Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Artık Yaşamak İstiyorum

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
259
Tepki puanı
382
Puanları
111
Bunu bir daha yapmayacağım demiştim ama dayanamıyorum artık gerçi burası sanal medya kimse kimseye yardımı dokunamıyor ama yine de öylesine yazıyorum hayatıda öylesine yaşıyormuşum gibi zaten küçükken çok ezdiler beni hocam sürekli aşağılardı beni üstüne birde ailedeki aldatma o masum çocuğu hayatta en büyük güven kaybına uğramıştı bir yandan pornolardaki fetişler aldı başını gidiyor sosyalleşmeyle ilgili hastalığım nirvana yaptı pandemi sürecinde akrabalar artık akli dengemden şüphe eder gibi bakıyorlar bu çocuk etrafa niye böyle bakıyor diyorlar arkadaş vardı bir avuç zaten hayattımda bir orda rahattım oda kalmadı şimdi bir yandan relaps olmalar zaten aşağılık kompleksi olan birinde sivilce de olunca zaten intiharın kıyısında yaşıyorum para desen yokki terapi alalım devlettede anca antidepresan, hafıza desen sanki alzaymır oldum daha isimleri aklımda tutamıyom sanki cidden akli dengemi yitirdim şuan gerçekten hastaneye yatırsalar oraya ait değilmişim gibi durmam beyler ben aetık yaşamak istemiyom inanınki bak gram istek umut hiçbir şey kalmadı bnde gecenin bu saati burdaysam zaten sorunluyumdur elden tutan yok aile yok para yok kurtarıcı yok mucize olmuyor dini konularda kafa karışık harbi insan bi takım da mı tutmaz bir siyaai görüşü tam savunamaz mı neden hep herkesi haklıymış gibi görüyorum sarhoş değilim beyşer öyle güzel paragraflarda yazmayı beceremem o kadar boşverdimki noktalama dahi yapmadım yorum yapacaksanız gerçekçi olun harbi hayatın iğrençmiş diyin ama şöyle de böyle de demeyin fayda etmiyorki ciddi olun. Ben daha hayatta neyi görmek için yaşıyorum?
 
B

Blue_Ocean

Misafir
Dostum yazında çok fazla umutsuzluk var. Yani uzmanı da gelse, büyük bir mucize de olsa bu psikolojideyken sana kimsenin yardımı dokunmaz. Önce bunu bilmeni isterim. Psikoloji de kendini gerçekleştiren kehanet denen bir kavram vardır. Yani sen olumsuz düşündükçe bulacağın şeyi söyleyeyim: Olumsuzluk . O yüzden önce her şeyin güzel olacağını bilmeni istiyorum. Tabi hala bunu istiyorsan. Gelelim diğer olaylara. O aşağılamayı yaşamayan var mıdır ki? Yok akran zorbalığı yok büyük birinin küçümseyici tavırları, sevdiğin kızın senle benden olmaz tavırları. Bunlar hep olacak. Ama psikolojiye meraklı olmamdan ve psikoloji okuyan diğer arkadaşlarımdan öğrendiklerime göre cevap şu: Kişi yaşadığı stresi ezikliği acizliği mutsuzluğu başkalarından çıkararak bu negatif enerjiyi başkasına da yaymak ve bununla kendisinin mutlu olacağını sanıyor. Çünkü egosu ezilmiş ve karşı tarafı ezerek egosunu yükseltmeye çalışıyor. Bu tam bir acizliktir çünkü başkalarını ezerek kendini yücelteceğini sanıyor ama bu kişiyi daha çok aşağıya çeker. Aldatma konusuna gelince: Her şey seninle ilgili değildir. Herkes kendi hayatını yaşar. Karşındakinin düşüncelerinden ya da yaptıklarından sen sorumlu değilsin ve senin yaptıklarından da onlar sorumlu değildir. Güvenin kırıldı anlıyorum ama bu sadece o kişiye karşı olabilir ancak çünkü dışarıda çok daha güvenilir ve sana destek olacak insanlar var. Güveni insanlar olarak değil kişi bazlı düşünmeni tavsiye ederim. Daha yazacak şeylerim var ama şu an dışarıda bir işim var. Dönünce devamını yazarım. Tabi o zamana kadar devamını istersen.
 

black.man

Ay Yolcusu
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
27
Tepki puanı
76
Puanları
16
Kardesim kalk ve kendine gel !!! Seni Hz muhammed aleyhisselam gibi taif te mi taşladılar. Seni Hz Yusuf aleyhisselam gibi kuyuya mi attılar. peki ya SEN ISTEDIGIN ICIN BU HALDE ISEN. Hiç bunu düşündün mü. Forumdaki çoğu insan bir amaç uğruna savaş veriyor. Normal birer birey olmak için çabalıyor.
Bu söylediğin dertler 5 yaşında iken sende yoktu. 20 sene sonra da olmayacak inşallah tabi sen çabalarsan... Burada yalnız olmadığını bil.. Eğer insanlar değişmese idi Tövbe kapısı olmazdı. Önce güzelce niyet et . Bu illeti Allah rızası için bırak. Manevi yardım talep et. Nefis ve şeytan dan; görünmeyen düşmanlardan "herseyi gören rabbine sığın" Başka türlü kimse seni yalnızken zapt edemez. Hala hergün bu illetten kurtulmak için dua ediyorum. Bunu 143. Cü günden yazıyorum sana ve hala korkularım var.Manevi olarak kendini geliştir. Risalei Nur okuyabilirsin tavsiye ederim. Telefondan uygulamaları var. Ordan indirip istifade edersin..
Unutma her yeni gün sonraki hayatının ilk günü..
Hayat devam ediyor... Allaha emanet ol. Dua eder dua beklerim...🤲
 
N

Narsist

Misafir
Dostum kendisine yardım etmeyene Allah da yardım etmez kimseden bir yardım gelmeyecek ister gerçek dünya da ister sanal dünya da yalnızca sen kendine yardım edebilirsin seçim senin kazanmak ya da kaybetmek sen hangisini tercih ediyorsan ona göre yaşa
 

hasanmertayd

Yeni Fapstronot
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
31
Tepki puanı
36
Puanları
19
Öncelikle dostum, sen bir insansın elbette hatalar yapacaksın, etrafında seni yargılayan o can emici akrabalarından uzaklaşmanı tavsiye ederim, hiç kimse seni yargılayamaz böyle bir hakkı yoktur, sen eğer kendin için bir şeyler yapıp, onları sürdürmeye devam etmezsen elbette karanlık düşünceler seni hapsedecek, bir beden olarak; milyarlarca canlı türü ile yaşıyoruz, midenin, kalbinin, beyninin senden istekleri oluyor, ben kendimi 'bilinç' olarak tanımlıyorum, tüm beden, zihin ve ruhsal birleşim arasında varlığı sürdürüp onlara ve etrafımdaki canlılara uyum sağlamaya çalışıyorum, öncelik şu dur; seni asla ama asla kimse üzemez veya yargılayamaz hadlerine değil, evet depresyondasın evet ama geçecek, kalıcı bir durum değil birazcık sabretmek zorundasın, depresif halini yumuşatmak için müzik dinlemeni tavsiye ederim duygu durumunda değişiklik olması için ve sürecinin uzun süre başarılı geçmesi için dopamini çok yüksek derece de kısman gerekir daha iyi bir başarı sağlamak için iyi yöntem, örnek; tek öğün diyeti ile başlıyabilirsin yada her sabah düzenli koşu ile başlaya bilirsirsin, ben 7-8 aydır deniyorum nofap ve hiç 17.güne gelmedim şuanda 15.gündeyim ve çok mutluyum, zaman yakındır ve hızlı geçer kendine inan tekrar dan başla ben sigarayı +150 denememden sonra bıraktım, nofap da +100 olmuştur ama asla vazgeçmedim bende depresyona girdim ama vazgeçmedim devam ettim, inan bana sana doktor yardım edemez 5 yıl tedavi gördüm, sen kendini değiştirmedikden sonra sen kendine bir şeyler yapmadıkdan sonra kimse sana bir şey yapmaz, git aynaya kendine söz ver ve etrafındaki kan emicilerden de uzaklaş kendi başına başar ve uğraşacak bir şeylerinde olsun mutlaka, Başarılar Yoldaş
 

UltraInstinct

Yeni Fapstronot
Katılım
7 Şub 2021
Mesajlar
11
Tepki puanı
15
Puanları
4
Ya sinir oluyorum şöyle başlıklara yok intihar edicem yok yaşamak istemiyorum kardeşim yatalak mısın felçli misin kör topal mısın elin ayağın tutmuyomu git çalış bir işe gir kafayı yiyorum şöyle başlıklar görünce bırakıcam forumu da girmiyicem bidaha ya
 

GAZAP

Uranüs Yolcusu
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
182
Tepki puanı
435
Puanları
99
Konum
ZİNCİRLİ KUYU MEZARLIĞI.
Hayat,hayat.. nice insan geldi geçti şu fani dünyada ve hepsi şu anda toprakta.
Derdi veren dermanı da vermiştir, ama sen o gözündeki gözlükleri çıkarmadan hiçbir şey göremezsin. eskiden o düşünceler ve o haller bendede mevcutu. eskidende param yoktu şimdide ve hiçbir zamanda para istemiyorum, sadece bana yetecek kadar, ve birde birkaç hayır işi yapacak kadar olsun fazlası olmasın. "Kıyasla kim daha çok hasta", dostum Afrika'da adamlar hangi yılda olduklarını bilmiyorlar, çamur içiyorlar, ve bundan mutlular. ama arabası,evi, tel.. ve daha nesi, nesi olan kişiler mutsuz yani şunu demek istiyorum senin mutluluk tan beklentin ne?

Ve şunu söylemek isterim;
Eğer yanlış hatırlamıyorsam KANUNÎ SULTAN SÜLEYMAN dı, yaklaşık 40 yıl tahta kalmış ve sadece 11 yılı tek sarayda geçmiş gerisi full at sırtında savaş meydanlarında. Ve sultan Süleyman dünyanın 4 de 3 üne hakimdi yani dünya tamamen onun elinin altındaydı. Ve sultan ölümüne yakın, beni kefenlerken bir elim dışarda kalsın, diye emretmiş. nedenini sorulunca sultan; halk görsün o kos kocaman Süleyman da bu dünyadan eli boş gidiyor.

Ve daha nice sultanlar, hükümdarılar... Hepsi gittiler ve bundan 100 yıl sonra ne sen, nede ben dünya üzerinde olacağız hepimiz çoktan Topaklı bütünleşmiş olacağız.
Bunlar gelip geçici dertlerdir, hepsi bir gün son bulacak bunları kafana takarak Tan hayatı şu kısacık ömrü kendini boş yere hapis etme.

Ve Faruk TABUTCUOĞULLARI nın sözüyle; bu hayat da şapkadan başka hiçbir şey takmayacaksın kafana.


Dini konularda sana yardımcı olacak YouTube kanları var istersen sana özelden atarım.
 

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
259
Tepki puanı
382
Puanları
111
Ya sinir oluyorum şöyle başlıklara yok intihar edicem yok yaşamak istemiyorum kardeşim yatalak mısın felçli misin kör topal mısın elin ayağın tutmuyomu git çalış bir işe gir kafayı yiyorum şöyle başlıklar görünce bırakıcam forumu da girmiyicem bidaha ya
Doğrusun kardeşim, yok forumu bırakma bizler için :) mutluluğun daim olsun.
 

Benözgürbiriyim

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
424
Tepki puanı
644
Puanları
160
İntiharın kıyısına geldiysen kaybedecek bir şeyin yok demektir.Öyleyse bir 90 gün var gücünle direnip neverfap yap nasıl olsa kaybedecek bir şeyin yok ama neverfap yaparak çok şey kazanabilirsin

Umut Bural pazar sohbetlerinden birinde eşcinsel,trans kategorilerine kadar kaymış intihar düşünceleriyle yaşayan birinin neverfapa başladıktan sonra bu düşüncelerinden kurtulduğundan ve sonrasında iyi bir hayat yaşadığından bahsetmişti,bu tür olaylar sadece senin başına gelmiyor sen de kurtulabilirsin
 

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
259
Tepki puanı
382
Puanları
111
İntiharın kıyısına geldiysen kaybedecek bir şeyin yok demektir.Öyleyse bir 90 gün var gücünle direnip neverfap yap nasıl olsa kaybedecek bir şeyin yok ama neverfap yaparak çok şey kazanabilirsin

Umut Bural pazar sohbetlerinden birinde eşcinsel,trans kategorilerine kadar kaymış intihar düşünceleriyle yaşayan birinin neverfapa başladıktan sonra bu düşüncelerinden kurtulduğundan ve sonrasında iyi bir hayat yaşadığından bahsetmişti,bu tür olaylar sadece senin başına gelmiyor sen de kurtulabilirsin
Doğru o kişilerden biri neden ben olmuyum
 

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Katılım
31 Ocak 2021
Mesajlar
117
Tepki puanı
182
Puanları
58
Sana deli gozuyle bakan akrabalarinla bir daha gorusme, ne hallerini hatirlarini sor ne de ayni ortamda bulun, kendileri cok faydali sanki dunyaya. Kardesim bu durumdan seni sadece sen kurtarabilirsin, psikolog veya bir baskasi buyucu degil, hemen iyilesemiyorsun, surec var evre var bu sana bagli, eger kendimi iyi hissedebilirim belki diyorsan git, durdugun kabahat. Intihar gibi seyleri de cikar aklindan, cocuk muyuz biz. Her seyin bir yolu vardir ve kendine guvenmezsen kendine inanmazsan bu dusunceler devam eder, cikamazsin isin icinden. Olumlu dusun, tak maskeni cik disari gez, paraya ihtiyacin yok ki. Yururken dusun. Neyi yanlis yapiyorum, neyi degistirmem gerek, kendine plan proje ciz, kafanda tasarla. Bir ugras bul, bu kitap okumak olur, film-dizi olur, harita cizmeye calis, evde hopla zipla kim ne derse desin. Yaptiklarin seni ilgilendirir, onlari degil. Ayrica sana tavsiyem kiz arkadas islerine hic bulasma, kimse prenses degil veya kralice degil, tabiri caizse alfa ol. Eger cikarsa karsina biri, o da seni severse ayri. Akisina birak yani. Ben kendime her zaman derim "Yalniz dogdum, yalniz olecegim."

Insanin yaptigi sey ya yararina, ya zararina bunu unutma.
 

Bravo

Mars Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
130
Tepki puanı
162
Puanları
53
Kafan karışık biraz.Bu yazıyıda en dibe vurduğun duygu durumunda yazdın anladığım kadarıyla.Bu durumdan kendini sen çıkaracaksın başka yol arama.Din konusunda benimde kafam karışık.İnanki zamanla geçiyor bunlar.Boşver yaşamaya bak.
İntihar ettiğini düşün.Hayat bitti.Veya dini inanca göre imtihan bitti.Her neyse bitiyor artık.O yüzden ne yapıyorsan yap bu düşünceleri uzaklaştır ve kendin için bi yol bul.Düşüncelerini kağıda dök bence meditasyon namaz birde.Allaha emanet ol
 

GAZAP

Uranüs Yolcusu
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
182
Tepki puanı
435
Puanları
99
Konum
ZİNCİRLİ KUYU MEZARLIĞI.
Kafan karışık biraz.Bu yazıyıda en dibe vurduğun duygu durumunda yazdın anladığım kadarıyla.Bu durumdan kendini sen çıkaracaksın başka yol arama.Din konusunda benimde kafam karışık.İnanki zamanla geçiyor bunlar.Boşver yaşamaya bak.
İntihar ettiğini düşün.Hayat bitti.Veya dini inanca göre imtihan bitti.Her neyse bitiyor artık.O yüzden ne yapıyorsan yap bu düşünceleri uzaklaştır ve kendin için bi yol bul.Düşüncelerini kağıda dök bence meditasyon namaz birde.Allaha emanet ol
Dostum din derken dininiz nedir? Ve konu nee
 

Noneverrrr+impasıbıl

Uranüs Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
259
Tepki puanı
382
Puanları
111
Burayı günlüğe çevirme kararı aldım başlık böyle kalsın bakalım hayatımı kaç derece döndürebilecem. 20 şubat neverfap başlangıç bu arada. Pazar hafta hedefi cumartesi ise hafta raporu şeklinde. Zaman geçtikçe burası değerlenir belki o zaman arkadaşlarada umut ışığı olur inşallah

"Daha son sözü söylemedi hayat; belki yarınlar, mutlu sonlar var?"
- Nazım Hikmet -
 
Son düzenleme:

The White Rider

Gandalf
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
228
Tepki puanı
653
Puanları
160
Yapmayın lütfen yapmayın. Size şunu net söylüyorum bakın: Hani bu sorun olarak dile getirdikleriniz varya, bunlar hem fazla abartıdır hem de neredeyse hepsinin de çözümü vardır. Ama siz ilk olarak abartmayı seviyorsunuz, ikinci olarakta kolaya kaçıp hazır lokma bekliyorsunuz. Yine söylüyorum bakın hepsi de halledilecek basit işler. Yeter ki ayağa kalkıp hareket edin. Öyle oturmakla olsaydı, adam niye uğraşsın ki?
Bu intihardan falan lütfen vazgeçin artık. Sorunlara bakar mısınız?
- Kendini ezik hissetme
- Sosyal sorunlar
- Fiziksel sorunlar
- Ruhsal Sorunlar falan filan...
Hepsi de kişinin kendi elinde. İster sürünür ister de ayağa kalkıp mücadele edip adam akıllı hayatını yaşar. Bakın hep söylerim. Eli kolu olmayan, felç olan, yürüyemeyen, koşamayan, nefes alamayan, konuşamayan nice nice insanlar var. Ama hepsi de yaşıyor, hayata meydan okuyor. Ve hallerinden mutlular da. Ha siz bunlara rağmen halen gelip bana, ona, buna, şuna intihardan bahsediyor iseniz; terbiyesizlik, ahlâksızlık, saygısızlık ve de her şeyden önce hadsizlik yapmış olursunuz. Yeter ki isteyin ya, birazcık empati kurun şu dünyada. Olmuyor mu, zorlayacaksın. İmkan mı yok, yaratacaksın. Söylemesi kolay, yapması değil biliyorum. Ama o bahsettiklerim yapabiliyorsa iş bitmiştir. Sen yapmalısın demiyorum, yapmak zorundasın. Elin var ayağın var, hayatı yaşayabiliyor, duyguları hissedebiliyorsun. Düşünsene göremediğini. Tabii burada göremeyen kişileri asla küçümsemiyorum, sadece empati kurmanızı sizden istiyorum. Doğayı göremiyorsun, anneni babanı göremiyorsun, hayata gözlerin kapalı gelip ve de gözlerin kapalı gidiyorsun. Ve dünyada bahsettiğim şekilde olan nice insanlar var. Eğer vicdan ve de kalp sahibi iseniz kendi durumunuzu anlayıp ona göre hareket ederdiniz. Hayat kolay değil. Ama kolaylaştırmak zorundasın. Of relapse oldum hadi gidip intihar edeyim gibi saçma sapan düşüncelerinizi bırakın. Fevri kararlar her zaman vereceksiniz, ama unutmayın ki hayat her zaman size gülmüyor. Her zaman tek düze, istediğiniz gibi gitmiyor. E siz de o zaman kendinizi buna göre şekillendirin, ağlamayın, sızlamayın, kendinizi yalandan öldürtmeyin.
Empati kurun, değerinizi bilin, hayatı doğru şekilde anlamlandırın, hayatı güzel şekilde yaşamaya bakın, altı üste burada kalacağınız süre 70-80 yıldır. Bari güzel geçirin, öldürtmeyin kendinizi, o zaten kendiliğinden olacak. Siz hayatı yaşamaya ama güzel yaşamaya, doğru yaşamaya bakın. Her zaman gülün, düşünün, mücadele edin. Ve de asla ama asla karamsarlığa düşmeyin. Unutma ki bitti dediğini sen kendi zihninde öyle şekillendiriyorsun ama içinde var olan o yürek buna asla böyle bakmaz, sana her zaman kıvılcım yakar. Sen ya görmek istemezsin, ya da görmek kolayına gelmez...

Sürecinde başarılar diliyorum.
 

kovabalıksatranc

Venüs Yolcusu
Katılım
19 Ara 2020
Mesajlar
58
Tepki puanı
106
Puanları
43
Burayı günlüğe çevirme kararı aldım başlık böyle kalsın bakalım hayatımı kaç derece döndürebilecem. 20 şubat neverfap başlangıç bu arada. Pazartesi hafta hedefi pazar ise hafta raporu şeklinde. Zaman geçtikçe burası değerlenir belki o zaman arkadaşlarada umut ışığı olur inşallah

"Daha son sözü söylemedi hayat; belki yarınlar, mutlu sonlar var?"
- Nazım Hikmet -
Dostum umudunu kesme benim günlüğüme gir bak kaç kez kurtuldum dediğim anda çöktüm , bu sürece başlarken ise intihar düşünceleri , depresif düşünceler vardı , günlüğe başlarken "artık umudum kalmadı , bırakabileceğime inanmıyorum" yazmışım ve şuanda 7 ay sonra ilk defa 12.güne geldim , umudunu kesme , ne olursa olsun elini belinin altına indirme , gününü elinden geldiğinin en iyi şeklinde geçir.
 

GAZAP

Uranüs Yolcusu
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
182
Tepki puanı
435
Puanları
99
Konum
ZİNCİRLİ KUYU MEZARLIĞI.
müslümanım ama arada gidip geliyorum diger tarafa:).ateist sitelere girince falan dinden çıkasım geliyor.Allah affetsin
Afedersiniz ama ke******* neye girince ne yapmak istersiniz, ee yani malum işi. Peki niye o sitelere giriyorsun dostum girersen tabi öyle olur. Ki orda söylenen tüm herşeyi n cevabı var, peki ya sen hiç cevabını araştırdı mı??
 

Bravo

Mars Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
130
Tepki puanı
162
Puanları
53
Afedersiniz ama ke******* neye girince ne yapmak istersiniz, ee yani malum işi. Peki niye o sitelere giriyorsun dostum girersen tabi öyle olur. Ki orda söylenen tüm herşeyi n cevabı var, peki ya sen hiç cevabını araştırdı mı??
araştırmak derken ilahiyatçı olmayacağım sonuçta.Ama ilahiyatçı olup dini kötüleyeni görüncede dinden soğumamak elde değil.Bu araştırma işine girince insanın kafası patlıyor.Her neyse burası bunun için uygun yer değil
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst