Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bağımlılıkla Mücadele İçin Ufak Bir Farkındalık

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Herkese merhaba dostlar, yaklaşık 2 yıldır bu foruma üyeyim. Bağımlılığın her türü için yüzlerce video izlemişimdir, yüzlerce yazı okumuşumdur ve belirli bir bilgi birikimine sahip olduğumu düşünüyorum. Fap ve S*gara bağımlılığımı geçte olsa yendiğimi düşünüyorum, şu an 21 yaşındayım. S*garaya DGS sınavına hazırlanırken bağımlı olmuştum öncesinde ise sadece keyfi olarak içiyordum. S*garaya ilk bağımlı olmaya başladığım zamanlarda; Ya bu illete nasıl bağımlı oluyorsunuz ? Ben istesem de bağımlı olamıyorum tarzı argümanlar üretiyordum, farketemiyordum ki gün geçtikçe bağımlılığım artıyordu. Vize ve final haftalarımda kendimi s*garaya vuruyor, DGS sınavına çalışırken ise sürekli canım s*gara çekiyor ve dermanı bu illette arıyordum.

Bu bağımlılığım aylar boyunca bu şekilde devam etti. İşin kötü yanı kendimi s*gara içiyor görmüyor ve bağımlı olmadığımı söylüyordum. Ya ne olacak zaten haftada 1 paket içiyorsun, bak başkaları günde 1 paket içiyor bundan bir şey olmaz diyerek kendimi kandırıyordum.

Geçen zamanlarda farkettiğim bir şey ile şu farkındalığı kazandım; Bu nereye kadar gidecek ? S*gara zararlı bir şey ve ben her canım çektiğinde içiyorum, ee bu su değil ki temel bir ihtiyacım olsun. Bu işin sonu yok günde 1 tane de olsa 1 pakette olsa bağımlılık bağımlılıktır. Yeri geldiğinde ders çalışmamı engelliyor, düşünmemi engelliyor ve endokrin sistemimi darmaduman ediyor. Bundan da önemlisi bir erkek olarak sizi muhtaç ve köleniz kılıyor, o olmadan düşünemiyor, en ufak bir can sıkıntısında canınız onu istiyor. Bu bir erkeğin düştüğü en ezikçe çukur olabilir. Kendi gücünün farkına varmadan kendini bağımlılıklarla yönetmek kadar kötü bir şey yok. Her duruma karşı dik durmak, mantıklı düşünmek, soğuk kanlı olup diğer bir deyişle Alfa erkeği davranışlarını sergilemek varken biz neden kendimizi bir illete bağımlı kılıp onun kölesi oluyoruz ? İşte bu ve buna benzer farkındalıklar ile bu illeti bırakmayı başardım.

Bu yukarıda saydıklarım Fap bağımlılığı için de bire bir geçerli olduğunu düşünüyorum sadece birkaç şey eklemek istiyorum; Erkek olarak doğamız gereği her durumda ayakta durabilen, duygusal ve fiziksel olarak güçlü olabilen, zeki ve çevik olabilen birisi olmamız gerekiyor. Böyle olacağız ki hayatta başarılı olabilelim ve genlerimizi aktarabilelim yani üreyebilelim. Ama bizler ne yapıyoruz ? Gerçek bir hayat başarısı için çalışmak çabalamak varken, gerçek anlamda cinsel bir deneyim yaşamak veya diğer bir deyişle kadın bir arkadaş elde etmek varken kolaya kaçıyoruz. Bilgisayarımızla yaklaşık 2-3 saniye içinde p*rno sitelerine giriyoruz, bir iki tıkla hayatımızda göremeyeceğimiz kadar cinselliğe maruz kalıyoruz ve akabinde 3-5 dakika içinde mükemmel bir dopamin patlamasıyla b*şalıyoruz. Sizce bu güzel bir şey mi ? Bizim gibi insanlara bu yakışır mı ? Bu nereye kadar sürecek ?

Gerçek bir insan olmak varken bu istediklerini gerçekten yaşamak varken kendine neden bunu yapıyorsun ? Belki dini inançlarınız gereği c*nsel ilişkilere bek olumlu bakmıyorsunuz, peki Fap yapmak günah değil mi ? P*rno izlemek günah değil mi ? P*rno şirketlerinin sahte videolarını sahte içeriklerini gerçekmiş gibi izleyip kendini tatmin etmen ya da gerçek deyimle kandırman ne kadar doğru ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6