Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çoğu Kişinin Fark Etmediği Ana Odaklanma Etkisi

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Merhabalar, nofap yaparken uzun süreçlerimde etkisini hissettiğim belki de çoğunuzun fark etmediği bulunduğunuz ana odaklanabilmeden bahsetmek istiyorum. Bilhassa uzun süreçlerde yaşadığımız anı iliklerimize hissedebiliyoruz. Yemek yerken her lokmayı düşünerek yiyoruz, su içerken her yudumun boğazımızdan geçişini hissederek içiyoruz, duş alırken suyun tenimize değişini hissediyoruz, adım atarken her adımın şuurunda oluyoruz, yolda yürürken kuş seslerini, yaprak hışırtılarını, yaprakların tonlarındaki farkları, insanların telâşesini... Daha iyi görüp yaşıyoruz. Bunun önemine gelecek olursak; çoğumuz bulunduğu anda ya geçmişin pişmanlıkları ile ya da geleceğin planları, endişeleri ile meşgul oluyor ancak bir gerçek var ki bizim sahip olduğumuz tek şey bulunduğumuz andır. Onu, değiştiremeyeceğiniz geçmişi ya da henüz yaşamadığınız geleceği düşünerek geçirirseniz bir zaman sonra o endişesini yaşadığınız geleceğiniz pişmanlık duyduğunuz geçmişiniz olacaktır ve bu kısır döngü böyle devam edecektir. Buna biraz acı olsa da depremler üzerinden misal vermek istiyorum; o yıkılan yuvalarda ölen insanların her birinin gelecek ile alakalı hedefleri, hayalleri, emelleri vardı ama maalesef bir anda gelen bu afet, tüm bu planları yaşadıkları bina ile beraber enkazın altına gömdü. Burada kesinlikle gelecek ile ilgili hedefleriniz olmasın demiyorum ancak bu, sizin bulunduğunuz anı yaşamanızın önüne geçmesin.

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Bu aslında senin biraz da iyi bir insan olmandan kaynaklanıyor yani böyle düşünebilmen.Odaklanma ile alakalı ile sözlediklerine tamamen katılıyorum.Hele ki bir an oluyor ve o an odaklandığını farkediyorsun ya muhteşem bir an.Bir de her an canlı hissediyorsun ve o canlılık halini farkettiğin bir an oluyor o da muhteşem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6