Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aşk acısı

Özgürlük.111

Yeni Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar bu sitede yaklaşık olarak bir senedir varım konu açamıyordum . Yeni sitede konu açmak kolay olmuş . İnternette bir sürü aşk acısı ile alakalı şeyler okudum dinimizce boyutuna baktım videolar izledim . Şimdi son izlediğim videoda bir psikolog hanım çoğunlukla mutsuz olduğumuz zamanlarda aşık olduğumuzdan bahsediyordu . Yanı bizi bu yaşadığımız hayattan daha güzel bir hayata gecirebilecegine inandığımız bir insana çoğunlukla aşık olduğumuzdan bahsediyordu ve bu anlattığı bana çok mantıklı geldi bu şekilde düşünerek bu dertten kurtulabilirim sanıyorum şuanda gaza geldim belkide . Bu aşk konusu hakkında konuşalım istiyorum vede konu hakkında bilgisi fazla olan arkadaşlarım nolur görüşlerini esirgemesinler.bende biraz saplantı gibi oldu ve bu sıralarda yalnızım ayrıca kendime yeni bir çizgi çekmek istiyorum.cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum .

Özgürlük.111

Yeni Üye

mindfull

Yeni Üye
Yaş kaç?
Aşk acısındaki problemin ne?
Birini mi seviyorsun?
Onu yeterince tanıyor musun?
Git duygularını paylaş içinde yaşama, olmuyorsa da vazgeç bu sevdadan bak yoluna.
Aşk acına gelirsek, öyle bir gün geliyor aşk acısı da neymiş diyor insan.
Basit sorunlar bunlar, önemli olan böyle basit sorunların üstesinden gelebilecek olgunluğa erişebilmek.

Olay bu kadar basit, sevdiğin insanı kendine uygun görüyorsan gider konuşursun. Olmuyorsa kendini zorla sevdiremezsin hayatına bakarsın.

Takıntı, saplantı haline getirmenin anlamı yok.

Özgürlük.111

Yeni Üye
Yaş kaç?
Aşk acısındaki problemin ne?
Birini mi seviyorsun?
Onu yeterince tanıyor musun?
Git duygularını paylaş içinde yaşama, olmuyorsa da vazgeç bu sevdadan bak yoluna.
Aşk acına gelirsek, öyle bir gün geliyor aşk acısı da neymiş diyor insan.
Basit sorunlar bunlar, önemli olan böyle basit sorunların üstesinden gelebilecek olgunluğa erişebilmek.

Olay bu kadar basit, sevdiğin insanı kendine uygun görüyorsan gider konuşursun. Olmuyorsa kendini zorla sevdiremezsin hayatına bakarsın.

Takıntı, saplantı haline getirmenin anlamı yok.
Evet öncelikle çok teşekkür ederim bu söyledikleriniz için 20 yaşındayım. ona acildim reddedildim ben bundan oncede birinden hoşlanmıştım ve bana dediki başkası olsa senin bu duygularini kullanır derslerine çalış herkes birinden hoşlanır karşılık alamayabilir bu dunya böyle vs dedi vede ben o sevdadan biraz geçtikten sonra kurtuldum ama şimdiki bana öyle birşey bile demedi hani kilise olucak ama sen benden iyilerine layıksın gibi laflar o lafdanda etmedi öyle birşey demesinide beklemiyorum ben sadece hani seninde güzel bir hayatın olabilir iyi birisiyle tanışabilirsin ben senden hoşlanmıyorum ama hoşlanılan birisi çıkar karşıma birgün sende mutlu ol vs gibi şeyler bekledim öyle birşey demedi dediği teksey mutlu olucak kişileri bul . Biliyorum saplantı olduğunu düşüneceksin bende böyle olduğunu düşünüyorum ama yani el insaf sadece bekledigim bir iki cümle idi. Kendime çoğu zaman herkes ettiğini bulur diyerek rahatlıyorum ama bir çözümleyebilseydim şu meseleyi birseylerinde vesilesiyle

Tough Climber

Everest yolcusu
Topluluk Yöneticisi
Evet öncelikle çok teşekkür ederim bu söyledikleriniz için 20 yaşındayım. ona acildim reddedildim ben bundan oncede birinden hoşlanmıştım ve bana dediki başkası olsa senin bu duygularini kullanır derslerine çalış herkes birinden hoşlanır karşılık alamayabilir bu dunya böyle vs dedi vede ben o sevdadan biraz geçtikten sonra kurtuldum ama şimdiki bana öyle birşey bile demedi hani kilise olucak ama sen benden iyilerine layıksın gibi laflar o lafdanda etmedi öyle birşey demesinide beklemiyorum ben sadece hani seninde güzel bir hayatın olabilir iyi birisiyle tanışabilirsin ben senden hoşlanmıyorum ama hoşlanılan birisi çıkar karşıma birgün sende mutlu ol vs gibi şeyler bekledim öyle birşey demedi dediği teksey mutlu olucak kişileri bul . Biliyorum saplantı olduğunu düşüneceksin bende böyle olduğunu düşünüyorum ama yani el insaf sadece bekledigim bir iki cümle idi. Kendime çoğu zaman herkes ettiğini bulur diyerek rahatlıyorum ama bir çözümleyebilseydim şu meseleyi birseylerinde vesilesiyle
Redpill felsefesini ozumsemeni tavsiye ederim, açıldıklarının verdiği cevaplara ithamda bulunarak.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Selamın aleyküm arkadaşlar bu sitede yaklaşık olarak bir senedir varım konu açamıyordum . Yeni sitede konu açmak kolay olmuş . İnternette bir sürü aşk acısı ile alakalı şeyler okudum dinimizce boyutuna baktım videolar izledim . Şimdi son izlediğim videoda bir psikolog hanım çoğunlukla mutsuz olduğumuz zamanlarda aşık olduğumuzdan bahsediyordu . Yanı bizi bu yaşadığımız hayattan daha güzel bir hayata gecirebilecegine inandığımız bir insana çoğunlukla aşık olduğumuzdan bahsediyordu ve bu anlattığı bana çok mantıklı geldi bu şekilde düşünerek bu dertten kurtulabilirim sanıyorum şuanda gaza geldim belkide . Bu aşk konusu hakkında konuşalım istiyorum vede konu hakkında bilgisi fazla olan arkadaşlarım nolur görüşlerini esirgemesinler.bende biraz saplantı gibi oldu ve bu sıralarda yalnızım ayrıca kendime yeni bir çizgi çekmek istiyorum.cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum .
Dostum, bu hayat bir kadının,erkeğin peşinden koşmak için çok kısa. Ölüm yakındır zaman su gibi geçiyor. Hayatını üzülerek , hayıflanarak , ağlayarak geçirmek çok mantıksız geliyor. Hedefsizlik sana bunu yaptırıyor kanımca. Hedef koy gerekirse o hedef uğruna öl. Çünkü bir savaşta ölümü göze alan taraf her zaman galip gelecektir.

azizselim021

Yeni Fapstronot
Kardeşim, okuduklarımdan ben şunu anladım. Birisinden hoşlanıp, onunla ilgili hayaller kurmuşsun. O kurduğun güzel hayallere, o hayallerin sana verdiği duygular beynine bir uyuşturucu oldular. Peki sen red yedin? Ne demek bu? Hoppaa- dedi beyin. Nereye gitti benim o bana zevk ve keyif veren duygularım.
Bilimsel olarak, insan aşıkken; beyin uyuşturucu kullanan insanın ki gibidir. Hormonlar uçuşur, seni bulutlara kadar götürür. Sonra birden kesilince de, o kadar yüksekten TAK! diye düşer. İşte bu acı da bundandır. Ayrılık acısı da aynı şekilde. Sen bozma kafayı. Dünyada 3.5 milyar kız var. İlllaki denk gelir.

Özgürlük.111

Yeni Üye
Biraz dik durman lazım , insanları çok sevsen de az belli et. Yoksa muhtaç gibi görünürsün. Uzun uzun yazdım ama vazgeçtim , özeti bu. Kimseye muhtaç görünme. Borç isterken bile muhtaç gibi davranma. Kimse senden üstün değil. O da insan sen de.
Sadece ben onun bana sende birileriyle mutlu olabilirsin benden sana bir umut yok ama karşına bir sürü insan cikicak illaki bu hayatta böyle gitmez hayatına bakmalısın gibi birşeyler demesini bekledim bir kız benden hoşlansa aynı benim gibi ben ona bunları derdim yani sencede haklı değilmiyim

Özgürlük.111

Yeni Üye
Dostum, bu hayat bir kadının,erkeğin peşinden koşmak için çok kısa. Ölüm yakındır zaman su gibi geçiyor. Hayatını üzülerek , hayıflanarak , ağlayarak geçirmek çok mantıksız geliyor. Hedefsizlik sana bunu yaptırıyor kanımca. Hedef koy gerekirse o hedef uğruna öl. Çünkü bir savaşta ölümü göze alan taraf her zaman galip gelecektir.
Teşekkür ederim haklısınız

Özgürlük.111

Yeni Üye
Kardeşim, okuduklarımdan ben şunu anladım. Birisinden hoşlanıp, onunla ilgili hayaller kurmuşsun. O kurduğun güzel hayallere, o hayallerin sana verdiği duygular beynine bir uyuşturucu oldular. Peki sen red yedin? Ne demek bu? Hoppaa- dedi beyin. Nereye gitti benim o bana zevk ve keyif veren duygularım.
Bilimsel olarak, insan aşıkken; beyin uyuşturucu kullanan insanın ki gibidir. Hormonlar uçuşur, seni bulutlara kadar götürür. Sonra birden kesilince de, o kadar yüksekten TAK! diye düşer. İşte bu acı da bundandır. Ayrılık acısı da aynı şekilde. Sen bozma kafayı. Dünyada 3.5 milyar kız var. İlllaki denk gelir.
Evet aynı dediginiz gibi hayaller kurdum vede hüsrana uğradım

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
Bu sitedeki yazıları okuyup da aşk acımı aşmıştım, erkekliğin zirvesine oynatır seni bu sitedeki yazılar. Bir de şu ölümlü dünyada aşk çok da büyük bir dert gibi gelmemeli insana diye düşünüyorum.

Senharikabirisin

Venüs Yolcusu
Senin kızdan beklediğin cevap umudunu kes diye net bir şey söylemesi olmuş. Mutlu olcak birini bul demesi arada bırakmış orda takılı kalmışsın. Ben kızı mutlu ederim diye düşünüyorsun kafandan atamıyorsun. Kıza tekrar sorsan ve umutsuz bir şekilde cevap verse bütün sıkıntı gidecek gibi geliyor. En kötüsü arada bırakılmak. Kızın cevabı seni arada bırakmış.
Şimdi kabul etmen gereken bir sey var kız kibarlık olsun diye sana seni beğenmiyorum sevgili olmak istemiyorum demedi. Bunun yerine mutlu olcak birini bul dedi. Niye? Belki kendisi mutsuz şuanda ve yalnız kalmak istiyor insan istemiyor. Empati yapacak kadar iyi bir ruh halinde olmayabilir. Cevabını düşünmeden seni başından savmak için söylemiş. Bu cümlenin altındaki cümleleri bulalım. Seninle olmak istemiyorum. Seni sevemiyorum. Benden umudu kes. Benim aklım başkasında (hatta bunu da dediğini düşünelim) işte problem çözüldü. Kapalı cevap veren insanlar insanı arada bırakır ne dediğini anlayamazsın ve psikolojini bozar. Kendilerini düşünürler senin duyguların umurlarında değildir. Aslında herkes için öyle. Sana da biri aşık olsa umrunda olmaz çünkü sen onu anlamazsın ona karşı aynı duyguyu hissetmediğin için bu durum saçma bile gelebilir. Cevabını aldığını düşün ve yoluna devam et kardeşim. Yoksa çok acı çekersin. Gerek yok buna ilerde anlayacaksın şimdi ne desem boş. İstersen tekrar konuş bana net bir cevap ver kendimi kötü hissediyorum o günden beri de. Zaten o gereken cevabı verir sen de iyice mutsuz olursun ama bu sefer kafanda da biter.

captanhero

Yeni Fapstronot
Öncelikle benim diyeceklerimi baz alma ben sadece konu hakkında fikir belirticem.
Artık birinin beni sevmesini mi seviyorum yoksa o kişiyi mi seviyorum bunun ayrımını yapamıyorum. Saçma bu kadar

Savascı

Venüs Yolcusu
Üretken Üye
Öncelikle aşk,sevgililik =mutluluk gibi birşey olamaz. Tam tersine aşk, sevgililik = ekstra sorumluluk, senden ara sıra ilgi bekleyen birisidir. Bunun sonucu olarak da ilişkinde kimi zaman mutlu kimi zaman mutsuz olursun. Mutluluk bizi biz yapan bir bütün olarak gözükebilir. Fakat bu konuda söylenen şeyler basit bir klişedir. Bu klişelerde nitekim doğruları barındırmazlar. Öncelikle hiçbir insanın hayatı sorunsuz geçmez. Evet buna elon musk dahil, bill gates de dahil, dünyanın en güzel kadını dahil... Herkesin istisnasız sorunu vardır. Hatta sorun yoksa beynimiz uğraşacak bir sorun bulur. İstersen bunu deneyebilirsin dostum :) . Asıl mutluluk sorun çözmekle elde edilir. Bir sorunu çözersin ve bunun sonucu olarak beynin sana bir süreliğine iyi hissettirecek güzel duygular yaşatır. Bizler sorunlarımızı çözemediğimizi hissettiğimizde alternatif yollara başvururuz. Sevgili edinmek gibi, p**** izlemek izlemek gibi , uyuşturucu kullanmak gibi. Bu şeyler sadece kafa yaparlar , sorunu çözmezler. Sorunlarımızı sadece ve sadece kendimiz çözebiliriz.

sen benden iyilerine layıksın gibi laflar o lafdanda etmedi öyle birşey demesinide beklemiyorum ben sadece hani seninde güzel bir hayatın olabilir iyi birisiyle tanışabilirsin ben senden hoşlanmıyorum ama hoşlanılan birisi çıkar karşıma birgün sende mutlu ol vs gibi şeyler bekledim
Dostum bu lafı söylemesi sonucu değiştirmez. Ve daha iyiye gidecek olan sensin, onun söylediği sözler bu konuda hiçbir etki etmeyecekler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6