Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Daha Canlı Bir Hayat İstiyorum|Epifiz Bezi

Kemal K.

Mars Yolcusu
Merhaba kendimi çok baskı altında ve kısıtlanmış hissediyorum , daha canlı ve daha huzurlu bir yaşam arzuluyorum. Sizce bu isteklerimi yerine getirmek için hayatıma neler eklemem gerekiyor? Siz neler yaptınız da huzura erdiniz veyahut ermeye çalışıyorsunuz?
Son olarak Epifiz Bezi hakkında düşünceleriniz neler?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Merhaba kendimi çok baskı altında ve kısıtlanmış hissediyorum , daha canlı ve daha huzurlu bir yaşam arzuluyorum. Sizce bu isteklerimi yerine getirmek için hayatıma neler eklemem gerekiyor? Siz neler yaptınız da huzura erdiniz veyahut ermeye çalışıyorsunuz?
Valla hocam Epifiz bezini bilmem ama huzurlu ve mutlu yaşamın formülünü bilen varsa bana da versin. Huzura ermedim, galiba ölünce olacak bu! En iyimi vermeye çalışıyorum, bak çalışıyorum diyorum . Elbette yapamıyorum ,bocalıyorum ,düşüyorum ,aldatılıyorum. Ama Abraham Lincoln 'ün sözü aklıma geliyor. Oğlunun öğretmenine yazdığı mektupta şu sözleri söylüyor; "Ona kuvvetini ve beynini en yüksek fiyatı verene satmasını fakat hiçbir zaman kalbine ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret "

İşte kazandığım etki bu galiba. Ruhumun olduğunu fark etmek. Bir kalabalığın içinde gökyüzüne bakabilmek. Ve bunca hüzne rağmen yaşayabilmek. Huzura ermek bu galiba!

Enki

Satürn Yolcusu
Valla biraz dürüst olacağım bu ülkede mutlu olmak için çok paranın olması veya hayattan kopuk yaşaman gerekiyor, her gün ayrı stres ayrı öfke gelen zamlar, siyasileri aldığı saçma kararlar, gündem bizi çok huzursuluğa sürüklüyor
Bundan dolayı dış dünyaya kendimizi kapatıp içsel olarak gelişmek belki de huzura kavuşmamızın en büyük anahtarıdır, her gün bir önceki günden daha donanımlı olmaya çalışan bir insanın çok da huzursuz olacağını sanmıyorum, o boş vakitler bizi fap yapmaya, kötü düşüncelere, takıntılara maruz bırakıyor.Huzura ermeye çalışan birisi olarak tek tavsiyem gündemi takip etmemek ve çok az boş zaman yaratmandır. Aksi taktirde gerçekliğin kırbacı her gün sırtmıza vuruyor maalesef.

Kemal K.

Mars Yolcusu
Valla biraz dürüst olacağım bu ülkede mutlu olmak için çok paranın olması veya hayattan kopuk yaşaman gerekiyor, her gün ayrı stres ayrı öfke gelen zamlar, siyasileri aldığı saçma kararlar, gündem bizi çok huzursuluğa sürüklüyor
Bundan dolayı dış dünyaya kendimizi kapatıp içsel olarak gelişmek belki de huzura kavuşmamızın en büyük anahtarıdır, her gün bir önceki günden daha donanımlı olmaya çalışan bir insanın çok da huzursuz olacağını sanmıyorum, o boş vakitler bizi fap yapmaya, kötü düşüncelere, takıntılara maruz bırakıyor.Huzura ermeye çalışan birisi olarak tek tavsiyem gündemi takip etmemek ve çok az boş zaman yaratmandır. Aksi taktirde gerçekliğin kırbacı her gün sırtmıza vuruyor maalesef.
peki biraz da fiziki şeylerden bahsedelim , paketli gıdalar hakkında ornek olarak

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Huzura ermek için acıları birer sınav soruları olarak görmek gerekiyor. Her acı bizim için bir basamak ve o soruyu (acıyı) çözünce ardından mutluluk geliyor.

MİKE

Mezun
Huzurlu, mutlu yaşamın formülü düşünmektir. Kendine has sanat eseri gibi bir hayat oluşturmak için düşünmen gerekir. İçindeki devleti yıkman bir emekli amca gibi yaşamaman rutin, normal, standart yaşam yerine düşüncenin gerektirmesi olan farklılığa yolculuk etmen ve farklılık ile sürekli farklı dalgalar üzerinde sörf yapmanın tadına varmaktır. Görü ve içgörü kazanmanı sağlar (mesela insanları küçümsüyorsan bunun farkına varırsın ve bu sosyal ilişkilerinde devasa bir fark yaratır çünkü küçümsemek sosyal ilişkileri daha başından sakatlar)düşünmek, daha az kazık yer hayatın üzerinde hüküm sahibi olursun. İnsanlar etrafına toplanır çünkü standart yaşamlar içinde seninki gibi bir sanat eserine herkes bakmak isteyecek herkes senin macerana katılmak isteyecektir. (bakın: Başkası Adına Konuşmanın Haysiyetsizliği) Kitap 10 lira internette almanızı şiddetle tavsiye ederim ve kitabı çalışarak okuyun.

Erkek

Yeni Fapstronot
Kendi açımdan konuştuğum zaman huzura erdiğimi fark ettiğim ilk zaman kendim hariç kimseye karşı beklentiye girmeyi bıraktığım zamandı. İnsanın bencil doğasını kabul etmek de bana çağ atlatan bir olay olmuştur ve beni ölüm düşüncesinden bile kurtaracak kadar güçlü bir kabulleniş olmuştur bu. Bilmiyorum Nietzsche okudun mu ancak Nietzsche, dinlerin konuştuğunun aksine kişiye bencil olmasını söyler. Kişi kendini her zaman en öne koymalıdır hayatta. Bir diğeri de Jordan Peterson'ın kendinizi bir canavara dönüştürmelisiniz videosunu izlediğim zamandı. Buradaki huzur biraz daha kendim gibi düşünen birini bulduğumdandı. Nietzsche ile de benzerlik gösterir Peterson'ın bu videodaki düşünceleri. Kişi başka insanların beklentileri, istekleri hatta insanların genel olarak kendileri altında ezilmemelidir. Kendine odaklan, yaşam bir savaş ise ve ölüm gerçeği kaçınılmaz ise savaşı kazanmaya ve ölümsüz olmaya odaklan.

G

gordon

Misafir
Mutsuz olmadığımız zaman mutlu olmanın verdiği tadı, hazzı nasıl alacağız? Her zaman mutlu olursak, belki de her zaman mutlu olmanın monotonluğu ile mutsuz oluruz. Mutlu olmak için mutsuz olmak gereklidir belki de..

SDG

Yoda
Haber ve TV izlemeyi hemen hemen tamamen hayatımdan çıkardım. Olumsuzlukları dile getiren şeyleri ve sürekli hayatından şikayet eden insanları hayatımdan ayıkladım. Spora yazıldım, yüzdüm, yürüdüm, kitap okudum ama benim modumu en yükselten ve hayata olan şevkimi yerine getiren modu yüksek kafası rahat insanlarla tanışmak oldu. Çevrende enerjisi yüksek olan oldu mu sen de gevşiyorsun, gülüyorsun, rahatlıyorsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6