Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

30 Günlük Entelektüel Meydan Okuması!

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Selam arkadaşlar ünlü entelektüel Johann Wolfgang Von Goethe gibi 30 gün boyunca onun yaptığını yapacağız.

johann-wolfgang-von-goethe-4126148_1280.png

30 gün boyunca yapacaklarımız!:

1. 30 gün boyunca klasik müzik dinleyeceğiz!
2. Bir sanat portresini tanıyacağız.
3. Aklımıza gelen fikirleri not alacağız.
4. Bir kitap okuyacağız.
5. Okuduğumuz önemli bölümleri not alacağız
6. Bir şiir tanıyacağız!
7. Müze ziyareti

johann-wolfgang-von-goethe-5652861_1280.png

Ünlü entelektüel Johann Wolfgang Von Goethe her günü bunları yaparmış ve bunları yaptığı içinde ilerleme kaydetmiş bilgi konusunda ve sizde bilgi kaydetmiş ve dolu
olacaksınız. A
rkadaşlar evet 30 günlük serüvene kayıt olanları yazacağım. Katılmak isteyenler belirtsin.

i

Bilmek yeterli değildir; başvurmalıyız. İstek yeterli değildir; bunu yapmalıyız. – Johann Wolfgang Von Goethe

KATILIMCILAR:

1.JohnnieWalker
2 strongenough
3
4.
zarifoğlu
5. Burak fabsız
6. Ant900
7. Delifisek

Başlangıç: 25 Şubat 2023

Bitiş: 22 Mart 2023

Bize kaçıncı günde olduğunuzu yazarsınız.​

Son düzenleme:

masuaku

Venüs Yolcusu
Katılmayi çok isterdim fakat deprem bölgesindeyiz, ev ile köy arasında gidip geliyoruz sürekli, yapamam bu dönemde.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
tüm bu dedikleriniz sadece batı klasik müziği için mi geçerli?
  • Mozart – Eine kleine Nachtmusik. ...
  • Beethoven – Für Elise. ...
  • Puccini – 'O mio babbino caro' from Gianni Schicchi. ...
  • J.S. ...
  • Beethoven – Symphony No.5 in C minor. ...
  • Vivaldi – The Four Seasons. ...
  • Bizet – 'Carmen' ...
  • Johann Strauss II – The Blue Danube. Önerimdir. 😄 ilk defa dinlediğinizde sıkıcı gelebilir. Lakin sonra cidden iyi geliyor.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
  • Mozart – Eine kleine Nachtmusik. ...
  • Beethoven – Für Elise. ...
  • Puccini – 'O mio babbino caro' from Gianni Schicchi. ...
  • J.S. ...
  • Beethoven – Symphony No.5 in C minor. ...
  • Vivaldi – The Four Seasons. ...
  • Bizet – 'Carmen' ...
  • Johann Strauss II – The Blue Danube. Önerimdir. 😄
Türk müziği ve batı müziği arasındaki ses sistemi farklılıkları hakkında okuma yapmanızı tavsiye ederim :) türk müziği koma ses gibi bir takım kavramlar batı müziği için söz konusu değildir ki çoğu kilise müziği temelinden geliyor. Bir müziğin hem motive edici hem de uyku getirici olduğunu düşünüyorsanız bu olsa olsa bireysel bir tecrübe olabilir 😁

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Türk müziği ve batı müziği arasındaki ses sistemi farklılıkları hakkında okuma yapmanızı tavsiye ederim :) türk müziği koma ses gibi bir takım kavramlar batı müziği için söz konusu değildir ki çoğu kilise müziği temelinden geliyor. Bir müziğin hem motive edici hem de uyku getirici olduğunu düşünüyorsanız bu olsa olsa bireysel bir tecrübe olabilir 😁
1.
2.
yani kendi yaptığım müziklerde var, isterseniz size yaptığım bir kaç müziğimi atabilirim. 😄 Çünkü ben müzik yapımcısıyın aynı zamanda. Amaç eglence amaçlı.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
1
2
james bond hayranıyım remastered yapmaya karar vermiştim. Orjinali dinleyebilirsiniz. Farksız oldu, Müzik hep yaparım. Birde jojo müziğini yapmıştım.
Yaptığınız hobi güzel. Fakat arka plana ayarladığınız müzikler kafayı çok yoruyor gibi, iki müziği de baştan sonra dinleyemedim. Önerim ses seviyelerini doğru ayarlamanız.

Şuraya da şunu koyayım:

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Yaptığınız hobi güzel. Fakat arka plana ayarladığınız müzikler kafayı çok yoruyor gibi, iki müziği de baştan sonra dinleyemedim. Önerim ses seviyelerini doğru ayarlamanız.
Bunlar benim ilk müziklerim, eski. Uzmanlaşmıştık daha. Paylaşmaya vaktim olmuyor. Bir firmaya müzik yapıyorum, o yüzden emek verip atmışsınız sağolun.😂

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6