Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Azalmayan Cinsel İstek Sorunu

Ciks

Mezun
Neverfapta belirli bir tecrübeye sahip olduğumu düşündüğümden genelde bu tecrübelere yönelik paylaşım yaparım. Yani soru sormaya yönelik pek paylaşım yapmam. Kendi problemlerimi kendim deneyimleyerek çözerim. Lakin bu kez durum başka.

Beni takip edenler bilirler çok sıkı bir sürece başladım. Daha önce 60-90 civarı gibi bir çok sürecim oldu ama bu süreçler hep sağlıksız süreçlerdi. Yani dayanamayıp m. yaptığım veya p. ye az veya çok baktığım süreçler...

Yeni sürecimde ise artık bunların hiçbirini yapmamaya karar verdim. 44 gündür gerçekten de sıfır m. yaptım. Ve neredeyse hiç p. izlemedim. Olumlu etkileri de görüyorum amma velakin arkadaş şu cinsel istek bir türlü azalmıyor. ilk haftayı saymazsak 5 haftadır bunun sıkıntısını çekiyorum. Eskiden bu kadar isteğe çoktan relapse olmuştum. Şimdi tuttuğum oruçların irademi geliştirmiş olmasından ve başarma konusunda inatçılığımdan dolayı sabredebiliyorum... Hatta normalde benim için tehlikeli olduğu için yapmadığım bir üçlü var. Tıka basa yemek+ tatlı+ kahve... Geçen arkadaşlarla gezerken bu üçlüyü yaptım ve cinsel istek öyle arttı ki kıvranmaya başladım. Arkadaşım "Şu an acı çektiğin yüzünden çok net anlaşılıyor" dedi.

Bu nereye kadar sürecek böyle. Bunun azaldığı bir dönem yok mu?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Libidonun yüksek olduğu haftalar elbet var, biliyorsundur. Fakat 40 gün normal değil.
Kendine sorman lazım; Sürecinde yeterince kendini meşgul tutuyor musun? Sanal/ gerçek tetikleyicilere "etkilenmiyorum" desen bile fazla maruz kalıyor musun? Bu iş yerinde açık giyinen bir bayan olabilir veya devamlı izlediğin dizide hoşuna giden bir oyuncu da olabilir... Sürekli onu görmen elbet libidoyu tetikleyecektir. Çevre çok ama çok önemli. Dinine sadıksan İbadetle meşgul olmak da öyle.

Veyahut yukarıda "neredeyse hiç p. izlemedim" demişsin. Sürece başlamadan ya da süreç içerisinde edging yaptıysan şüphesiz bunun etkisi var. Tam yükselmişken kendini durdurmak oluyor. Bu durumda da normal olabiliyor, beyin unutamıyor o çok etkilendiğin anı. "O oyuncuyla bir kere işimi göreyim sonra rahatlayayım" gibi saçma düşüncelere sapabiliyorsun. Ki bu sürekli, günlerce rahatsız ediyorsa doğru olan bundan kurtulmak için o düşünceyi yapmaktır da maalesef.
Görmezden de gelebilirsin, elbet o libido düşecek.

Ciks

Mezun
Libidonun yüksek olduğu haftalar elbet var, biliyorsundur. Fakat 40 gün normal değil.
Kendine sorman lazım; Sürecinde yeterince kendini meşgul tutuyor musun? Sanal/ gerçek tetikleyicilere "etkilenmiyorum" desen bile fazla maruz kalıyor musun? Bu iş yerinde açık giyinen bir bayan olabilir veya devamlı izlediğin dizide hoşuna giden bir oyuncu da olabilir... Sürekli onu görmen elbet libidoyu tetikleyecektir. Çevre çok ama çok önemli. Dinine sadıksan İbadetle meşgul olmak da öyle.

Veyahut yukarıda "neredeyse hiç p. izlemedim" demişsin. Sürece başlamadan ya da süreç içerisinde edging yaptıysan şüphesiz bunun etkisi var. Tam yükselmişken kendini durdurmak oluyor. Bu durumda da normal olabiliyor, beyin unutamıyor o çok etkilendiğin anı. "O oyuncuyla bir kere işimi göreyim sonra rahatlayayım" gibi saçma düşüncelere sapabiliyorsun. Ki bu sürekli, günlerce rahatsız ediyorsa doğru olan bundan kurtulmak için o düşünceyi yapmaktır da maalesef.
Görmezden de gelebilirsin, elbet o libido düşecek.
Kendimi yeterince meşgul tuttuğumu düşünüyorum. Bazen stres seviyesi yüksek olunca yüklenmiyorum kendime ayrı. Tetikleyicilerden korunma konusunda da çok iyi olmasam da kötü de değilim. Filim dizi pek izlemiyorum zaten. Yani dıştan gelen bir şey değil de daha çok içten gelen bir şey sanki.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Bence enerjini iyi yönlendiremiyorsun. Bunun için güzel bir plan yapıp sürecini ona göre yönetmelisin.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Libido, yüksek cinsel enerji, fazlasıyla cinsellik için istekli olmak gibi durumlar geçmeyecek öncelikle bunun farkında ol. Ya sürece bu enerjiyi koruyarak devam edeceksin ve bunun yollarını kendin bulacaksın ya da relapse olacaksın işin özü bu.

Ciks

Mezun
Bence enerjini iyi yönlendiremiyorsun. Bunun için güzel bir plan yapıp sürecini ona göre yönetmelisin.
Enerjiyi doğru yönlendirdiğim zaman da oluyor, yönlendirmediğim zaman da. Her zaman fazla yüklenmiyorum kendime. Stresli olduğumu hissettiğimde biraz daha gevşetiyorum... Nabza göre şerbet yani... Aksi takdirde sonuç relapseye gidebiliyor.

Ciks

Mezun
Libido, yüksek cinsel enerji, fazlasıyla cinsellik için istekli olmak gibi durumlar geçmeyecek öncelikle bunun farkında ol. Ya sürece bu enerjiyi koruyarak devam edeceksin ve bunun yollarını kendin bulacaksın ya da relapse olacaksın işin özü bu.
Sürekli bu seviyede olması normal değil. Bi yerden sonra azalması gerek.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Sürekli bu seviyede olması normal değil. Bi yerden sonra azalması gerek.
Sperm üretimi sürekli devam ediyor ve bu senin cinsel isteğinin olması hali demek. Evet, belirli bir süre sonra düşüşe geçmesi lazım ama zaman zaman bu pik yapar özellikle rüyalanma vb. olaylardan sonra. Ben 6-8 aylık süreçler yaşadım ve hepsinde cinsel enerjim körük gibiydi ve kontrol etmesi inanılmaz zordu tabii ki herkes için aynı şey geçerli olmak zorunda değil ama az çok sebepler belli.

izleyici1

Yoda
bende ilk 30 gün yükseliyor sonra zamanla düşüyor!
yani 45 . günlerde genelde ilk haftalardaki şehveti zorlanma olmuyor
bu süreçlerde bozma nedenimde genelde
mutsuzluk dopaminsizlik ani bir boşvermişlik

G

gordon

Misafir
Aynı sorun ben de de var. Dışardaki kızlar çok tetikliyor. Tetikleyici, hayal kurma vs yapmıyorum. Sadece hedefime odaklandım ama libido yerinde durmuyor. Libidom da çok yüksek olduğunda gidip yarım saat, bir saat idman yapıyorum rahatlıyorum. Yoksa içim içime sığmıyor gibi oluyor.

Güncelleme yapıyorum: Başta sorun olarak nitelendirmemi yanlış buldum. Cinsel isteğin olması iyi birşey önemli olan bunu yönlendirebilmek. Neden böyle bir gücün azalmasını isteyesin ki?

Moderatörün son düzenlenenleri:

The King

Deneyimli Üye
Neverfaple çok fazla haşır neşir olup, çok tecrübem olsa da senin yazıların, sürece dair yorumların bana ilham veriyor hocam doğrusu.

Spor yapıyor muydun? Bu enerjiyi atmak gerekiyor en azından yorgun düşerek biraz unutabilirsin belki. Bide dışarıda çok fazla açık saçık görüntüye maruz kalıyoruz o da etkiliyor maalesef.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Enerjiyi doğru yönlendirdiğim zaman da oluyor, yönlendirmediğim zaman da. Her zaman fazla yüklenmiyorum kendime. Stresli olduğumu hissettiğimde biraz daha gevşetiyorum... Nabza göre şerbet yani... Aksi takdirde sonuç relapseye gidebiliyor.
İşe girmeden önce aynı senin gibiydim sürekli libidom yüksek ve bu beni rahatsız ediyordu. Girdiğim işte günde 15.000 adım atıyorum enerjim stabilize oluyor. Libidom var ama olması gerektiği gibi güzel bir biçimde. Kendine yüklen sınırlarını zorla seni zorlayan işler reseptörlerini hızla açar. Stres faktörü konfor alanına geri çekmek isteyecektir ama stresi önünde bir engel tahtası olarak görürsen üstünden atlanması gereken birşey olduğunu da bilirsin. Kısacası psikoloji der ki seni en çok korkutan şey seni en çok geliştiren şeydir.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Kanka kafaya takılacak bir mesele değil zamanla geçiyor yıllardır bağımlısın gece yatmadan önce kadın düşünüyorduk hepimiz bizzat ben öyle ama şimdi o yok gece yatmadan önce daha iyimser güzel şeyler düşünüyorum algını değiştirmen lazım zaten bi zamandan sonra libido normal bir şekilde oluyor ama önemli olan algıyı değiştirmek youtube shorts veya insta twitter aleminde takılırsan beyninden kirli görüntüleri silemezsin o yüzden çok takılacak bi mesele değil geçiyor zamanla bunu bil yeter. Algın düzeliyor.

oldschool

Ay Yolcusu
Meydan Okuma Rozeti
Ağır spor yapıyor musun haftada 4-5 gün hedefli şekilde spor yapmanı öneririm. Hedeflerin var mı?

Ciks

Mezun
Herkese yorumları için teşekkürler genel bir cevap verecek olursam:

- Bazı arkadaşlar kafana takma, bundan neden kurtulmak isteyesin ki felan demiş. Belirli düzeyde cinsel istek olması iyi bir şey bunda sıkıntı yok. Ama çoğu zaman öyle oluyor ki başka bir şey düşünemez oluyorsun. Buna sabretmek için de iradenin büyük kısmını buraya yönlendirmek zorunda kalıyorsun. Bu benim kafama taktığım bir şey değil; vücuttaki fiziksel bir ihtiyacın yansıması...

- Sporu önerenler olmuş... Nofaptaki ilk yıllarımda ben de sizin gibi düşünüyordum. Ağır spor yaptığımda bu isteğin biteceğini düşünüyordum. Hatta 1 sene düzenli olarak spor salonuna gittim. Ama sonra bunun doğru olmadığını anladım. Şimdi diğer faktörler gibi spor faktörünü de daha taktiksel uyguluyorum. O haftaki ihtiyacım kadar yapıyorum. Çünkü spor hayata yansımalarıyla daha kompleks bir eylem. Spor yaptığınızda yemenizin icçmenizin de sağlam olması gerekiyor. Eğer o gün spor yapacaksanız tıka basa yemek yeyip bol protein aldıktan sonra oluşan cinsel isteği bazen spor azaltamıyor. Hatta bazen spor yaptıktan sonra daha çok cinsel isteğin olduğunu bile görüyordum.

Aslında benim şu an ki bu sorunumun çözümüyle ilgili teorim şu. 3 günlük su orucu tutarsam bu isteğin uzun süre rahatsız edici düzeyde olmayacağını düşünüyorum. Eğer bu sorunum devam ederse müsait vakitte bunu deneyeceğim.

Bratislaw

Ay Yolcusu
Herkese yorumları için teşekkürler genel bir cevap verecek olursam:

- Bazı arkadaşlar kafana takma, bundan neden kurtulmak isteyesin ki felan demiş. Belirli düzeyde cinsel istek olması iyi bir şey bunda sıkıntı yok. Ama çoğu zaman öyle oluyor ki başka bir şey düşünemez oluyorsun. Buna sabretmek için de iradenin büyük kısmını buraya yönlendirmek zorunda kalıyorsun. Bu benim kafama taktığım bir şey değil; vücuttaki fiziksel bir ihtiyacın yansıması...

- Sporu önerenler olmuş... Nofaptaki ilk yıllarımda ben de sizin gibi düşünüyordum. Ağır spor yaptığımda bu isteğin biteceğini düşünüyordum. Hatta 1 sene düzenli olarak spor salonuna gittim. Ama sonra bunun doğru olmadığını anladım. Şimdi diğer faktörler gibi spor faktörünü de daha taktiksel uyguluyorum. O haftaki ihtiyacım kadar yapıyorum. Çünkü spor hayata yansımalarıyla daha kompleks bir eylem. Spor yaptığınızda yemenizin icçmenizin de sağlam olması gerekiyor. Eğer o gün spor yapacaksanız tıka basa yemek yeyip bol protein aldıktan sonra oluşan cinsel isteği bazen spor azaltamıyor. Hatta bazen spor yaptıktan sonra daha çok cinsel isteğin olduğunu bile görüyordum.

Aslında benim şu an ki bu sorunumun çözümüyle ilgili teorim şu. 3 günlük su orucu tutarsam bu isteğin uzun süre rahatsız edici düzeyde olmayacağını düşünüyorum. Eğer bu sorunum devam ederse müsait vakitte bunu deneyeceğim.
Su orucu tutarsan faydası olur fakat çok zor tutması. Nefis insanı çok zorluyor yemeye. Birde yemek yerken az yeyip yani tam doymadan kalkmanın faydası da çok fazla. Ama yapması yine zor çoğu insan için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6