Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bağımlılık Ve Özgüven

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Not: Aşağıdaki bazı yazılarda forumdaki diğer yazılardan alıntı yapılmıştır.

Birkaç yere geçmişi ve kontrol edemeyeceğimiz şeyleri düşünmenin faydasız olduğundan pişmanlıklarımızın bizlere hiçbir şey kazandırmayacağından düşünmek yerine hissetmemiz gerektiğinden, süreci düşünmenin anlamsız olduğundan falan bahsettim. Fakat bunun büsbütün eksik olduğunu oyunun ortasında o kadar ilerlemişken başaramayacağımı düşündüğüm an anladım. Nofab insanlara özgüven veriyor ki bu en büyük olumlu taraflarından birisi, biliyoruz. Bence Nofab yapınca bu süreç otomatik olarak gerçekleşiyor. Yani biz kendimizi kasmadan özgüvenli olabiliyoruz. Fakat ben Nofabi sürdürmenin söylediğimle beraber ikinci anahtarını özgüven olarak görüyorum. Nofab yapan şu isimlere bir göz atın;
Muhammed Ali – boks efsanesi

“Ben onun sırrının cinsel kontrol olduğuna inanıyorum. Bunu kontrol edebilen herhangi bir acemi bile yükseklere oynar.”

JakeDunn isimli üyenin konusundan aldığım bu mesaj ve ekteki video;

Gözlerindeki ateşi ve özgüveni görüyor musunuz? İlk gün nofab yapmaya başladığımız zaman sahip olmamız gereken şey işte bu güven. BAŞARACAĞIM diyen, ateş gibi yanan gözler. O duyguyu ve güveni kaybettiğimiz her an sanki beynimiz kendine üreyebildiğini ispatlamaya çalışır gibi fab isteği duyuyor. İşte bundan mütevellit, bu güven kriz dahi yaşamamanın ana anahtarı kanımca.

Mike Tyson – boks efsanesi

“Bir çok kadını elde etmenin getirisinin götürüsünden az olduğunu bilmiyordum. Büyük dövüşçülerin maçtan önce hiç s*ks yapmadıklarını hep okudum. Küçükken dünyanın en genç ağırsiklet şampiyonu olmak istediğim için 5 yıl boyunca kendimi seksten uzak tuttum.”

Tyson'un gözlerine bakın. Rakibine karşı olan öfkenin ve nefretin vücut bulmuş hali gibi. Gelmiş geçmiş en vahşi şampiyon... İhtiyacımız olan bir diğer noktaya parmak basıyor, NEFRET. Sahip olduğumuz özgüven, ateş gibi yanan gözlerimiz bizlere nefreti verecek, o da gücü doğuracak ve bizleri dünyanın BAŞARMIŞLARI haline getirecek.

Bruce Lee - Jeet Kune Do savunma sanatı ustası

"İster kabullenin ister kabullenmeyin, içinde bulunduğunuz şartlar tamamen size bağlı. Siz kabullenmedikçe asla yenilgi diye bir şey yoktur."

"Zihnini boşalt. Su gibi formsuz, şekilsiz ol. Şimdi, suyu bir bardağa doldurursan, su bardak olur. Onu çay demliğine doldur, o zaman su çay demliği olur. Bak, su akar, yayılır, damlar ya da parçalanır. Su gibi ol dostum"

Ve son olarak karşımızda bir efsane var. Bruce'un ta kendisi. 32 yıllık hayatına bu kadar büyük bir efsane sığdırabilen kaç kişi var? Adeta ilk sözünü doğrular nitelikte bu Bruce'un. Bruce'ta ihtiyacımız olan son ve en önemli noktayı görüyoruz. Bilgeliği. Hakikati bilmek ve özümsemek arasındaki farkın vücut bulmuş hali Bruce. Onunla yaşıyor, o duyguyu hissediyor. Aynı bir filminde öğrencisine dediği gibi,

"Don't think, feel. It is like a finger pointing at the moon. Do not concentrate on the finger, or you will miss all of the heavenly glory."
"Düşünme, hisset. Tıpkı ayı gösteren parmak gibi. Parmağa odaklanma yoksa tüm o cennetvari görkemi kaçırırsın."

Sırada bu yazdıklarımı boş bir yazı olarak okumaktan ziyade yumruğumuzu masaya vurup bu işi bitirmek var. Bizler sahip olduğumuz, yapmak istediğimiz şeye tutkuyla sarılacağız. Öyleki Nofab yaptığımızı dahi unutturacak bizlere bu öfke, nefret, güven. Bizler hakikati anlamış bilge insanlar olarak nesiller boyu konuşulan olacağız. Eminim ki her birinizin gönlünde bu hisler var fakat ortaya çıkarmaya korkuyor bazılarımız. Bendim işte birisi de onlardan. Fakat bizler korkmak için değil, SAVAŞMAK için doğduk ve görevimizi yapacağız.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6