Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bakenga'nın Günlüğü

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
20.07.2021 itibariyle yeni bir sürece başlıyorum. "Easy Mode" şeklinde olacak bu süreç. Kendimi aşırı şekilde kısıtlamayacağım. Gün içinde belli temel hedeflerim var.

Düzenleme(24.07.2021): Yarın itibariyle süreci güncelleyip Monk Mode ile devam edeceğim ve farklı bir yöntem kullanacağım. Raporları günlük vermeyi düşünmüyorum. Arada güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
20.07.2021 itibariyle yeni bir sürece başlıyorum. "Easy Mode" şeklinde olacak bu süreç. Kendimi aşırı şekilde kısıtlamayacağım. Gün içinde belli temel hedeflerim var.

*Kitap/makale/tez okumak (uzun süredir düzensiz okuyordum hatta okuyor bile sayılmam, mümkünse daha önce ilgilenmediğim alanlara yöneleceğim)
*Din üzerine çalışmak (yine bayadır aksattığım bir şey)
*Yazmak (bu aralar yazıyorum zaten sadece daha derli toplu olmalıyım)
*Spor yapmak ve iyi beslenmek (düzene bindirmeliyim)
*Bilişsel terapi egzersizleri veya serbest düşünme zamanı (bu yazmak ile yakından alakalı bir şey ve ilk defa yapacağım, bir kuralı/kaidesi yok)

Günün olabildiğince erken saatlerinde bunları bitirip akşam ödül olarak dizi/belgesel/film izlemeyi düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 395
Kadir suresini anımsattı:) başarılar diliyorum Allah sonumuzu ahirimzi hayır etsin inşallah.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Kadir suresini anımsattı:) başarılar diliyorum Allah sonumuzu ahirimzi hayır etsin inşallah.
Aynen hocam oradaki metaforda budur, vahyin olmadığı 1000 ay(83 yıl), vahyin yeryüzüne temas ettiği bir gece gibi olamaz.
İnşaallah. Allah razı olsun, duanıza ihtiyacım var.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Gün 2
Belirlediğim hedeflere ulaştım. Ailemle iyi vakit geçirdim ve anneme ne zamandır içimde kalan birçok şeyi söyledim. Kendimi bastırdığımdan, benden çok fazla fedakarlık beklendiğinden, artık kendim olmak istediğimden bahsettim. Biraz kırıldı ama anlayışla karşıladığını hissettim.

Gün 2
Belirlediğim hedeflere ulaştım. Ailemle iyi vakit geçirdim ve anneme ne zamandır içimde kalan birçok şeyi söyledim. Kendimi bastırdığımdan, benden çok fazla fedakarlık beklendiğinden, artık kendim olmak istediğimden bahsettim. Biraz kırıldı ama anlayışla karşıladığını hissettim.
Annem nefsimin tercümanı gibi adeta. Benim hep 5 yasında kalmamı ,sürekli yemek yedirmeyi ,birşy isteyip ondan gerçekleştirmeyi istiyor. Allah ın rahmetinin tecellisi muhakkak ama 5 yasında birine böyle yapmak rahmet. Bunun ötesi aşırı. Bu yüzden annemle bende arama biraz mesafe koydum ; yediğime içtiğime karışmaması ve bana çok fazla iyilik yapmakta diretmemesi konusunda. Gerçi bu havadan gelen iyilik konusnda halen nefsimle savaş halindeyim ama inşallah birgün yenicem :)

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Hocam o da iyi bir şey değil dediğiniz gibi hele ki belli bir yaşı geçince insan kaldıramıyor. Bizimkinin de benden toplumsal beklentileri var. O beklentiler, fedakarlıklar için kendi değer yargılarımdan vazgeçmemi istediğini görmesini sağlamış oldum bir nevi. Allah affetsin ama bazı şeylerin anlaşılması için belli bir tavır koymak gerekiyor hocam. Sen de en iyisini yapmışsın.

Hocam o da iyi bir şey değil dediğiniz gibi hele ki belli bir yaşı geçince insan kaldıramıyor. Bizimkinin de benden toplumsal beklentileri var. O beklentiler, fedakarlıklar için kendi değer yargılarımdan vazgeçmemi istediğini görmesini sağlamış oldum bir nevi. Allah affetsin ama bazı şeylerin anlaşılması için belli bir tavır koymak gerekiyor hocam. Sen de en iyisini yapmışsın.
Benimkide dediğin şey aslında ; inandığım değerler var nefsimi terbiye etmem lazım bu değerlerin peşinden gidebilmek için veya değerlerin peşinden gitmem lazım nefsimi terbiye içn. Dediğim şey seninkinden biraz daha çapsız bir değerden vazgeçme tabi ama :) yinede anlayabiliyorum seni başka konularda da aynı şeyi yapabiliyor annem. Bu konuda bazen kendimde de hata bulurum yeternce güven verdimmi diye.ama tabi çoğu zaman bu kadar sabırlı olamam bende.ne kadar sabretmenin lehime olcağını bilsemde

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Gün 3
Hedefleri tamamladım sayılır. Modum baya düşüktü ve fazla uyudum bugün.
#

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Gün 8
Çok öfkeliyim, nefret doluyum. Öfkemin nofap ile alakası yok. Süreç takvim olarak aklımda ama özlemim yok PMO'ya. Hayatın kendisine kızgınım. Elimin uzanamayışına, irademin sınırına, mecburiyetlerle dolu bir hayatı yaşamaya, içime atmaya, anlaşılmamaya, yabancılaşmaya, tekrar eden döngülere, hapsolmuşluk hissine, özgürlüğümü mahveden boynumdaki zincirlere, yaşamı sonlandıramamaya kızgınım.
Yakıp yıkasım, kırıp dökesim var, insan ya da eşya. Ama tek yapabildiğim hayatım hakkında yıkıcı kararlar vermek. Kontrol edebildiğim alanda en yıkıcı kararları vermek.

Mr. İrade

Venüs Yolcusu
Aslında bizi yoran düşünceler değil ruh halimizdir. Geri çekilme evresindeyken düşünceler altında eziliriz, onlarla başa çıkamayız. Çünkü dopamin yetersizliği yüzünden herşeye öfke duyar ve depresif, bir anda durduk yere üzülen bir yapıya bürünürüz.
Ve bu aşamada genelde yaşadığımız şeylerden, sorunlardan, sağlık problemlerinden dert yanarız. Sanarız ki biz bu yüzden çok üzgünüz, depresyondayız. Sürecin ilerleyen günlerinde gülüp geçeceğimiz şeyler bize hayatı zindan etmeye başlar. Burada yapılması gereken bu sinirli,depresif ruh halinin geçici olduğunu kendimize hatırlatmak ve sağlıklı ve güçlü bir zihine sahip olana kadar bu konuları aşırı düşünmemektir.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Öfkemin nofap ile alakası olmadığını belirmiştim zaten. Flatline ya da dopamin sistemi ile alakası yok. Kötü bir olay yaşadım. Hala yukarıda saydığım durumlara kızgınım ama öfkem dindiği için kabulleniyorum. Zaten o an ne hissediyorsam onu yazıyorum, kalıcı olmadığının farkındayım. Ancak "ilerleyen günlerde her şey güzel olacak" gibi mottolarla kendimi kandırmıyorum, gerçekliği kavramaya ve yüklenmeye çalışıyorum.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye

10. gün

Neverfap sürecinde olduğum aklıma gelmedi pek ama kendime arada hatırlatıyorum ki teyakkuzda olayım, bilinçli olayım, ilk darbede devrilmeyeyim. Bu aralar biraz hassasım. Normalde diğer insanlara çok değer vermem ama çokça empati kurmaya, merhamet beslemeye başladım. Sakin ve dinginim, kolay kolay köpürmüyorum iki gündür.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye

13

İki gündür krizler yokluyor. Bildiğin kıvranıyorum, acı çekiyorum yani.
Dün işimi yaparken ellerim bile titredi aptal anksiyetem yüzünden :)
Yeme ve uyku düzenimi bozdum çünkü sürdürecek iradem kalmadı.
Yıllık iznim yarın başlıyor, 9 gün kafamı dinleyeceğim biraz(mecazi değil gerçekten kafamın içindeki sesi dinleyeceğim).

Şu Word'ü açıp yazmaya başlamam lazım artık.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
15
Dün ve bugün dram filmleri izledim(polis kovalamacasına, aptal Hollywood esprilerine tahammül edecek durumda değilim). Ve film boyunca ota b*ka ağladım ileri geri sallanarak.
Babamla konuşmayı ve aynı ortamda bulunmayı asgari seviyeye indirdim, böylesi ikimiz için de daha iyi.
Mücadele ediyorum, bu sefer gerçekten.
İhtiyacım olan; dışarıda ve o kadar küçük, önemsiz bir şey ki düşününce trajikomik geliyor.
Çok hastayım.

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Üzerine çalışıyorum ve çalışacağım. Ama düşünmekten kısır döngüye giriyorum. Bilmiyorum adam akıllı oturup kafamdakileri boşaltmam lazım herhalde, en önemlisi de yaşama tarzımı değiştirmem gerek. Bir de aptal herifin teki olduğum için yalnızlık denilen b*ktan şeye çok takılı kalıyorum, bilişsel düzeyde aşmış olsam bile pratikte aşamıyorum.
Diğer arkadaşlara da dediğim gibi. İrade gücünüz elbet bir vakit patlak verecektir. Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6