Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Açık Lise Hakkında Sorular

enessj

Yeni Fapstronot
İnternette açık lise hakkında sorularıma net yanıtlar bulamadım. Buradaki tecrübeli abilerin yardımcı olacağını düşünerek buraya yazmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yksye başvuru da bir sıkıntı oluyor mu? Alan seçimi yapılıyor mu? Obp puanımda yükselme oluyor mu? Bazı forumlarda geçtiğim gibi dört beş puan yükseldi gibi şeyler yazılmış. Açık lisede notlar nasıl hesaplanıyor?

Forumda eğitimle üniversiteye hazırlıkla ilgili mevzular konuşulduğu için meşgul ediyorum ve tecrübe ve bilgi sahibi abilerin olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Feitan

Ay Yolcusu
1-Hayır.
2-10. sınıfsan yaparsın muhtemelen ama 10. sınıfta açığa geçmeni tavsiye etmem.
3-Bahsettiğin şey sistemin hatasıdır muhtemelen ben ve arkadaşlarımda öyle bir şey olmadı.
4-Online sınava giriyorsun her dersten 20 soru oluyor hepsi beşer puan ona göre hesaplanıyor.

Ara sınıfsan geçmeni tavsiye etmem lise ortamı güzeldir ama 12ye geçiyorsan tavsiye ederim internet şu an okuldan kat kat iyi eğitime sahip.

BetraS

Mezun
-Dostum 12. sınıfa geçerken OBP puanım 74'dü açık lisede muhtemelen sınavlardan full çektim 78 ile bitirdim liseyi.
-Bir diğer sorun için YKS için hiçbir problem olmuyor başvuru yaparken "Bir ortaöğretim kurumundan mezun oldum ancak yükseköğretim kurumuna yerleşmedim" ibaresini işaretleyeceksin.
-Geçmeyi düşünüyorsan ara sınıflarda tavsiye etmem ya 12.sınıfta geç ya da 11.sınıfın 2.dönemi geç.
-Açık lisede sınavlar kredi sistemi ile hesaplanıyor senin mezun olman için 4 senede 170 kredi toplamış olman lazım 170 krediyi geçtikten sonra bütün zorunlu derslerini verdiğinde mezun oluyorsun ve sınav sonuçlarını sana göstermiyorlar.
Ayrıca açık lise sınavlarına çalışmak zorunda değilsin telegram gruplarında bunların cevaplarını dağıtan birçok grup var YKS ye hazırlan 1 hafta süren var sınavlar için istediğin vakitte girersin cevaplara bakarak yaparsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6