Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Şeyleri Başarmak İçin Hâlâ Çok Geç Değil

Sametak256

Venüs Yolcusu
Ağır Bedeller Ödeyeceğim Diye Korkup Konfor Alanında Kalmayın-Pişmanlığın Faturası Çok Daha Ağırdır
Ben gelecekteki kendimin iyiliğini düşünerek;
Bana çok zarar verecek olan kötü alışkanlıkları-yanlış davranışları-yanlış ilişkileri-gereksiz şeyleri bırakmaya/azaltmaya çalışıyorum,
Bana faydalar sağlayacak iyi alışkanlıkları-doğru davranışları-doğru ilişkileri-önemli ve değerli şeylerin önceliğim olmasına dikkat edip o doğrultuda çaba sarf ediyorum.
Nasıl olsa bir gün öleceğim diye kendimi salarsam en amiyane tabirle enayilik yapmış olurum.
Bu şeye benziyor :Ben nasıl olsa tuvalete gideceğim o zaman yemek yememe gerek yok yada ayakkabılarım nede olsa eskiyecek o zaman bende çıplak ayakla gezeyim.
Ama biz yemeği tuvalette çıkarmayacağız diye yemiyoruz ki,faydalı olduğu için/zevk aldığımız için yiyoruz.
Ayakkabılarımızı da bir gün yırtılmayacak diye giymiyoruz ki,ayağımız zarar görmesin diye giyiyoruz.
Yani bir tane hayatımız varsa o hayatı da kendi iyiliğimiz için doğru-iyi-güzel-verimli-anlamlı bir şekilde yaşamaya çabalamamız lazım.
Uzun vadede zarar-ziyan içinde olmak istemiyorsanız-kendinize yazık etmek istemiyorsanız-gelecekte çok pişman olmak istemiyorsanız şunu bilmenizi isterim:
''Tarlanıza geçmişte nelerin tohumlarını ekmişseniz-gelecekte onların mahsüllerini toplayacaksınız.''
"İki hayatımız var ve ikincisi,sadece bir tane hayatımız olduğunu fark ettiğimizde başlar"(Konfüçyüs)
Kendi iyiliğiniz için bir şeyler yapabileceğiniz tek hayat bu,ömür sermayenizdeki zamanları doğru bir şekilde değerlendirebilmeye bakın.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6