Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ben Normal Miyim Anormal Miyim

Kamikazee

Yeni Üye
İyi akşamlar arkadaşlar, takdir edersiniz pmo yapan biri pek de normal sayılmaz. Özellikle dürüst olarak yapılan araştırmalar gösteriyor ki pmo sandığımdan çok daha feci bir şey. Uyuşturucudan daha da kötü olması her şeyi anlatıyor.

Hayatından memnun musun diye sorsan cevabım kendi kendimi mutsuz ediyorum olur. Pmo yaparken nasıl mutlu olurum ki zaten. İstediğim hayatı elde edemiyorum. Çalışıyorum ailemden ayrıyım. Tek başıma yaşıyorum. Bu da olumsuz olarak rahatlık yaratıyor. Sosyal çevrem çok kısıtlı. İnsanlarla iletişim kuramıyorum. Sert durduğumu veya itici biri olduğumu düşünmeye başladım. Samimi bir dostumla kendimi kıyaslayınca o daha sevilen ve özellikle karşı cinsin daha ilgi duyduğu birisi. Pmo yapmadığını düşünüyorum yapsa bile çok nadir olduğunu düşünüyorum.

Kendim başlarda insanlardan kaçtım. Yalnızlığı çok istedim. Şimdi ise o arkadaşımı görünce imrendim. Arayan soran mesaj atan her türlü arkadaşı var. Ben ise cesur şekilde her şeyi tek başıma göğüslüyorum. Bu beni ezik yapmaz tam tersine daha güçlü biri olduğumu gösterir. Gerçek ben nasıl biriyim bilmiyorum. Nofap yapanlar hep şöyle değiştim şunlar oldu diye anlatınca ve birkaç kişiyi inceleyince farkı görüyorum.

Kendim bu saçma hayatı kendi ellerimle yarattım. İntihar bile düşündüm. Korktuğum için değil dayanamayacak kadar kendime öfke duyduğum içindi.

İstediğim bir hayata sahip değilim. Daha iyisi neden olmasın. Neden kalbim sevgi yoksunu. Neden insanlardan kopuk soğuk sert ve duygusuz biri oldum. Ne yapayım bana bir fikir verir misiniz. 25 lik yorgunum. Nofap yapsam bile ne değişecek. Sürekli bu rezil hayatın ağır yükünden kaçıp pmo yapıyormuşum meğer. Şuan bugün yine mutsuz, öfkeli, kızgın, üzgün bir haldeyim

Kamikazee

Yeni Üye
İş için uzaktayım mecburen ayrı evde kalıyorum

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
25 lik yorgun kardeşim kendini bir böcek gibi görüyorsun. Seni tanımasam da biliyorum kendine haksızlık ediyorsun. Hiç kimse mükemmel değil. Kendini o arkadaşınla karşılaştırıp yerin dibine sokuyorsun. Senin de iyi yanların vardır. Sadece şuanki halinden memnun değilsin. Umutsuzsun. Ama umutsuz vaka değilsin değişebilirsin. Değiştirmek istediğin şeyler bir gecede değişmez ama geminin rotasını bir gecede değiştirebilirsin. Önce şu ümitsizliği bırak. Yaşadığın sürece ümit vardır ilerde hayatında neler olacak bilemezsin. Bizim kapıldığımız bir yanılgı bu. Bulunduğumuz hali değerlendirip geleceği bilirmiş gibi davranırız. Böyle geldi böyle gidecek sanırız. Oysa hayat düz çizgi gitmez. Sürekli yeni kapılar yeni haritalar açılır.
Bu yazıyı okumanı öneririm.

Normalsek ya da anormalsek ne olmuş? Bence bunları düşünmek yanlış. Ben anormalim diye düşündüğün an mutsuzluk eziklik hissi oluşuyor. Sıradan bir insanız. Yaşıyoruz elimizden geldiğince çabalıyoruz işte.

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
Bu arada aynı hislerle ben de doluyum. Kendimi çok suçluyorum ama bunun bir faydası yok. Bu duyguları beslemeye devam edersen motivasyonunu kaybedersin ve ilerlemek için bir şey yapmazsın. Çözüm odaklı olmaya çalış hayatında ne olursa olsun,sen bunları aşabilecek kabiliyettesin.

Son düzenleme:

Kamikazee

Yeni Üye
25 lik yorgun kardeşim kendini bir böcek gibi görüyorsun. Seni tanımasam da biliyorum kendine haksızlık ediyorsun. Hiç kimse mükemmel değil. Kendini o arkadaşınla karşılaştırıp yerin dibine sokuyorsun. Senin de iyi yanların vardır. Sadece şuanki halinden memnun değilsin. Umutsuzsun. Ama umutsuz vaka değilsin değişebilirsin. Değiştirmek istediğin şeyler bir gecede değişmez ama geminin rotasını bir gecede değiştirebilirsin. Önce şu ümitsizliği bırak. Yaşadığın sürece ümit vardır ilerde hayatında neler olacak bilemezsin. Bizim kapıldığımız bir yanılgı bu. Bulunduğumuz hali değerlendirip geleceği bilirmiş gibi davranırız. Böyle geldi böyle gidecek sanırız. Oysa hayat düz çizgi gitmez. Sürekli yeni kapılar yeni haritalar açılır.
Bu yazıyı okumanı öneririm.

Normalsek ya da anormalsek ne olmuş? Bence bunları düşünmek yanlış. Ben anormalim diye düşündüğün an mutsuzluk eziklik hissi oluşuyor. Sıradan bir insanız. Yaşıyoruz elimizden geldiğince çabalıyoruz işte.
Bu böceklik hissi yıllardır var. Son 5 6 yıldır daha arttı. Yıllardır sanki düz çizgide gidiyorum. Hayatımdaki olumlu olaylarla mutlu olamıyorum. Bazen daha az umursuyorum bazen de bugün olduğu gibi sinirden gözlerimin dolmasına sebep olacak kadar yapamadığım ama yapamam istediğim şeyleri düşünüp tarifi olmayan iç mücadelelerden geçiyorum. Dediğin doğrudur umarım. Şuanı düşünüp geleceği de biliyormuş gibi karamsar olmak bir çözüm değildir. Neye tutunacağım bilmiyorum. Kendimden başka bir şeyim yok kendime de kızgınım. Şuan bugün yaşadığım ve yaptığım kıyaslamalar beni bu kadar yıktı. Böyle olmada sıradan bir gün olabilirdi. İyi şeyler bir an önce olsa da çektiğim şu acılar son bulsa ne para ne başka bir şey sadece huzur bulmak istiyorum. Kıyas, kızgınlık, kıskançlık, umutsuzluk, depresyon, takıntı beni terk etse artık. Benim bu hayatta günahım neydi bunları hak edecek ne yaptım ki ben

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
Bu böceklik hissi yıllardır var. Son 5 6 yıldır daha arttı. Yıllardır sanki düz çizgide gidiyorum. Hayatımdaki olumlu olaylarla mutlu olamıyorum. Bazen daha az umursuyorum bazen de bugün olduğu gibi sinirden gözlerimin dolmasına sebep olacak kadar yapamadığım ama yapamam istediğim şeyleri düşünüp tarifi olmayan iç mücadelelerden geçiyorum. Dediğin doğrudur umarım. Şuanı düşünüp geleceği de biliyormuş gibi karamsar olmak bir çözüm değildir. Neye tutunacağım bilmiyorum. Kendimden başka bir şeyim yok kendime de kızgınım. Şuan bugün yaşadığım ve yaptığım kıyaslamalar beni bu kadar yıktı. Böyle olmada sıradan bir gün olabilirdi. İyi şeyler bir an önce olsa da çektiğim şu acılar son bulsa ne para ne başka bir şey sadece huzur bulmak istiyorum. Kıyas, kızgınlık, kıskançlık, umutsuzluk, depresyon, takıntı beni terk etse artık. Benim bu hayatta günahım neydi bunları hak edecek ne yaptım ki ben
Kendi kendini bir çıkmaz sokağa sokuyorsun. Bu duygular geçici bir an düşünürsün sonra geçer. Bazen sorgularsın bir cevap bulursun bazen bulamazsın. Herkesin hikayesi farklı ama emin ol herkesin acıları var. Boşuna düşünüp diğerlerinin hayatı güzel o kesin fap yapmıyor ondan güzeldir gibi düşüncelere girme. Herkes bir bedel ödüyor. Farkımız bakış açısında. Hep iyi düşünmeye çalış demiyorum bak sadece gerçekçi olamadığın için biraz olumlu bak diyorum. Gerçekten bu kadar kötü durumda olabilir misin? Yoksa kendini öyle mi görüyorsun? Dışardan bakan kişiler senin hakkında ne düşüyordur? Belki düşündüğün gibi itici soğuk biri değilsindir. Madem bu sorunların farkındasın şimdi ne yapmayı düşünüyorsun? Kendine yardım edecek misin

Targetlock

Satürn Yolcusu
Hayata kalibre olup amacın için mücadele etmen lazım. Sonra bir de bakacaksın ki aynı amaç için bir arada bulunan pek çok kişi olmuşsunuz.
Herkesle seçmeden yakınlık kurmak boş iştir. Bu davranışı yalnızlığına tepki olarak denemiş olabilirsin.
Az sayıda sağlam insanların yanında kitlenin hiçbir önemi yoktur.
Bu arada fayda sağlamadıkça kendini ot gibi hissedersin. İnşa et. Boş durma.
Ayrıca düşün bakalım bu denli yalnızlığa seni iten nedir ?
Sana bir haksızlık mı yapıldı ki kendini geri çekip iyice kapattın. Değerinin anlaşılmasını isteyen insanlar bazen böyle kendini kapatıyorlar. Bu bir tepkidir. Fakat pasif agresif bir tepkidir. Konuşup her şeyi ortaya dökmek sağlıklı olanıdır.
Pek çok sebep olabilir. O nedenle kalk ve sorunlu parçayı bul.
Sorumlu bir erkek ol. Kendi üzerinde bir farkındalığın olsun. Belli konuları aş , geliştir. Ardından kadın konusuna geç.
Huzursuzsun anlıyorum. Lakin öyle dümdüz boş bir şekilde iletişime girdiğini düşün. Bu fark ediliyor yani.
Kadınlar , sorumlu erkeklerle huzura , güvene ve sevgiye dayalı bir birlikteliğin özlemini çekiyorlar.

Cool ayağına yatıp, bir halt olmayan, çakma poker faceli, modern dünya ergenlerinin özendirildiği, işten güçten anlamayan, koruması gereken namusunun olduğunun farkına varmamış , davranış sarhoşu , ağaçkakan woody tipli kişilere benzemen gerektiğini söylüyorlar.
Basit bir olay yani tüm bunlar
Şöyle düşün. Seni hayat amacından soğutup , gerekli sorumlulukları almanı ayıplayan , dürüst ve cesur biri olmanı engelleyip kadınları krize sokuyorlar. Doğru adam nerede krizi bu.
Sonra krizde olan kadınlara yukarıda bahsettiğim tiplemeleri empoze etmeye çalışıyorlar. Kadınların kafası karışmaya başlıyor ve ne istediğini bilen analizi kuvvetli , onurlu biri olmaktan uzak kalıyorlar. Seni de bu tiplemeye girmen için zorlamış oluyorlar.
Az önce iki taraf da kendine kişilik satın aldı. Eminim yeterince huzursuzluk olunca bu sefer de yeniden kazanmak için zaten en başta olması gereken halinizi satacaklar.

Sende olanı alıp sana başka bir şey satıyorlar. Yeterince huzursuz olunca sende olanı tekrar sana satıyorlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6