Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Birçok İnsanın Neverfap Sürecindeki Dalgalanmanın Sebebi Nedir ?

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba,
Konu ile ilgili yeterince araştırma yapsamda kafamı kurcalayan bir soru var.
Bir çok insan formda fap sürecinin ilk ayı enerjik güzel ve iyi hissettiğini söylerken diğer ayların inişli çıkışlı sıkıntı çöküşlü geçtiğini kısacası dalgalanmalı ilerlediğini söylüyor.
Bu sürecin kişileri olumsuz etkilediğini, bazıları ise bunun bir sürecin parçası olduğunu söylüyor.
Nofap sürecinin bu kadar inişli çıkışlı olmasının bilimsel yönü nedir ?
Neden böyle hissederiz.
Bugün itibariyle sürecimin 10. Gününe giriyorum.
Ve bazı şeyleri bilerek,hazır olarak sürecime devam etmek beni daha az yıpratacaktır.
Fikirleriniz önemli dostlar..

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Flatline. Eğer süreçte hiçbir şey yapmayıp süreçten medet umulursa flatline denilen şey etkilerini fazla göstermeye başlar. Benim görüşüm bu.

Bin kere denildi. Kişiden kişiye değişir.
Yoksunluk bilimsel yönü. Bağımlısı olduğu biseyi bırakıyorsun ve vücudunu buna alistirdigin için tepki veriyor ve kendini koruma altına alıyor iyileşmek için bu illetten. Herkeste aynı olmayabiliyor.
Sen bilerek hazır olsanda bisey değişmez yine yasarsin yoksunluğu,flatlineyi.o yüzden normal hayatını yaşa böyle bisey bekleme.beklersen daha çok yasarsin

emre0048

Merkür Yolcusu
Bu ara çok yoruluyorum 12. Günüme girdim.
Sürekli halsizlik bitkinlik mutsuzluk hissi.
İçimde sürekli kaygı olumsuz düşünceler.
Bunlar PMO'yu bırakmanın etkisi yüzünden diyebilir miyiz ?

Evet bu iyi birsey.
Ne zaman iyi hissetmeye başlayabilirim ? Ortalama bir süre var mı ?
1 ay 2 ay vs ?
Ara sıra yoksunluk olacak ama 3-5 ay içerisinde 6 yada uzayabilir. Şimdiyle farkla iyi olacaksin.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Abi benim söylediklerimi yanlış anlama sana sert bir eleştiri yapmak zorunda hissediyorum artık kendimi. 27 yaşında adamsın 30 günlük sürecin çok nadirdir, sürekli elini çüküne atıp boşalıp sürece tekrardan başlıyorsun ve şikayetlerin hep aynı geçecek mi geçmeyecek mi dostlar bu sorunu yaşayan var mı aranızda gibi sorular soruyorsun millete, ama sürecinde bir ilerleme yok 100 günü deviremedin. Bi dene 100 günü geç var mı yok mu bize aktar. Toparlan artık bi aynanın karşısına geç bak kendine oğlum ben ne yapıyorum de. Abi yaşın 27 Y İ R Mİ Y E D İ bizim gibi çocuk değilsin ki sen. Yaşına göre davran. Kendi iradene sahip çık şeker yiyerek, sigara içerek, pmo yaparak. Bunları aşamazsın. Beyin kimyan bozuldu ve beynin bir sorun, problem olduğunu söylüyor. Sen ise hala dostlar bu siz de de oluyor mu diye soru soruyorsun sorma yap abi artık. Ben iyileşmeni ve problemlerinin sıkıntılarının geçmesini isteyen bir kardeşinim o yüzden sana bu eleştiriyi yaptım inşAllah ne demek istediklerimin farkına vararsın ve iradeli olup sağlığına, mutluluğa, huzura kavuşursun inşAllah.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Neden böyle hissederiz çünkü beyini sürekli kolay yoldan aşırı yüksek dopamine maruz bırakıyor kısa vadeli çok iyi hissetiriyor. E haliyle bırakıncada beyin mala bağlıyor bir anda çok iyi hissederken ne olduda böyle oldu diyip düşük dopamin seviyelerine adapte olmaya çalışıyor. Haliyle kendimizi zorlamalı pmo dışında başka şeylerdende zevk alabileceğimizi beynimize tanımlamalıyız. İlk aydan diğer yapılan aktivitelerdende zevk alabiliyor hale gelebiliyoruz. Beyin vay be bu dünyada pmo dışında farklı güzelliklerde varmış diyor ama o ilk ayda beyin kendini toparlamaya çalışıyor.

Feitan

Ay Yolcusu
Normal yoksunluktan dolayı ama o gün yapman gerekenleri elinden geldiği kadar yaptığında ne kadar enerjin az başın ağrıyor falan olsa da huzurlu oluyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6