Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Beyin Takımı Oluşturmak İstiyorum

The King

Deneyimli Üye
2 seneye yakındır forumdayım. Az çok beni tanıyanlarınız vardır. 23 yaşındayım. Burada gerek yazarak, gerekse fikirlerimi belirterek birçok alanda insanlara yardımcı olmaya çalıştım. Aynı şekilde yazılarından yararlandığım, fikirlerini aldığım birçok insan da oldu. Çok parlak zekalara sahip insanları da tanıma fırsatı buldum. Yani burada aslında bir cevher yatıyor ve bunun farkında olamadığımız dikkatimi çekti.

Başarıyı hedeflemiş, kendini sürekli ileri bir aşamaya yönlendirmek isteyen, belli bir dünya/hayat görüşüne sahip, yeterli olgunluk seviyesine ulaşmış en fazla 3 arkadaş ile bir ekip kurmak istiyorum. Burada çok zeki arkadaşlar var. Belli bir mantığı aşmış, akıllı düşünme becerisine sahip insanlar var... Bunların bir araya gelmesi çok büyük atılımları meydana getirebilir.

Bu ekibin temel amacı her gün bir üst seviyeye geçebilmek için kendini zorlayacak ateşleyici gücü bulabilmesi olacak. Sınavına çalışması gereken sınavına çalışacak. Okuması gereken okuyacak. Haftalık bilgilendirmeler yapılabileceği gibi, bazen aynı film izlenip üzerinde tartışılacak. Yeri geldiğinde bir tartışma organizasyonu, bazen fikir alışverişi, kimi zaman yeni öğrenilen bir bilginin paylaşılması, ufuk açıcı bakış açıları...

Her gün 0,01 miktar kadar da olsa gelişimi sağlayacak bir ekip.

Zaman içerisinde belki ortak girişimlerde bulunacak, çeşitli yatırımlara, projelere başlayacak, hayatı olabileceği en maksimum verimle yaşayacak bir ekip fikri.

Projeye katılım şartları:
- Süreçte belli bir noktaya gelinmiş olması. Nofap'a dair fikri altyapıyı oluşturmuş olacak.
- Kitap okuyan, araştıran, meraklı, konuşmayı seven ve fikir alışverişlerinden hoşlanan bireyler,
- Tercihen en az 20 yaş üstü olması, belli bir olgunluk seviyesi için... (tabii ki daha genç yaşta olup olgun arkadaşlar da mevcut olabilir)
- Yılmayacak, bıkmayacak. Ekibi gerçek bir arkadaş topluluğu olarak görecek.
- Düzenli raporlar verebilecek, ekibin ortak projelerini destekleyecek, yeni fikirler sunacak ve bolca katkıda bulunacak.
- Amacımız, 1-2 aylık bir kuruluş değil. Gerekirse yıllar boyu sürecek, gerçek bir arkadaşlığa dönüşecek bir ekip kurmak.

Çeşitli bilgiler:
-
Herkes buradaki nickname'i ile ekibe katılabilir. Kimliğinizi açıklamanıza gerek yok... Güvensizlik ortamı olsun istemiyoruz.
- Haftalık raporlar, aylık raporlar verilmeli. Bunlar gerekirse günlük raporlaşmalar olarak da paylaşılabilir. Çizelgeler halinde takibatlar yapılmalı.
- Bir kamp değil. Bir yaşam stili, bir ekip birlikteliği olacak.
- Haftalık online toplantılar yapılabilir. Skype, zoom,discord vb. çeşitli uygulamalar aracılığı ile konuşulur.
- Bir anlık heves ile katılım istemiyoruz. Disiplini gerekirse burada edineceğiz.

Uzun soluklu bir girişim hedefliyorum. Eğer başarılı olursak burada diğer arkadaşlara da öncülük ederek çeşitli ekipler oluşturulmasını sağlayabiliriz. Uzun vadede kurulan ekiplerin bir araya gelip daha büyük ekiplere dönüşmeleri, fikir alışverişleri, ortak girişimlerde bulunmaları sağlanabilir. Bunlar hayata uyarlanabilirse müthiş projeler ortaya çıkabilir.

Bu girişim oluşana kadar defaatle denemelerim olacaktır.

Aşağıya kendinize dair özetleyici bir yorum bırakarak başlayabilirsiniz. Ben ulaşım sağlayacağım.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Ben katılmak isterim. 18 yaşındayım, bir şeyler, önemsiz olan şeyler hariç, üstünde tartışmayı severim. Haklı çıkmaya değil fikrin gelişmesine çalışırım. Ayrıca insanlara bir şeyler öğretme tutkum var.

Son düzenleme:

Ciks

Mezun
Sen bizim grubu tarif etmişsin. Bir grup kurmak yerine kurulu bir gruba dahil olmak istersen gel.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6