Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dışadönük Olabilmek Mümkün Mü

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar merhabalar. Ben kendimi aşırı içedönük hissediyorum. Konuştuğum insan sayısı 2yi geçtiği gibi suskunlaşıyorum. Biri bana soru sormadığı sürece çoğu zaman dinlemekle yetiniyorum. Şakalaşmak gülüp eğlenmek konusunda kendimi kasıyorum bazen. Sorunum ney bilmiyorum ama böyle birinin muhabbetinin saracağını ya da insanların bir kez daha benimle görüşmek takılmak isteyeceklerini sanmıyorum. Acaba ortamlarda muhabbete, şakalara dahil olmanın, sokakta gördüğüm biriyle 5 yıllık arkadaşımmış gibi samimi konuşabilmenin bir yolu var mıdır?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Tecrübeyle olabilir. Bir psikoloğa gitmen en iyisi ancak konuşurken rahat hissetmeyi öğrenmen önemli.

yujirohanma

Yeni Fapstronot
Bir anda samimi olmayı bekleme ama arkadaş bulabileceğin şeylere yönel gitar caliyorsan gitar çalan insanları bulmaya çalış yeni kurslara gitmeye çalış hiçbir şey yapamazsan kütüphaneye git oralardan bulmaya çalış bir anda olucak bir şey değil yeni insanlar tanıdıkça daha rahat ediceksin buna emin ol

B

Brock

Misafir
Arkadaşlar merhabalar. Ben kendimi aşırı içedönük hissediyorum. Konuştuğum insan sayısı 2yi geçtiği gibi suskunlaşıyorum. Biri bana soru sormadığı sürece çoğu zaman dinlemekle yetiniyorum. Şakalaşmak gülüp eğlenmek konusunda kendimi kasıyorum bazen. Sorunum ney bilmiyorum ama böyle birinin muhabbetinin saracağını ya da insanların bir kez daha benimle görüşmek takılmak isteyeceklerini sanmıyorum. Acaba ortamlarda muhabbete, şakalara dahil olmanın, sokakta gördüğüm biriyle 5 yıllık arkadaşımmış gibi samimi konuşabilmenin bir yolu var mıdır?
Sokakta gördüğün biriyle aşırı samimi konuşabilmek tabi zor olur ama bence bunları yazıp dile getirdikten itibaren daha iyi olmaya başladı herşey 😊yani mümkün bence

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Herkes dısadönük olamaz, olmak zorunda da değil. Fakat sen fazla çekimsersin diye görüyorum. Ya üstüne gideceksin, çevreni çok arttıracaksın ya da psikolog tedavisi. Oyum ilkine çabalaman.

Rayther

Mars Yolcusu
Evet mümkündür net. Ben yaşadım bunu, insan doğarken vasıfsız doğar ancak zamanla becerilerini geliştirir. Sosyal anlamda kafanın içinde dar bir kalıba sıkışmış hissetmen, insanları anlayamıyor, yeterince aktif olamıyor olman o alandaki tecrübesizliğin ve ışığın cam üzerine gelmeden önceki kırılmamış formu gibi olan ufkundan kaynaklanıyor.
Sen o kırılımı yaşadığında gerisi geliyor farklı tonlardaki duyguları hissediyor, düşünceleri anlamaya başlıyorsun
Fakat o Kırılımı yaşamak çaba ister.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Neden içe dönük olduğunu sor kendine belki fobi belki anksiyete var.uzerien git

mete

Venüs Yolcusu
Rahat ol kasma

Önceden içe dönük ve insanlardan çekinen bir insandım. Biri enseme vursa elimdeki lokmayı alır tarzında biriydim. Sonra kendimi geliştirerek ve geliştiğim şeylerde iyi olduğumda özgüven gelmeye başladı ve eski alışkanlığım olan insan davranışlarını analiz etmek olduğundan insanların çoğunun özgüveninin boş olduğunu ve hemen kırılabildiğini gördüm. Ne kadar güçlü olursan özgüvenin o kadar iyi, düşünme yapın da o kadar iyi olur. Ve sonuç olarak bunların birleşimi davranışlarına etki eder. Böylelikle dışa dönük biri olabilirsin.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Evet, arkadaşınkı fobi gibi gözüküyor.
Yani mümkün. Bu yaz çok ağır bir ayrılık yaşadım ve yakın arkadaşım olarak gördüğüm insanların bana değer vermediklerini fark ettim ve aramı açtım. Yine aynı şeyleri yaşamaktan korktuğum için insanlarla ilişki kurmuyor olabilirim sanırım

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Evet mümkündür net. Ben yaşadım bunu, insan doğarken vasıfsız doğar ancak zamanla becerilerini geliştirir. Sosyal anlamda kafanın içinde dar bir kalıba sıkışmış hissetmen, insanları anlayamıyor, yeterince aktif olamıyor olman o alandaki tecrübesizliğin ve ışığın cam üzerine gelmeden önceki kırılmamış formu gibi olan ufkundan kaynaklanıyor.
Sen o kırılımı yaşadığında gerisi geliyor farklı tonlardaki duyguları hissediyor, düşünceleri anlamaya başlıyorsun
Fakat o Kırılımı yaşamak çaba ister.
Ne konuda kendimle geliştirmem ve neler yapmam gerekiyor? Ankaradayim ne gibi şeyler yapabilirim burada

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Önceden içe dönük ve insanlardan çekinen bir insandım. Biri enseme vursa elimdeki lokmayı alır tarzında biriydim. Sonra kendimi geliştirerek ve geliştiğim şeylerde iyi olduğumda özgüven gelmeye başladı ve eski alışkanlığım olan insan davranışlarını analiz etmek olduğundan insanların çoğunun özgüveninin boş olduğunu ve hemen kırılabildiğini gördüm. Ne kadar güçlü olursan özgüvenin o kadar iyi, düşünme yapın da o kadar iyi olur. Ve sonuç olarak bunların birleşimi davranışlarına etki eder. Böylelikle dışa dönük biri olabilirsin.
Mantıklı hocam. Ben yaptığımı söylediğim çoğu alanda vasatım veya ortalamayim ve bu zamana kadar da ortalama olmayı kabul ediyordum. Gitar çalıyorum biri bir soru sorsa bir şey çal dese yapamam mesela. Yavaş yavaş geliştirmeye başladım kendimi

Rayther

Mars Yolcusu
Ne konuda kendimle geliştirmem ve neler yapmam gerekiyor? Ankaradayim ne gibi şeyler yapabilirim burada
Bu video gerçek hayatta nasıl arkadaş edinildiğini anlatıyor. Lise ve ilkokul yıllarıma baktığımda da bu şekilde olduğunu gördüm.

Musa

Yeni Üye
Belki yasadigin olaylardan oturu ozguven eksikligi olabilir ama ustesinden gelebilirsin nasil mi, akisina birak ve her olayi tecrubesiyle yasa bu olay senin acindan iyi olabilir kotu olabilir yaptigin hatayi yine tekrar etmemeye bak good luck 🤞

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6