Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Concerta Etkisini Yitirdi

ciat696

Yeni Üye
Herkese merhaba,
YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye gidiyorum. Bi süre geçtikten sonra etüttlerde ders çalışamamaya başlamamın üzerine odak problemimin olduğunu düşünerek bi psikoloğa gittim. Derdimi kısaca anlattım, etüttlerde transa giriyormuş gibi dalıyorum, detayları inceliyorum, kaygılı düşüncelerle boğuşuyorum vs. Daha sonra bana concerta 27 mg yazdı. İlk gün kullanmaya başladım ve gerçekten etkili oldu daha hızlı okumaya daha hızlı kavramaya başlamıştım lakin bir hafta geçtikten sonra etkisi kayboldu. O ilk etkisi olmamaya başladı yine eski halime döndüm. Normalde bu ilacın uykusuzluk, iştahsızlık gibi yan etkileri var fakat bende iştahsızlık yaşanmadı yine aynı şekilde beslenmemi sürdürüyorum. Uyku konusunda eskisi gibi uyuyorum ama bazen çok sık olmadan uykuyu da alıyor. Bunun sebebi ne olabilir bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Bende aynı şekilde YKS ye hazırlanıyorum ve ben de Concerta kullanmaya başladım ve bende de 5 günden sonra etkisi gitti. Tavsiyem 2-3 gün ara verdikten sonra geri kullanmaya başlaman. Eğer hâlâ olmazsa tolerans sistemi benim gibi olan bir başkası buldum demektir.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Herkese merhaba,
YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye gidiyorum. Bi süre geçtikten sonra etüttlerde ders çalışamamaya başlamamın üzerine odak problemimin olduğunu düşünerek bi psikoloğa gittim. Derdimi kısaca anlattım, etüttlerde transa giriyormuş gibi dalıyorum, detayları inceliyorum, kaygılı düşüncelerle boğuşuyorum vs. Daha sonra bana concerta 27 mg yazdı. İlk gün kullanmaya başladım ve gerçekten etkili oldu daha hızlı okumaya daha hızlı kavramaya başlamıştım lakin bir hafta geçtikten sonra etkisi kayboldu. O ilk etkisi olmamaya başladı yine eski halime döndüm. Normalde bu ilacın uykusuzluk, iştahsızlık gibi yan etkileri var fakat bende iştahsızlık yaşanmadı yine aynı şekilde beslenmemi sürdürüyorum. Uyku konusunda eskisi gibi uyuyorum ama bazen çok sık olmadan uykuyu da alıyor. Bunun sebebi ne olabilir bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar.
Üstteki dediğim sebepten ötürü ilacın yan etkilerine de zihinsel bir bağışıklığın olabilir.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
İzlemeni tavsiye ederim ilaca karşı beynin tolerans geliştirmiş

ciat696

Yeni Üye
Bende aynı şekilde YKS ye hazırlanıyorum ve ben de Concerta kullanmaya başladım ve bende de 5 günden sonra etkisi gitti. Tavsiyem 2-3 gün ara verdikten sonra geri kullanmaya başlaman. Eğer hâlâ olmazsa tolerans sistemi benim gibi olan bir başkası buldum demektir.
Tavsiyeni dikkate alacağım. Psikoloğumla görüştükten sonra güncellerim. Hem sana da faydam dokunmuş olur. Teşekkürler, iyi forumlar.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu tarz ilaçlar oral yolla alındığı için tam anlamıyla tolerans birkaç hafta sonra gerçekleşebiliyor. Eğer kandan alırsanız dediğiniz gibi kısa sürede bu tolerans yaşanır. Tavsiyem plasebo etkisinin geçtiğini fark etmeniz ve disiplininizi oturtmanız.

Kesinlikle sistemli çalışın, ayrıca dikkat dağıtan faktörleri de ortadan kaldırın. Bu ilaç sizi bir anda süper odaklanan birisi yapmaz, sadece DEHB’li iseniz normal birisi gibi olursunuz. Geriye disiplininizi oturtmak düşer.

Ayrıca bu tarz ilaçlarla (sakinleştirici/uyarıcı) herhangi bir bağımlılığı bıraktığınız zaman fiziksel iyileşme daha geç oluyor. Bundan dolayı böyle bir şey kullanıyorsanız kendinizi meşgul etmelisiniz.

Tavsiyem ilaç konusundan bağımsız olarak ilerlemeniz. Sadece ona güvenmeyin, kendi disiplinizi inşa edin ve engelleri analiz edip yok edin.

devrimciyeniçeri

Venüs Yolcusu
Bu yaşta bu stresin altında gayet normal olan problemleri yaşayan gençlere şeker dağıtır gibi madde dağıtan doktorlara lanet olsun. Siz hasta değilsiniz arkadaşlar, kendinize değer verin doping alan yarış atı da değilsiniz.

Ama o doktor diye itiraz edeceklere: Bana ağır bir ilaç yazan psikolog yüzünden az dahabu maddelere başlayacaktım, sonra kendimi daha moralli hissettiğimde başka bir doktora gittim ve doktor gayet sağlıklı olduğumu söyleyip belli tavsiyeler verdi ve beni kurtardı. Sözün özü, gerçekten hasta değilseniz ilaç kullanmayın ve her şeyin bir sınavdan ibaret olmadığının bilincinde olun. Hayat çok uzun.

ciat696

Yeni Üye
Bu yaşta bu stresin altında gayet normal olan problemleri yaşayan gençlere şeker dağıtır gibi madde dağıtan doktorlara lanet olsun. Siz hasta değilsiniz arkadaşlar, kendinize değer verin doping alan yarış atı da değilsiniz.

Ama o doktor diye itiraz edeceklere: Bana ağır bir ilaç yazan psikolog yüzünden az dahabu maddelere başlayacaktım, sonra kendimi daha moralli hissettiğimde başka bir doktora gittim ve doktor gayet sağlıklı olduğumu söyleyip belli tavsiyeler verdi ve beni kurtardı. Sözün özü, gerçekten hasta değilseniz ilaç kullanmayın ve her şeyin bir sınavdan ibaret olmadığının bilincinde olun. Hayat çok uzun.
Herkes seninle aynı durumda değil. Haklılık payın var ama benim durumum sandığından daha farklı. Sürekli olarak şiddetli bi şekilde hareket etme isteği var veya bir şeyleri kırmak parçalamak istiyorum. Verdiğim molalar enerjimi atmama yaramıyor onun dışında spora da gidiyorum yine aynıyım. Bu ilaçlara başlamadan önce bir çok yöntem denedim ama olmuyor. Sürekli olarak seslere odaklanıyorum en ufak sese bile. Üstüne overthinking var bende gereğinden fazla düşünüyor sürekli olarak bi kaygı içerisinde bulunuyorum. İlaçların beni sakinleştirdiğini söyleyemem ama bir şeye odaklandığım zaman diğer şeylere daha az odaklanıyorum, düşüncelere, seslere, insanlara vs. Bu tür ilaçlara bağımlılık geliştirmedim. Yani istediğim zaman kesebiliyorum ve yoksunluğunu çekmiyorum o yüzden benim için sorun teşkil etmiyor.

Şeker dağıtır gibi ilaç dağıtma konusuna gelince kesinlikle sonuna kadar haklısın. Çünkü bu tür ilaçları almak için yalan söyleseniz bile kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu doğru değil. İlacı gerçekten ihtiyacı olan kişilerin kullanması gerektiğini düşünüyorum. İlaç kullanmayarak kendini toplamanı tebrik ediyorum. Yorumun için teşekkürler. İyi forumlar.

ciat696

Yeni Üye
Bu tarz ilaçlar oral yolla alındığı için tam anlamıyla tolerans birkaç hafta sonra gerçekleşebiliyor. Eğer kandan alırsanız dediğiniz gibi kısa sürede bu tolerans yaşanır. Tavsiyem plasebo etkisinin geçtiğini fark etmeniz ve disiplininizi oturtmanız.

Kesinlikle sistemli çalışın, ayrıca dikkat dağıtan faktörleri de ortadan kaldırın. Bu ilaç sizi bir anda süper odaklanan birisi yapmaz, sadece DEHB’li iseniz normal birisi gibi olursunuz. Geriye disiplininizi oturtmak düşer.

Ayrıca bu tarz ilaçlarla (sakinleştirici/uyarıcı) herhangi bir bağımlılığı bıraktığınız zaman fiziksel iyileşme daha geç oluyor. Bundan dolayı böyle bir şey kullanıyorsanız kendinizi meşgul etmelisiniz.

Tavsiyem ilaç konusundan bağımsız olarak ilerlemeniz. Sadece ona güvenmeyin, kendi disiplinizi inşa edin ve engelleri analiz edip yok edin.
Bu söylediklerini biraz geç farkettim. Şu an ilaç kullanmıyormuş gibi davranıyorum. Disiplin oluşturdum kendime göre. Bu ilaç sizi süper odaklanan birisi yapmıyor doğru fakat yardımcı olduğu bir gerçek. Odaklanma ve çalışma sistemini alışkanlık haline getirdiğim zaman bırakırım diye düşünüyorum. Yorumun için teşekkürler. İyi forumlar.

Nfalin

Yeni Fapstronot
derslerini anlamadığın için kaygı yapıyor olabilirsin eğer soruları çözebilsen hoşuna gider ve daha fazla çözmek istersin
pandemi nedeniyle çoğu kişi dersleri bıraktı ve 1.5 yıl sonra tekrar başlayınca kaldık öyle eski konuları bilmediğimiz için şimdikileri yapamıyoruz
yapamadığımız içinde hep dersten kaçıyoruz başka şeylerle ilgileniyoruz

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6