Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

BEL AĞRISI ÇÖZÜM

Noneverrrr+impasıbıl

Satürn Yolcusu
Beyler bel ağrısını uzun zamandır araştırıyorum bu illetin neden olduğunu ve çözüm olarak hareketler buldum. Bakın şimdi günümüz insanı aşırı oturmaya başladı hareket yok, otururken kasık ile ön bacağın birleştiği yer ile sırt kaslarımız aşırı derecede kasılıyor e haliyle insanlar hareket etmeyince de ne kalça kası ne de karın kası güçlü değil bu daha fazla sırt kasının kasılmasına neden oluyo haliyle sırt ağrısı denilen şey ortaya çıkıyor. Ozaman napıyoruz :
-kalça kası çalışıyoruz
-karın kası çalışıyoruz
-Aşağıdaki hareketleri yapıyoruz

1-

2- ( bu görselin14 numaralı olanı bizi ilgilendiriyor. farklı olarak bacakları açıyoruz elimize çok zorlamayacak seviyede dambıl alıyoruz ve dambılları ayaklarımıza değidirmeye çalışıyoruz her ikisinede. biraz fazla kalın harekette)

3-
( bu videoda da lordoz sıkıntısı var aslında o rahatsızlıktada sırt kasları çok gergindir aynı mantık. Videonun 5. Dakikasına gelin dambılla olmalı yine. orda adam dambılla kalkıyor ama siz bunu yapmayın çünkü sırt kaslarınız daha fazla kasılıyor neden tedavi amaçlı atmışlar anlamadım oysaki esnetmek lazım siz dediğimi yapın o dambılı ayağına getirdiği yerde öylece kalın baya bi kalın sırtınız yan lobları bi güzel esneyecektir)

Herhangi bir yerin reklamını yapmıyorum kendim keşfettiğim veya karşıma çıkan videolardan attım bunları bende yapıyorum ve 15 dakika da bel ağrısı hiç kalmıyor ama dediğim gibi ağrı geçer kaslar esner ama ekstra kalça ve karın kası sapasağlam olsun. Sevgiler saygılar

Ekstra Not:

Son düzenleme:

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
yukarıdaki egzersizlerin yanında ters mekikte bel ağrısına iyi gelir

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Daha 1 2 saat önce taylanın 3 4 egzersizini yaptım antrenman sonrası. Cidden çok rahatlatıyor

Eff

Jüpiter Yolcusu
Bu pelvic tilt denilen şey bende var. Bir ara bulmuştum ama bakmamıştım ismini yeniden hatırladım. Teşekkürler.

hedonist

Yeni Fapstronot
en son belim agridiginda korona cikmistim kas agrisi korona belirtisidir unutmayalim.
korkutmak istemem ama oyle

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6