Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Abur Cubur Ve Şekerli Hamur Işlerini Çok Tüketiyorum

emre0048

Merkür Yolcusu
Ben çok seviyorum boyle şeyleri bir ara cidden 23 24 gün hayatımdan şekeri çıkarmıştım.
İnanılmaz araştirma yapan biriyim, özellikle sağlık konusunda.
Şekerin kan şekerini anı yükseltip erken acıktırmasını, insülin direncine sebep oluşunu ve buna bağlı şeker hastalığına yol açtığını,şeker yediğinizde enerjisiz halsiz bitkin olduğumuzu biliyorum.
Yeme içme bozukluklarının altında psikolojik etkenlerin yatması hep muhtemel.
Benimde psikolojik sorunlarım mevcut ve şekeri kullanarak depomin seviyemi artırıp mutlu oluyorumdur.
Ama bırakmanın bir yolu var mı nasıl yapabilirim ?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bırakması PMO’dan çok daha kolay olsa da günlük hayatta çok fazla yerde seni buluyor. Kesin bir şekilde bırakman ve ağzına zorla sürülse bile yememen lazım. En azından bende öyle işliyor :)

emre0048

Merkür Yolcusu
Bırakması PMO’dan çok daha kolay olsa da günlük hayatta çok fazla yerde seni buluyor. Kesin bir şekilde bırakman ve ağzına zorla sürülse bile yememen lazım. En azından bende öyle işliyor :)
Hocam bana pmo daha kolay geliyor şuan.
Tetikleyiciler olmadan gayet rahatım.
Hiç cinsel istek yok.
Ama yeme konusu beni zorluyor.
Yemek yapmayı bilmemekte hazır gıdalara yönelmeyi zorluyor.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Ben 3 yıldır tüketiyorum şekeri. Pmoyu birkaç motivasyonuyla başlamıştım bırakmadım.Pmo sürecinde aksamalar yaşadım ama şekeri bırakmadan başarılı oldum .Pmo sürecinde 11.gundeyim şu an .Pmoyu bozdum sürekli

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Hocam bana pmo daha kolay geliyor şuan.
Tetikleyiciler olmadan gayet rahatım.
Hiç cinsel istek yok.
Ama yeme konusu beni zorluyor.
Yemek yapmayı bilmemekte hazır gıdalara yönelmeyi zorluyor.
Yemek yapmayı öğren o zaman. Zor değil ev yemeği de şart değil. En basitinden 1 paket makarnayla bile onlarca tarif yapılıyor.

B

Brock

Misafir
Ben çok seviyorum boyle şeyleri bir ara cidden 23 24 gün hayatımdan şekeri çıkarmıştım.
Şekerin kan şekerini anı yükseltip erken acıktırmasını, insülin direncine sebep oluşunu ve buna bağlı şeker hastalığına yol açtığını,şeker yediğinizde enerjisiz halsiz bitkin olduğumuzu biliyorum.
Benimde psikolojik sorunlarım mevcut ve şekeri kullanarak depomin seviyemi artırıp mutlu oluyorumdur.
Sen ve samuray la aynı sorunu bende yaşıyorum. Güzel bir başlık hocam nasıl aşılabilir bu acaba

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bildiğin böyle hocam evde mesela bir mercimek çorbası bişey yapıyım diyorum niyetlendikten itibaren dedikleirm oluyor
açıkçası hiç mercimek çorbası yapmadım hazır çorba dışında ama belki birileri aydınlatabilir olayı.

B

Brock

Misafir
Kendini öyle şartlandırmışsın galiba. "Ben yemek yapamam" gibi veya üşeniyor da olabilirsin.
Yok hocam fiziksel bir gerginlik oluşturuyor bende. Hani öyle kısa süren yumurta kırma gibi yemekleri kastedmiyorum başında uzun süre beklediğin şeyler. Bu gerginlikte fiziksel acı ağrı oluşturuyor.

vahsideli

Ay Yolcusu
Ben de senin gibiyim. Şeker ve özelikle hamur işinden gelen karbonhidrat. Ben de bir ara şekeri ve ekmeği, hamur işini 20 gün felan hiç yemedim ve kendimi hem daha sağlıklı hem de Pmo'dan kurtulmuş şekilde buldum. En uzunluğu nofap sürecim de şeker ve hamur işini bıraktığım zaman sürdü. Bence aniden kan şekerini yükselten şeker ve hamur işi gibi yiyecekler PMO'yu tetikliyor. Ne zaman böyle beslensem peşinden PMO geliyor. Ayrıca yukarıda arkadaşlardan birisi pmo'yi bırakmak daha kolay demiş ama bence en zoru şeker ve hamur işi, beyaz ekmek, poğaça börek gibi şeyleri yemeyi bırakmak benim için çok çok çok ama çok zor. Yemedim zaman yemem ama bir kere yedim mi ucunu kaçırıyorum. Örneğin 1 poğaça yiyeyim desem kesinlikle bu 1 taneyle kalmaz.. en kötü 3-4 tane yerim. Çok zor

izleyici1

Yoda

ben şekeri komple bıraktım
hatta çikolatayı çayıda bıraktım

onun yerinede
mandalina portakal nar muz çilek karpuz üzüm gibi taze meyveler
abur cubur olarakta
fındık ceviz kestane çekirdek gibi doğal atıştırmalar
çitos yerinede patates kızartması

hakiki gerçek doğal bal da şeker isteğini keser ama pahalı

beytullahsah

Yeni Fapstronot
Ama bırakmanın bir yolu var mı nasıl yapabilirim
Şekeri meyvelerden almayı deneyebilirsin. Paket gıdadan alacaksın diye bir şey yok. Her gün 15 dknı şeker bağımlılığına dair kaynakları öğrenmeye harcamalısın. Bu 15 dakika öğrenme durumunu alışkanlık haline gelirse zamanla azalır seni rahatsız etmeyecek seviyeye düşer. Ben bunları biliyorum.
Ek olarak pmo'yu bırakmakta zorluk yaşıyorsanız önce şekeri azaltmaya başlayıp pmo süreciyle daha rahat başa çıkabilirsiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6