Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aşktan korkmak

Blarkblerk

Yeni Üye
Öncelikle merhaba ben 14 yaşında burdaki çoğu kişiye göre çok genç bir kardeşinizim. Daha liseye yeni geçtim ve baya kafa yapımızın uyuştuğu ve cidden güzel bir kız var ondan hoşlanıyor gibiyim fakat ona her arkadaşça yaklaştığımda gayet rahat olurken ona sevgili gözüyle bakınca kızdan uzaklaşasım geliyor. Muhtemelen filofobi gibi bir sorun yaşıyorum 8. Sınıfta da aynı şekilde bir kız oldu fakat kızdan her hoşlandığımı düşününce onla konuşmayı kesesim geliyor ne yapacağımı bilmiyorum herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
Filofobi mobi uydurma şeyler bunlar. Zamanla geçer çok normal bu hislerin. Daha yaşın 14 muş. Açılıp sevgili olma olaylarına girip girmeme senin kararın ama tavsiye etmem. Arkadaşca takılmaya devam et yaşın büyüdükçe fikirlerin olgunlaşır. Ergenliğe yeni yeni giriyorsun. Hormonlarin arttigi dönemlerdesin. Heycan vardır belki korku sanıyorsundur. Konuşmayı kesmene gerek yok. Arkadaşca bakamıyorsan çok rahatsiz oluyorsan biraz mesafe koymayı deneyebilirsin.

Blarkblerk

Yeni Üye
Filofobi mobi uydurma şeyler bunlar. Zamanla geçer çok normal bu hislerin. Daha yaşın 14 muş. Açılıp sevgili olma olaylarına girip girmeme senin kararın ama tavsiye etmem. Arkadaşca takılmaya devam et yaşın büyüdükçe fikirlerin olgunlaşır. Ergenliğe yeni yeni giriyorsun. Hormonlarin arttigi dönemlerdesin. Heycan vardır belki korku sanıyorsundur. Konuşmayı kesmene gerek yok. Arkadaşca bakamıyorsan çok rahatsiz oluyorsan biraz mesafe koymayı deneyebilirsin.
Yok arkadaşça bakmada herhangi bir sıkıntım yok rahat olabiliyorum o konuda işte bu hormonlar yüzünden muhtemelen çok sevgili işine sıcak bakan biri değilim lan ama şimdi 4 sene birlikte olcaz bu hisler böyle kalırsa er ya da geç açılırım o zaman arkadaşlığımız biter diye korkuyorum biraz

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum yaşın çok küçük. Bu işlere erkenden başlarsan hayatında daha rahat başarılı olursun.Nofap seni -5 den 0 a getirecektir. Redpill 0dan 5 e getirecektir.

Erdem388

Yeni Üye
Hoşlanıp hoşlamadığımdan tam emin değilsin kararsızsın duyguların sürekli değişiyor ondan böyle yaşın gereği bu konularda bazı şeyleri yeni keşfediyosun. bence akışına bırak karar ver içinden ne geliyorsa sonucu sana tecrübe olsun.

Targetlock

Satürn Yolcusu
Öncelikle merhaba ben 14 yaşında burdaki çoğu kişiye göre çok genç bir kardeşinizim. Daha liseye yeni geçtim ve baya kafa yapımızın uyuştuğu ve cidden güzel bir kız var ondan hoşlanıyor gibiyim fakat ona her arkadaşça yaklaştığımda gayet rahat olurken ona sevgili gözüyle bakınca kızdan uzaklaşasım geliyor. Muhtemelen filofobi gibi bir sorun yaşıyorum 8. Sınıfta da aynı şekilde bir kız oldu fakat kızdan her hoşlandığımı düşününce onla konuşmayı kesesim geliyor ne yapacağımı bilmiyorum herhangi bir tavsiyeniz var mı?

İçimden bir ses diyor ki filofobi değilsin. Ancak işler arkadaşlıktan seksüel ilgiye gelince reddedilmek seni bir nebze korkutuyor. Çünkü ne kadar "erkek" olduğunu bir kadın ile başarılı olup olamamaya bağlıyorsun. Bunlar gayet tabi doğal yanlışlar. İkili ilişkilerde pek çok unsur vardır. Bir kısmını da kontrol edemezsin. Ne yaparsan yap sana bağlı bir durum değildir. Ergen bir kardeşimiz de olduğundan "Acaba ne kadar erkeğim ? " diye sorgulaman gayet normal. Hormonların kilidi yeni açılıyor :D

Reddedilmeme durumunda ise kendini yeterince tanımadığın ( ki bu da normal dün ekmeğe pepe diyordun ) için karşı cinse yahut kendine sunacağın ne gibi özelliklerin var bunu da bilmiyorsun. Tavsiyem kendi üzerine derinleşmen ve bir spora başlamandır. Bir dövüş sporuna başlamanı tavsiye ederim.

Dövüş sporu sahip olacağın yıkıcı gücün yanı sıra kişiye otokontrol , merhamet , hoşgörü , umursamama , öfke kontrol , kaygıda azalma , sosyal fobide azalma gibi belirli faydalar da sağlar. Ayrıca sahip olacağın yıkıcı güç artık senin sorumluluğundadır. Onu zulüm ya da baskı için kullanmaktansa iyilik için kullanman da karakterini güzelleştirir.

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
Başta Erdem kardeşime katılıyorum, bu yaşlar kişinin kendini keşfettiği, aynı zamanda karşı cinse de ilgi duymaya başladığı yaşlar ve bunu neredeyse bütün ergenler yaşıyor, sendeki belirsizliği. Filofobi olduğunu sanmıyorum, sana tavsiyem zamana bırakman ve gelişimine odaklanman olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6