Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsel Filtreyi Kapatıyorum - 2

Gölge

Ay Yolcusu
Tekrar merhaba arkadaşlar. İlk yazımı telefon ekranından ve kısıtlı zamanda yazmam sebebi ile yazının bir hayli anlatım bozukluğu ile dolu olduğunu gördüm. Yazının anlatım bozukluğuna rağmen deneyime odaklı kişiler tarafından mesajı doğru alınması ile ilgi görmesi beni memnun etti.
Meslek itibari ile işim genel olarak dilekçe yazmak olsa da kendimi bildim bileli zihnimde uçuşup duran fikirleri yakalayarak anlamlı bir bütün olarak karşıya aktarma konusunda hep zayıf kaldım. Bu sebeple yazılarımın olabildiğince faydalı olması ve gereksiz ayrıntılardan arındırılmış hali ile okunabilmesi için normal üstü gayret gösterdiğimi bilmenizi isterim. Kısaca kendi hayatımdan ve geçmişte kalmış sorunlarımı size aktardıktan sonra kişisel gelişim yolunda tecrübelerimi ve yol haritamı aktarmaya çalışacağım. Tabi ki beni bu yazıları yazmam için olgunlaştığımı veya en azından bir eşiği aştığımı düşündüğüm bir yöntemin tarafımdan keşfini ve alt yapısını da zamanla aktaracağım.

neverfap ile başlayıp ve beraberindeki kişisel gelişim yolundaki adımlarım ile şu an bulunduğum noktada açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; en uç noktada gelişim gösterdiğim alan geçmiş anılarımı hatırlama konusudur. Bundan dolayıdır ki kişisel gelişim yolunda geçmiş anılarımı tartıp yeniden değerlendirmek ve kendime dersler çıkarmak konusunda oldukça ustalaştım. İlkokul yıllarında hatta okul öncesi dönemimdeki anılarım bile oldukça taze duruyor diyebilirim. Anıları hatırlama ve kendimden çok eski dönemlerden anlatmaya başlamamdaki niyetim size kat ettiğim yol konusunda daha detaylı fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.

Kendimi hatırladığım çocukluk dönemlerimde parlak zeka belirtisi gösterdiğim olaylar genel olarak mahalledeki akranlarım ve benden yaşça büyük olan arkadaşlarım ile haksızlığa olan tahammülsüzlüğüm sebebi ile çokça kavga etmek ve aileme sorun çıkarmaktı. Okula başladığım ilk yıllar okuma ve yazmayı çok kısa sürede çözmem ve devamında okul derslerinde gayretsiz başarı göstermem sebebi ile ilk ve orta okul yıllarımda oldukça başarılıydım. Sporda ve satrançta da derecelerim ve madalyalarım vardı. Öğretmenlerim ve çevremdeki herkes beni parmakla gösteriyorken benim için bu tür başarıların kendi nazarımda herhangi bir kıymeti bulunmuyordu. Anlatmış olduğum yıllar 1997-2006 yılları arası olması lazım. Bu yıllarda henüz ergenlik dönemine girmemiş olmakla cinsellik ile ilgili herhangi bir fikrimin olmadığını kesin olarak hatırlıyorum. Ta ki mahalleden bir kaç dönemin ergeni tarafından P içerikli görüntülerin olduğu dergiyi bana göstermesi ve M denen rezil hareketi bize tarif etmesine kadar her şey son derece iyiydi.

Lise dönemini de il dışı bir lisede yatılı olarak başlamam üzerine kendi yapımca olan çekingenlik ve utangaçlığın “M” ile daha da arttığı ve artık başarı için zamanımın tamamını ders çalışmaya ayırdığım bir döneme girdim. M ile tanıştığım ilk zamanlar da dahil uzunca bir süre yani üniversite yıllarına kadar M’nin bugünkü anlamda haz vermesi derecesinde haz almadığımı belirtmem gerekir. Cinsel eğitim konusunda ketum ve bilinçsiz ebeveynler sayesinde yapmış olduğum eylemin hiç de abartılacak bir haz vermemesine rağmen devam etmem konusundaki azmimi şuanki düşüncelerim ile ayakta alkışlıyorum . Tabi ki dönemin P ve P içerik konusundaki kısıtlı imkanları ile beraber M yapmanın çok da teşvik edici olmadığını da belitmeliyim.

Üniversite yıllarına gelene kadar bilinçsiz bir M süreci sonunda henüz P ile tam haşır neşir olmamam sayesinde yıkıcı etkilerini gösmesem de M yapmaya devam etmem ve arttırmam sebebi ile utangaçlığım çekingenliğim ve bilişsel becerilerim bir hayli geriledi ve bütünleme sınavlarına kala kala üniversite sürecini de bitirmiş bulundum.

Malum yaşam şartlarının henüz bu kadar tepetaklak olmadığı 2010 lu yıllarda bile üniversiteyi bitirmem sonrası hayata atılmak konusunda oldukça zor zamanlar geçirdim.Zaten bu zamanların da etkisi ile P ile haşır neşir oldum. Forumda ve sitede P hakkında yazılan çizilen zarar ve ziyanların tamamını iliklerime kadar işleyecek derecede -evliliğin arefesine yani 2018 yılına kadar - hissettim. Evlilik döneminde kısmen toparlanma olsa da henüz neverfap ile tanışmamış olmam ve bilinçsiz olmam sebebi ile kısa sürede tekrar batağa sürüklendim. ilk ve tek sürecim olan 10 ay önceki dönemime kadar tam anlamı ile olmasa da yenilmiş ve yıkılmış bir insandım.

Yukarıda odaklandığım ana konu hayat hikayemdi ve bunu az zamana sığdırmak için yazıyı uzun tutmuş olabilirim. Bu yazı ile herhangi bir deneyim veya tectübe aktarımı yapmamışsam da zihinsel olarak tasarladığım plana göre deneyim ve tecrübelerimi hayat hikayem üzerinden aktarmak istememdir. Devam eden yazılarımda size tecrübelerimi aktarırken hayat hikayeme atıfta bulunmayı ve bu sayede daha anlaşılır olmayı planlıyorum . Görüşmek üzere.

DİP NOT: İlk yazı üzerine sorulan soruları dikkate aldığımı ve zamanı gelince aklınızdaki sorunu ve sorunları da açıklığa kavuşturacağımı umuyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6