Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Anlık Duygusal Değişimler

enoughthings

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar

Anlık duygusal değişikler yaşıyorum ve her zaman bir şeylerin kötü gideceğini ve hayatımın bir anda sonlanacağını düşünüyorum. Boş bir yolda yürüyorum karşıdan bir araba geliyorken bana çarpacak sanıyorum geri çekiliyorum. Çoğu zamanda olaylara hep negatif bakıyorum. Mesela bugün iş görüşmesine gittim. Görüşme güzeldi. Fakat benim kafamda direk canlanan sahne şu “ beni çağıracaklar ve bana diyecekler ki : başarısız oldun. “ direk bunu düşünüyorum ve sonra duygulanıyorum sessizce ağlamaya başlıyorum. Bu durumu nasıl atlatabilirim. Önerileriniz benim için çok değerli

Nirvana

Mars Yolcusu
Hayal kurma bozukluğun var mı çok fazla müzik dinleyip hayal kurar mısın onun dışında bu durum bir travma sonrası çıkmış olabilir. Geçmişte yaşadığın bir olumsuz şey gelecekte de olacak psikolojisi ile yaşıyorsun gibime geldi.

Mesela bende bazen bankamatikten veya marketten alışveriş yaparken biri bana acele et falan der mi ya da beni sinirlendirse ne yapabilirim gibi düşünen biriyim galiba bu geçmişte bende oluşan bir taciz sonrası oluşmuş olabilir.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Kanka bu kaygılanma diye geçiyor anksiyete bozukluğu olarak. Ama seninki düşük seviyede olan bir durum bu durumdan kurtulman için günde 5-6 defa kendine sesli bir şekilde gevşeterek telkin yapmalısın belki 3 hafta sonra belki 3 ay sonra çok daha iyi olucaksın. Ama vazgeçme inanarak bunu yap gerçekten çok faydasını görüceksin.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Merhaba arkadaşlar

Anlık duygusal değişikler yaşıyorum ve her zaman bir şeylerin kötü gideceğini ve hayatımın bir anda sonlanacağını düşünüyorum. Boş bir yolda yürüyorum karşıdan bir araba geliyorken bana çarpacak sanıyorum geri çekiliyorum. Çoğu zamanda olaylara hep negatif bakıyorum. Mesela bugün iş görüşmesine gittim. Görüşme güzeldi. Fakat benim kafamda direk canlanan sahne şu “ beni çağıracaklar ve bana diyecekler ki : başarısız oldun. “ direk bunu düşünüyorum ve sonra duygulanıyorum sessizce ağlamaya başlıyorum. Bu durumu nasıl atlatabilirim. Önerileriniz benim için çok değerli

Eylül 2021'den bu yana pmo'dan uzağım. Bahsettiklerinizi hatta daha fazlasını yaşadım. Öncelikle bu durumun geçici olduğunu bilmelisiniz, yani endişelenseniz, kaygılansanız, bir şeylerin kötü gideceğini veya olumsuz hiç bir şey yokken bile bir tehlike varmış gibi hissetsenizde, hepsi gelip geçici durumlardır.

Tavsiyelerim, duştan çıkarken dayanabildiğiniz derece de soğuk su ile durulanın. Akşamları en geç 23:00'da uyumuş olsun. Kafein, şekerli gıdalar ve fast food tarzı yiyeceklerden uzak durun. Sigara, alkol tüketmeyin. Duygu durumunuzu değiştirecek tarz ve düzeyde müzik dinlemeyin. İnancınızın gerektirdiği şekilde ibadet edin. Yatakta çok fazla vakit geçirmeyin, konfor alanınızdan çıkıp sosyalleşin. Çevrenizde arkadaşınız yoksa tek iseniz bol bol yürüyüş ve mümkünse spor yapın. Sosyal medya'yı sınırlayın ve tetikleyici görsellerden uzak durun.

Hepsinden önemlisi; pmo'dan uzak durun! Bağımlılık sürenize göre 6-12 ay içerisinde kendinizi çok çok daha iyi hissedeceksiniz ve şu an yaşadıklarınız geçip gidecek!

Son olarak, bu sayfa da yer alan konu başlıklarını okuyun!

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Bunun çok basit bir açıklaması var. Yapay dopamin kaynaklarını kesmen lazım. Monk mode öneririm.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6