Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bu Son

Kayra

Venüs Yolcusu
Çoğumuzun fap'ten sonra dediği şey 'BU SON' hayır arkadaşım bu son değil,emek vermezsen değil.Hiçbir şey yapmayıp bu son demek kolay tabii ki !
Hayallerimiz var değil mi?Dünyayı gezmek, Üniversiteyi kazanmak, Zengin olmak.. En küçük bir engelde düşüp olduğumuz yerde kalırsak o hayallerimiz hayal olarak kalmaz mı ?
Dostlar hayat gerçekten çok kısa bizim yaşadığımız toplam hayat 13-14 yıl belki diğerleri uyku,iş okul vs. gidiyor bu yüzden de elimizde olan yıllarımızı dolu dolu yaşamalıyız
Bir daha bu son dememek için buraya günlüğümü yazacağım ayrıca kendime haftalık hedefler koyacağım hafta sonunda ise bu hedeflerin kaç tanesini gerçekleştiğini veya gerçekleşmediğini yazacağım

06.05 - 13.05 Arası yapacaklarım
-6:00'da kalk
-Kalktıktan sonra meditasyon yap
-Günde en az 6 saat ders çalış
-Uyandıktan sonra meditasyon yap
-2 Günde bir soğuk duş

JakeDunn

Yoda
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Çoğumuzun fap'ten sonra dediği şey 'BU SON' hayır arkadaşım bu son değil,emek vermezsen değil.Hiçbir şey yapmayıp bu son demek kolay tabii ki !
Hayallerimiz var değil mi?Dünyayı gezmek, Üniversiteyi kazanmak, Zengin olmak.. En küçük bir engelde düşüp olduğumuz yerde kalırsak o hayallerimiz hayal olarak kalmaz mı ?
Dostlar hayat gerçekten çok kısa bizim yaşadığımız toplam hayat 13-14 yıl belki diğerleri uyku,iş okul vs. gidiyor bu yüzden de elimizde olan yıllarımızı dolu dolu yaşamalıyız
Bir daha bu son dememek için buraya günlüğümü yazacağım ayrıca kendime haftalık hedefler koyacağım hafta sonunda ise bu hedeflerin kaç tanesini gerçekleştiğini veya gerçekleşmediğini yazacağım

06.05 - 13.05 Arası yapacaklarım
-Kalktıktan sonra meditasyon yap
-2 Günde bir soğuk duş
Güzel hedeflerin var. Başarmak dileğiyle. Yeni sürecinde başarılar dilerim.

Kayra

Venüs Yolcusu
1.GÜN:Başlarken
Youtube'da çeşitli eğitimlerin bulunduğu playlistler var bildiğiniz kadarıyla;bazılarının 1. videosu 1 milyona yakınken videolarda ilerledikçe bu sayılar düşüyor
Neden mi ?
Başlamak basittir tabii ki de ondan,kolay sanarsın hayalini kurarsın o yeteneğin 'İngilizce öğreneceğim ve yurtdışına gideceğim' dersiniz mesela,
ilk günler kelime ezberlersiniz gaza gelirsiniz ama sonrası gelmez...
İşte arkadaşlar Özdisiplin çok önemli bir kavramdır bu özdisiplinin yakıtı da özmotivasyondur öyle youtubeda'ki vurmalı kırmalı kükre anır gibi boş motivasyonlardan değil de her sabah sizi ayağa kaldıran motivasyonlardan bahsediyorum
Kendi motivasyonunuzu bulun
Benim motivasyonum buraya yazmak olacak,bir gün bile buraya günlüğümü yazmazsam bilin ki başıma bir şey gelmiştir​
Sağlıcakla kalın​
-Kalktıktan sonra meditasyon yap X

-soğuk duş

Kayra

Venüs Yolcusu
2.GÜN:Başlarken
Hala devam ediyorum yıkılmadım :) günüm açıkçası boş geçti,yine de yıkılmadım devam edeceğim
Bu gün aldım elime ekmeği dolaştım biraz,biliyorum yaptığım yanlış olabilir ama gerçekten evde kala kala çok kötü hissetmeye başladım monoton hayattan kafayı yemeğe başladım her günüm aynı geçiyor...
Her neyse,Yeni bir gün yeni bir başlangıçtır pes etmek yok yola devam
"İnsan sınırsız bir coşku duyduğu her şeyin üstesinden gelebilir."

Bakenga

Münzevi
Üretken Üye
Boş geçen günler bir ders/tecrübe olarak görülebilir. Her kötü şey, bize neden iyinin daha değerli olduğunu ve onun için çabalamamız gerektiğini işaret eden bir delil olabilir. Yarını daha iyi yapmak için artık bir sebebin var :)

Kayra

Venüs Yolcusu
3.GÜN:DEVAM
Uyandıktan sonra meditasyon ve kalktıktan sonra meditasyon yap diye 2 kere yazmışım haftalık hedefime yeni farkettim beyin sisi olsa gerek :D
Her neyse bu sefer görevleri tam yaptım kalktıktan (ve uyandıktan) sonra meditasyonu yaptım insan gerçekten iyi hissediyor güne olumlamayla başlıyorum​
Yorgun ve stresten arınmak için yaptığım meditasyon beni,ayrı bir dünyaya götürüyor gibi hissediyorum,herkesin meditasyon yapması lazım​
Olumlama demişken,sizce hayat ona verdiğimiz yorumlar sonucu oluşmuyor mu ?​
Bir şeyi başaramayınca yok olmaz dediğimiz oluyor bazen,bu olmaz yerine olacak desek hayatımızda ne değişir,sizce potansiyelimiz artmaz mı​
Sürekli kendimi kötüleyen bir insandım ve hiçbir şey katmadı bana,aksine götürdü de...​
Kendimize inancımız tam olmalı,inat olmalıyız hayata karşı.Başarılı insan profiline baktığımız zaman asla pes etmeyen inat insanlar olduklarını görürüz​
Sağlıcakla​
-En az 6 saat ders çalış
-soğuk duş

Kayra

Venüs Yolcusu
4.GÜN
İsraf ettiğim zaman çok fazla 24 saat için hesaplarsak:​
7 saat uyku​
3 saat hayati ihtiyaçlar (yemek yeme duş vs.)​
6-7 saat ders desen bana 7 saat kalıyor en az​
7 saati ne kadar verimli geçiriyorum ?​
2 saat kişisel gelişimime gidiyor (İngilizce öğrenme kitap,makale okuma ve yararlı youtube videoları)​
kaldı bana 5 saat bu 5 saat günümün neredeyse dörtte biri.Gereksiz videolar izleyip gündemi takip edeceğime bu sürenin yarısını derse diğer yarısını da çizime ayırsam bana çok şey katacak​
5 saat az gibi görünse de yılda 75 gün ediyor 75 günüm boşa gidiyor...​
Lütfen siz de bir kendinizi inceleyin.Zaman,geri alamayacağımız nadir şeylerden,bu günden sonra boş zamanımı azaltacağım​
Zamanımı boşa harcamamak için yapacaklarım:
-Molalarımda sayaç kullanacağım
-Uyandıktan sonra telefona sarılmak yerine 30 sayfa kitap okuyacağım diğer 30 sayfayı ise öğleden sonra okuyacağım
-Gündemi takip etmek yok artık haber kanallarını engelliyorum Twitter'a da bir daha girmiyorum
-Boş içerikleri ingilizce olarak tüketeceğim en azından kelime öğrenirim
-En az 6 saat ders çalış

Kayra

Venüs Yolcusu
5.GÜN
Bu gün pek verimli geçmedi hiçbir şey yapasım yoktu ama olsun yeni bir gün yeni bir başlangıç :D

-6:00'da kalk x
-En az 6 saat ders çalışx

-Soğuk Duş

Kayra

Venüs Yolcusu
6.GÜN
Bu gün çok verimli geçti 2 3 gündür soruları algılayamama problemim yavaş yavaş geçti
-En az 6 saat ders çalış
-Uyandıktan sonra meditasyon yap ✓
-Soğuk Duş

Kayra

Venüs Yolcusu
Bayram arası veriyorum bayramınız mübarek olsun

Kayra

Venüs Yolcusu
Kısa bir aradan sonra hepinize selamlar,sürecimi bozmadım ve şuan da 11.günümdeyim
Bayram sırasında boş geçirdiğim vakit cehennem gibiydi,böyle olması beni çok mutlu etti açıkçası,bu hafta bomba hedefler koyacağım

17.05-24.05 ARASI YAPACAKLARIM
-6:00'da uyanma
-Uyandıktan kısa bir süre sonra soğuk duş
-Meditasyona devam
-En az 7 saat ders çalışma(Günlük 7 saatten sonra ödül olarak çizim yapma veya Kaliteli film izleme)
-Perşembe gününü Haftasal tatil ilan ediyorum :)
-Yarım saat kitap okuma
Çalışmadığım günlerin acısını çıkartacağım​

Kayra

Venüs Yolcusu
12.Gün
Bazen yaptığımız şeyleri geri alamıyoruz ne kadar özür dilesek de o şey hiç bir zaman geçmiyor kendimizi kandırıyoruz özür dileyerek
Ben de o hatayı yaparak hiç geri döndüremeyeceğim bir şey yaptım,ve gerçekten vicdan azabı çekiyorum...​
Başarılı insanlar hatalarından ders çıkartır,ve ben de başarılı olmak istiyorum.Bir daha aynı hataya düşmeyeceğime burada bu küçük günlüğümde söz veriyorum​
Ve güzel bir sözle günü kapatıyorum​
"Sözcükleri ağızınızdayken yutmak onları daha sonra yemekten iyidir"
Fraklin D. Roosevelt
-6:00'da uyanma
-Uyandıktan kısa bir süre sonra soğuk duş
-Meditasyona devam
-En az 7 saat ders çalışmaX(6 saat)
-Yarım saat kitap okuma

Kayra

Venüs Yolcusu
13.Gün
Bu gün arkadaşlarımla buluşup takıldım özlemişim valla sosyalleşmeyi,perşembe günü yapacağım tatili bu gün yapma kararı aldım son gaz devam

Kayra

Venüs Yolcusu
Dostlar 14.günümde maalesef ki sürecimi bozdum şimdi biraz analiz yapacağım
Neden bozdum
-Boş zamanımda yapacak bir şey bulamadım bu benim en büyük hatam
-Evde tek başınaydım bu da etkiledi
-Minik minik fotolarla kendimi uyuşturdum sonrasında ise olanlar oldu
-baktım zaten bozuldu tekrar başlarım dedim,çok aptalca bir bakış açısı beynim aptal saptal bahaneler üretti ve onun kölesi oldum
Bundan sonra kriz anında öncelikle krizin farkında olacağım ondan sonra da teknolojik aletlerden yavaça çekileceğim ve sonrasında ise dışarı hava almaya veya spor yapmaya çıkacağım
Bu benim düşüşüm oldu bu yüzden de yarından itibaren sayacı sıfırlıyorum ve 1.günden tekrardan başlıyorum
O zaman
BU SON V2

Kayra

Venüs Yolcusu
1.GÜN V2
düzenim biraz kaydı başıç çok ağrıyor çok uyuşuk hissediyorum dipteyim şu an
Ama pes etmek yok tabii ki de bu günler geçecek artık gerçekten bitirmek istiyorum Ne kadar zorlanırsam o kadar iyi

JakeDunn

Yoda
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum, bozduğunda kendine eziyet etme. Benim günlüğüme bakarsan aylardır Plasebo yüzünden kötü olduğumu görürsün. Sen kafanı ne kadar rahatlatırsan sürecin o kadar sağlıklı geçer. Yeni sürecinde başarılar dilerim!

Kayra

Venüs Yolcusu
Dostum, bozduğunda kendine eziyet etme. Benim günlüğüme bakarsan aylardır Plasebo yüzünden kötü olduğumu görürsün. Sen kafanı ne kadar rahatlatırsan sürecin o kadar sağlıklı geçer. Yeni sürecinde başarılar dilerim!
Desteğiniz için çok teşekkür ederim,pozitif bakmak lazım haklısınız ve artık kafamda bitirdim en ufak krizde buraya uzun uzun yazacağım

Kayra

Venüs Yolcusu
2-3.Gün V2
Gündelik hayattan kopmak için hobi evime geldim,doğanın içinde emekli olmuş thanos kafasındayım.Dün yapacak işlerim vardı o yüzden buraya yazma vakti bulamadım
Yaptığım bazı şeyler;
  • 7 saat ders çalıştım
  • Birkaç evin işini halletim biraz yorgunum
  • Özüme dönmüş gibi hissediyorum artık çoğu şeyin farkındayım
  • Temiz hava iyi geldi kafam açıldı
  • Ve belki de en önemlisi daha mutluyum

Kayra

Venüs Yolcusu
4.Gün V2
Her pazar olduğu gibi bu gün de yeni hedefler koyacağım
öncelikle bu hafta sürecimi bozduğum için çok boşlukta takıldım ancak bu hafta taze bir başlangıç yaparak hedeflerimi gerçekleştireceğim
24.05-31.05 Arası Yapacaklarım
-Her gün 6:30'da uyanmak
-Her gün soğuk duş
-Uyandıktan sonra meditasyon
-Her gün 1 saat hızlı okuma çalışma
-En az 7 saat ders(1 gün mola hakkı)
-Bu hafta en az 42 saat ders çalışacağım
-Haftada bir gün mola
-Yeni bir güne planlama yaparak başla

Kendimi gerçekleştirmek istiyorum artık,o vasat hiçbir beceremeyen ben olarak ölmek istemiyorum bu yüzden ne olursa olsun bunları yapacağım

Kayra

Venüs Yolcusu
5.Gün V2
Günüm güzel başlamasa da(uyanamadım) devamını getirebildim çok şükür,mücadeleye devam
-Soğuk duşa
-6:30da kalk
-En az 7 saat ders çalış
-Kitap okuX
-1Saat hızlı okuma çalış
-Meditasyon

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6