Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresyonla Nasıl Mücadele Ediyorum

inzaghi

Yeni Fapstronot
Selam dostlarım şuan nofap sürecimin 36 gunundeyim sigarayı bırakmanın 17 gunundeyim her 21 günde bir bağımlılık bırakıyorum ve şuan mükemmel gidiyorum alkolude bırakırsam kötü aliskanligim kalmiycak diğer bağımlılıklarımi iyi kötu hallederim peki neden böyle bir şeye baş koydum mastürbasyon, sigara, alkol tamamen depresif ve üşengeç bir insandım sevgilimin beni terk etmesi arkadaşlarımın sırt çevirmesi tamamen yatalak gibiydim tuvalete bile gitmeye usenirdim şuan en azından normal insanın yapabildigi şeyleri yapabiliyorum en azından bunları bile yapmak çok güzel bir duygu surecimi ilerlettikce buraya yazicam şimdilik hoşçakalın dostlarScreenshot_2023-02-26-13-06-58-151_com.despdev.quitzilla.jpg

B

Brock

Misafir
Selam dostlarım şuan nofap sürecimin 36 gunundeyim sigarayı bırakmanın 17 gunundeyim her 21 günde bir bağımlılık bırakıyorum ve şuan mükemmel gidiyorum alkolude bırakırsam kötü aliskanligim kalmiycak diğer bağımlılıklarımi iyi kötu hallederim peki neden böyle bir şeye baş koydum mastürbasyon, sigara, alkol tamamen depresif ve üşengeç bir insandım sevgilimin beni terk etmesi arkadaşlarımın sırt çevirmesi tamamen yatalak gibiydim tuvalete bile gitmeye usenirdim şuan en azından normal insanın yapabildigi şeyleri yapabiliyorum en azından bunları bile yapmak çok güzel bir duygu surecimi ilerlettikce buraya yazicam şimdilik hoşçakalın dostlarEkli dosyayı görüntüle 1059
Takipteyim kardeşim zor bir yola çıkmışsın sabır dilerim

izleyici1

Yoda
Bende en zor modda gidiyorum
Fakat tüm dopaminini kaynaklarını kesince
İlk ay dopaminsiz kalabilirsin
Zamanla cinsel şehvete özlem gelişebilir
Bu yüzden bir çok süreci çöp ettim
kafein müzik oyuna bağımlılığında bak

Mutluluk için soğuk suyla duş ve günlük yürüyüşler yardımcı olur

inzaghi

Yeni Fapstronot
Bende en zor modda gidiyorum
Fakat tüm dopaminini kaynaklarını kesince
İlk ay dopaminsiz kalabilirsin
Zamanla cinsel şehvete özlem gelişebilir
Bu yüzden bir çok süreci çöp ettim
kafein müzik oyuna bağımlılığında bak

Mutluluk için soğuk suyla duş ve günlük yürüyüşler yardımcı olur
O yüzden azalta alta bağımlılık arttırıyorum kanka

izleyici1

Yoda
hocam azaltarak bırakma diye bir şey yok!
bırakınca bir daha geri dönmeyeceksin arkana bakmayacaksın
yoksa kendini kandırmaktan başka bir işe yaramıyor
ben 5 senedir bu çöplüğün içindeyim
kendim için söyleyim ufak bir yaklaşma dahi bozmayla bitiyor
gazla başlamak rehavete kapılmakta işe yaramıyor

inzaghi

Yeni Fapstronot
Öyle şak diye kesilmiyor işte Mast sigara alkol ne varsa şak diye kesseydim emin ol bı duygusallikta başa donerdimde ve dondumde belki bu başlangıç 50 kere tekrarlanıyor ben duygusal bir bağımlıyim bu teknikle sürecim yavaş ama sağlam ilerliyor

Wise

Ancient Wise
Depresyondan kurtulmanın tek yolu fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı olmaktır. Buna hormonlar vs. de dahil. Daha sonra da sevdiğin şeyleri, amacını vs gerçekleştireceksin. Sosyalleşeceksin. Eskiyi çöpe atıp yeni bir hayata başlayacaksın, yeni biri olacaksın. Ben böyle kurtuldum.

inzaghi

Yeni Fapstronot
Nofap 40 gün sigara bırakmanın da 21 gunundeyim 21 günü doldurduğum için alkolude bugün itibariyle bırakıyorum nofap değilde özellikle sigara konusunda zorluk çekiyorum su 21 günde nerdeyse 30 kişi sigara teklif etti icmedigimi belirtiyorum ama ısrar ediyorlar ama şunu gördüm cidden bu konuda kararlıyım 30 kişide teklif etse 1 tane alıp yakmadim kendimle gruru duyuyorum alkol içerken o kadar kendimi kaybediyorum ki ev aşırı kirli ve heryer heryerde bugün itibariyle toplamaya basliycam 5-6 viski rakı falan nerdeyse evde 60 70 tane bira şişesi var skskskksksksksmsms ruhsal ve fiziksel olarak bu alışkanlığı da bırakırsam kendimi topliycam diğer bağımlılıklarım artık çok kolaylasicak şimdilik görüşmek uzere

Ant900

Ay Yolcusu
Nofap 40 gün sigara bırakmanın da 21 gunundeyim 21 günü doldurduğum için alkolude bugün itibariyle bırakıyorum nofap değilde özellikle sigara konusunda zorluk çekiyorum su 21 günde nerdeyse 30 kişi sigara teklif etti icmedigimi belirtiyorum ama ısrar ediyorlar ama şunu gördüm cidden bu konuda kararlıyım 30 kişide teklif etse 1 tane alıp yakmadim kendimle gruru duyuyorum alkol içerken o kadar kendimi kaybediyorum ki ev aşırı kirli ve heryer heryerde bugün itibariyle toplamaya basliycam 5-6 viski rakı falan nerdeyse evde 60 70 tane bira şişesi var skskskksksksksmsms ruhsal ve fiziksel olarak bu alışkanlığı da bırakırsam kendimi topliycam diğer bağımlılıklarım artık çok kolaylasicak şimdilik görüşmek uzere
Takip ettim konuyu helal olsun

Eff

Yoda
İnsanlar enteresan. İçmiyicem diyorsun iç iç diyor, bıraktım diyorsun al yak bir tane diyor bre andaval mısın be adam.
Evi toparlarsan ruh halin iyileşir. Anlık gelen bir gazla başlarsan temizliğe halledersin.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
İnsanlar enteresan. İçmiyicem diyorsun iç iç diyor, bıraktım diyorsun al yak bir tane diyor bre andaval mısın be adam.
Evi toparlarsan ruh halin iyileşir. Anlık gelen bir gazla başlarsan temizliğe halledersin.
Çok doğru.

inzaghi

Yeni Fapstronot
Selam dostlar sürecim bu şekilde ilerliyor alkol icmedigim için kendimi biraz üzgün hissediyorum ama ilerleyen günlerde geçer herhalde dopamin vucudumdan çekiliyor nofapin 90 ininci günlerinde düzene oturur büyük ihtimalle yorgun hissediyorum ama sanki bı yorgunluk içimde bayılacak gibiyim neden olduğunu tam bilmiyorum bundan sonra ki diğer bağımlılığım şeker olucak kafamda bı liste oluşturdum çoğu hazır market gıdaları zatenScreenshot_2023-03-06-20-47-37-299_com.despdev.quitzilla.jpg

inzaghi

Yeni Fapstronot
Yorgunluk için bir tavsiyeniz var mı kendimi aşırı yorgun hissediyorum sanki depresyondayim

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Yorgunluk için bir tavsiyeniz var mı kendimi aşırı yorgun hissediyorum sanki depresyondayim
Sürekli bir yorgunluk hali normal değildir ama depresyondayım diyerek olayı büyültmeyin. Ardı ardında üzgün ve sıkıntılı gün geçirmedikçe öyle ben bittim , öldüm modu gereksiz. Yorgunluk hali sürekli ise bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. Ya güzel uyumuyorsunuz, ya güzel yemiyorsunuz ya da sigara, pmo, alkol gibi bir şey devam ediyor. Bunlar başka şeyler de olabilir ama sürekli bir yorgunluk hayat içersinde normal değil. Arada gelen bir yorgunluk ise normaldir.

inzaghi

Yeni Fapstronot
Sürekli bir yorgunluk hali normal değildir ama depresyondayım diyerek olayı büyültmeyin. Ardı ardında üzgün ve sıkıntılı gün geçirmedikçe öyle ben bittim , öldüm modu gereksiz. Yorgunluk hali sürekli ise bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. Ya güzel uyumuyorsunuz, ya güzel yemiyorsunuz ya da sigara, pmo, alkol gibi bir şey devam ediyor. Bunlar başka şeyler de olabilir ama sürekli bir yorgunluk hayat içersinde normal değil. Arada gelen bir yorgunluk ise normaldir.
Sürecimde yaptığım yanlış bir şey yok yanlış besleniyor olabilirim

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Sigara konusunda seni tebrik ederim dostum. Ben uzuuun zamandır bırakmayı düşünüyordum, her gün akşama kadar dayanıp bir tane yakıyordum aynı saatlerde. En sonunda yılbaşında karar verdim. 4 gün dayandım ama içmeyince aşırı duygusallasiyordum. 4 günün sonunda ekstrem bir olay oldu
Ve içtim demek ki kafamda tamamen bitirememisim (ki sigaraya yüklediğim anlamlar çok fazla gerçekten) yine içtim, sonra da kendimi yipratmamak için bırakmaya zorlamayim dedim. Ama ben de bırakmak istiyorum 21 gün dayanabilmeyi nasıl başardın bu seviyeye gelmen ne kadar zaman aldı

inzaghi

Yeni Fapstronot
Sigara konusunda seni tebrik ederim dostum. Ben uzuuun zamandır bırakmayı düşünüyordum, her gün akşama kadar dayanıp bir tane yakıyordum aynı saatlerde. En sonunda yılbaşında karar verdim. 4 gün dayandım ama içmeyince aşırı duygusallasiyordum. 4 günün sonunda ekstrem bir olay oldu
Ve içtim demek ki kafamda tamamen bitirememisim (ki sigaraya yüklediğim anlamlar çok fazla gerçekten) yine içtim, sonra da kendimi yipratmamak için bırakmaya zorlamayim dedim. Ama ben de bırakmak istiyorum 21 gün dayanabilmeyi nasıl başardın bu seviyeye gelmen ne kadar zaman aldı
Belki 10-15 kere bırakmayı denedim ama demedim ki ben bırakamıyorum iciyim kafada bitirmek lazım 1 pakette değil 2 .5 pakete yakın iciyordum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6