Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Antidepresanlar

detoks

Yeni Fapstronot
Kaygı bozukluğu kaynaklı psikiyatriye gitmek istiyorum ancak ilçların sağladığı rahatlık karşılığında bilişsel performansımdan olmak istemiyorum sizce ben abartıyor muyum yoksa yerinde bir sorgu mu ?

Bence gitme yine sen bilirsin ona karışamam fakat bir öneride bulunabilirim. Youtubede izzet güllü var onu izlemeni şiddetle tavsiye ederim ben onun sayesinde şuan çok iyiyim. Eskiden dışarıya çıkamıyordum şimdi bir avmde çalıyorum insanlarla sosyalleşiyorum. Sanada öneririm. Başta sıkıcı gelebelir banada geldi ama sonra baya baya iyi gelmeye başlamıştı.

Barrypepa

Venüs Yolcusu
Gitmeden önce bunu izlemeni tavsiye ederim.
Daha fazla insana ulaşmak için bu paylaşımı yukarı taşıyalım.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
İzzet Güllü karşıtı veya yandaşı değilim. Ancak herkes aynı psikoloji de değil. Bu nedenle uzman doktor veya uzman psikolog’dan ilaç tedavisi yada bilişsel terapi alması gerekenler var.

Yani bu youtube video’ları herkes için çözüm değil!

B

Brock

Misafir
Kaygı bozukluğu kaynaklı psikiyatriye gitmek istiyorum ancak ilçların sağladığı rahatlık karşılığında bilişsel performansımdan olmak istemiyorum sizce ben abartıyor muyum yoksa yerinde bir sorgu mu ?
tamda sorunuzda gizli cevap eğer bilişsel performansınızdan odün vermek istemiyorsak rahatımızdan ödün vericez buda geçici ve gereksiz hazlara direnmekle olur. tabi bunun için sebep lazım çünkü akılla tasarlamak yetmez eğer yetseydi burdaki içerikleri okuyan herkes başarı sağlardı.

Barrypepa

Venüs Yolcusu
İzzet Güllü karşıtı veya yandaşı değilim. Ancak herkes aynı psikoloji de değil. Bu nedenle uzman doktor veya uzman psikolog’dan ilaç tedavisi yada bilişsel terapi alması gerekenler var.

Yani bu youtube video’ları herkes için çözüm değil!
Söylediklerine katılıyorum,bende Izzet Güllü yanlısı değilim .Sadece kişilerin yanlış algısının düzeltilmesi taraftarıyım.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Hocam anksiyete gibi nevrotik bozukluklar için bazı durumlarda ilaç kullanımı gerekebilir ancak belli başlı uç ihtimaller haricinde kişi nevrozunu analiz edebilir. Psikiyatra gitmeden önce kendini, hayatını ve ilişkilerini analiz et derim, ilaçlar geçici bir sakinlik sağlasa da mutlaka yan etkileri olacaktır ve hayatındaki sorunları çözmeyecektir. Mesela prozac dopamin seviyesini indirdiği için kişinin analitik düşünebilme yeteneğini geçici de olsa azaltmaktadır (En ünlü antidepresan olduğu için yazdım- Dopamin seviyesi aşırı yüksek bireylerde psikozun görülebileceği gibi aşırı seviyede analitik zeka görülmektedir). İnternetten de araştırma çözümlerini, çok büyük çoğunluk işkembeden sallıyor.

Not: Tıp öğrencisiyim.

Bratislaw

Ay Yolcusu
Siz serotonin ya da dopamin ya da endorfin arttırmakla sadece geçici bir neşe satın alırsınız. Hatta borçlanırsınız. Çünkü bu hormonlar, alınan ilaçlar vasıtasıyla ne kadar artarsa bu hormonların alıcısı olan reseptörler o kadar yıpranır.

Sarkå

Ay Yolcusu
reis takma kafana al randevu direkt git bende senin gibi düşünüp aylarca gitmedim sonrasında gidip konuştum doktor yatarak tedavi bile alabilirsin bu zamana kadar neredeydin dedi konuşma normal bir doktor gibi olmuyor ilaç kullanmak istemiyorum diyebilirsin anlayışla karşılıyorlar ben ilaç istemediğimi söyledim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6