Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

84. Gün Üzerine Etkilerim

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Selam dostlar uzun bir süre sonra geri döndüm 84. Gündeyim ve kendimde değişen şeylerden bahsetmek istiyorum. Birinci olarak enerji artışı oldu eski halimden eser yok eskiden günün yarısında tükenirdim çalışırken ama şimdi terminatör gibiyim hiç yorulmuyorum yorulduğumu hissetmiyorum içimde büyük bir enerji var. İkinci olarak anı duygu değişimleri yaşıyordum bazen bir anda kendimi kötü hissediyordum çok kötü bir durumdu geçti azalarak geçti gitti eser yok. Üçüncü olarak takıntılardan bahsetmek istiyorum takıntılarım azaldı ve odaklanma gücüm arttı beyin sisi çok olmasada baya azaldı. Fiziksel performans geliştiren işlerde hızlandım. Bilmeyen olursa söyleyeyim ben ben 10 yaşından beri mastürbasyon yapıyodum 8 yıllık bağımlıydım 11 yaşımda travmatik mastürbasyona alıştım günde 3-4 defa yapmadan rahatlamıyordum boş günümde 8 defa yapardım işte böyle ağır bir bağımlıydım. İlk yavaş yavaş bırakayım dedim olmadı. Bu günahtan kurtulamıyordum ve her gün üzülüyordum sonra dedimki ayet var" Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermemiştir" işte bu ayet ile kendimi hazırladım ve dedimki madem bu günahı yapmama gücünü Allah bana vermiş ve herkese vermiş niye yapamıyorum niye bırakamıyorum diye sordum o sırada bediüzzaman said Nursi'nin sabır risalesini okudum ve bir video izledim videonun ismini yazıcam ve videonun ana mantığı acıya nasıl katlanılır ve nasıl sabredilir ve sabır yönetimi nasıl yapılır, bir alışkanlık nasıl bırakılır gibi soruların cevabını ve yöntemini aldım lütfen videoyu baştan sona kadar izleyin ve bir günahı işlememeye nasıl sabredilir öğrenin....

artelius

Venüs Yolcusu
Tebrik ederim başarıların daim olsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6