44

Yeni Fapstronot
Alıcam da henüz almadım bitirmem gereken birkaç kitabım var bitirmeden alırsam mevcut olanlar arada kaynar

Kafada bitirmedikten sonra evlenince bile bırakılmıyo
Şuan 12 ay yapmak istiyorum. Sonrasında zaten başka biri oluyorsun, düşüncelerin değişiyor. 12 ay yapsam bana yeter, sonra eski halime dönersem bile bu benim tercihim olur.

Tough Climber

Everest Yolcusu
Topluluk Yöneticisi
Bağımlılığı bırakmada şöyle bir şeyde var.Bağımlıyı bir mağaraya kapatıp çıkarsanda kişi kendi iradesini geliştirmemesi ve alışkanlıklar kazanmaması sonucu o maddeye hasret ve ilk bulduğu anda kullanmaya eğilimli olabilir.Olay eski yanlış , bozuk alışkanlıkların yerine yenilerini eklemek ve piksellere o oyunculara hatta pmo kullanıcılarına dahi acımak ve iradeyi geliştirmekte yatmıyor mu?Çünkü şu an aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar bekleyeceğine farklı şeyler yapıp bekleseydin bırakmış olurdun.
Askerde de kitap okuyarak vs. vs. iradeni geliştirirsin relapse olma olasılığın bayağı azalır ki zaten iradeyide geliştireceğin için geldiğinde boş kaldığında yapmazsın .
Umarım her şey dilediğin gibi olur,
Allah'a emanet ol.

dragut44

Yeni Fapstronot
Bağımlılığı bırakmada şöyle bir şeyde var.Bağımlıyı bir mağaraya kapatıp çıkarsanda kişi kendi öz iradesini geliştirmemesi ve alışkanlıklar kazanmaması sonucu o maddeye hasret ve ilk bulduğu anda kullanmaya eğilimli olabilir.Olay eski yanlış , bozuk alışkanlıkların yerine yenilerini eklemek ve piksellere o oyunculara hatta pmo kullanıcılarına dahi acımak ve öz iradeyi geliştirmekte yatmıyor mu?Çünkü şu an aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar bekleyeceğine farklı şeyler yapıp bekleseydin bırakmış olurdun.
Askerde de kitap okuyarak vs. vs. öz iradeni geliştirirsin relapse olma olasılığın bayağı azalır ki zaten iradeyide geliştireceğin için geldiğinde boş kaldığında yapmazsın.
Umarım her şey dilediğin gibi olur,
Allah'a emanet ol.
Bu süreçte çok şey denedim. 78 günlük sürecimde 5 saat uyku geri kalan zamanım okul+ders çalışma bunun dışında bir şey yapmadım. Eeee o zaman neden bozdun dersen her şey mükemmel gidince sıkılıyorsun bozuyorsun başka nedeni yok. Beni engelleyecek bir platform lazım. Beni bedenen aşırı zorlamalı irademin dışında ekstra zorlamalı. Alışkanlık kazanmada sorunum yok. 4 yıla yaklaşan sürecimde Yazılımdan, yabancı dile ösym sınavlarında Türkiye derecelerine kadar birçok alışkanlık kazandım. Dediğim gibi her şey yolunda giderken kendimi şarampole atıyorum.

dragut44

Yeni Fapstronot
38 ve ardından 52 günlük bir süreci daha bozmuş bulunmaktayım.

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Kardeşim amaç 90 değil ki komple bırakmak, sen yine elinden geleni yapmışsın toplasan o sayıları bir yıl rahat çıkar sana tavsiyem eskiden bir yılda kaç kez relaps olurdun neverfapı öğrendin kaç kez relaps oldun? E çıkan sayı her türlü seni başarılı kılıyor

dragut44

Yeni Fapstronot
Kardeşim amaç 90 değil ki komple bırakmak, sen yine elinden geleni yapmışsın toplasan o sayıları bir yıl rahat çıkar sana tavsiyem eskiden bir yılda kaç kez relaps olurdun neverfapı öğrendin kaç kez relaps oldun? E çıkan sayı her türlü seni başarılı kılıyor
4 . yıla mezun gireceğim başka yolu yok.

dragut44

Yeni Fapstronot
Bu mesele artık ölüm kalım meselesi oldu. 4 yıl arkadaşlar 4 yıldır bunun için uğraşıyorum. Benim bundan sonraki hayatımı bu olay belirleyecek. Durumum vehameti çok fazla. Başarısızlığı asla kabul edemem. Asla pes edemem. Saldıracağım tüm gücümle.
BAŞARACAĞIZ
BAŞARACAĞIZ
BAŞARACAĞIZ

GAZAP

Uranüs Yolcusu
Bu mesele artık ölüm kalım meselesi oldu. 4 yıl arkadaşlar 4 yıldır bunun için uğraşıyorum. Benim bundan sonraki hayatımı bu olay belirleyecek. Durumum vehameti çok fazla. Başarısızlığı asla kabul edemem. Asla pes edemem. Saldıracağım tüm gücümle.
BAŞARACAĞIZ
BAŞARACAĞIZ
BAŞARACAĞIZ
Başaracağız değil dostum, BAŞARMALIYIZ.
Kendi adıma konuşayım ama eminim çoğu arkadaş da benim gibi.
KAYBEDECEK PEK BİRŞEYİM KALMADI ve bu savaşın galibi ben,biz olmalıyız.

minimalistbirisi

Yeni Fapstronot
kardeşim başarılar dilerim.. şuan bir kriz içindeyim 20 gün oldu ama yapmayacagım isterse beynim kendini yesin,isterse beynim patlasın ama tekrardan bu illete bulaşmayacagım. bagımlı olmayan insanlar pmo a ihtiyaç duymuyorlar ama bizler bir bağımlıyız vucudumuz bunu istiyor. beynimizi kontrol edebilirsek iş bitmiş demektir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6