Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Dopamin Game: Dopamin Titanı'nın Doğuşu

Sizce böyle bir şeyi başarabilir miyiz?

• Başaramayız

Oy: 0 0.0%
  • Başarabiliriz

Oy: 5 62.5%
  • Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Lanet olsun dostum bu anket çok havalı

Oy: 3 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

Dopamin

Üst Düzey Samuray
Moderatör
DOPAMİN YOLCULUĞU 1: DOPAMİN TİTANI'NIN DOĞUŞU

Dopamin 'nün başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

Dopamin Bükücü'nün kardeşi bir Dopamin Sihirdarı'dır. Geçmişte o, yeteneklerini kötü amaçlar için kullanmıştır ve Dopamin Tanrısı tarafından cezalandırılıp evrenin dışına yollanmıştır. Lakin o, bilinmeyen bir zamanda tekrar var olmayı başarmıştır ve bu sefer evreni çok kötü bir şey beklemektedir. Acaba Dopamin Bükücü, kardeşini durdurabilecek midir? Ünlü yönetmen Dopamin 'nün kurguladığı bu eseri okurken kendinizi onun evreninin içinde bulacaksınız. Bu eser sinema tarihinin en iyi bilim-kurgu filmi seçildi. Ayrıca film, birçok alanda farklı ödüller aldı. İyi seyirler.

Bu kadar kötü mizah şöleni yeter. Şimdi asıl konuya geleyim: Başka bir yöntem ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Temel olarak irade yerine psikolojik dayanıklılığı güçlendirmek şu anda ilk amacım. (hele ki günümüz şartlarında bütün insanlara sağlam bir psikoloji lazım :) :) :) ) Dünya'ya göktaşı düşerken "Lanet olsun adamım, bu taş çok havalı!" diyen garip film karakteri gibi bir şeyi kastediyorum. Her türlü zor durumda motive kalabilmek ne güzel olurdu...

Sürecimden bağımsız ayrı bir süreç takip edeceğim. Öğrendiğim bilgilerle birleştirip başka bir mod yaratmaya çalışacağım. Sizce hangi sebepler psikolojimizi bozar? Hangi olaylar motivasyonumuzu düşürür? Kalıcı motivasyon mümkün olabilir mi? Bunlar temel sorularım. Bu sefer başaracağız arkadaşlar, dopamini bükeceğiz!

Süreç için bir gün hedefim yok, her gün bir şeyleri geliştireceğim kendimde. Kalıcı bir motivasyon elde edilebilir mi bunu araştıracağım. Araştırma amaçlı bir şey, bilgileri burada saklamamın yararlı olabileceğini düşündüm.

Dopamin

Üst Düzey Samuray
Moderatör
Anlık gaza geldikten birkaç saat sonra o his yerini yorgunluğa bırakabiliyor, bunu çözmek sıkıcı şeyleri motive halde tamamlayabilmeyi sağlayabilir. Üzerine cevap arayacağım konu bu. Bakalım neler olacak?

None

Emekli Moderatör
Sürükleyici bir günlük olacağa benziyor,takipteyim.Sürecinde başarılar

Targetlock

Deneyimli Üye
Kalıcı motivasyon mümkün değildir. Stratejik anlarda kendi kendini motive ederek irade grafiğini yükseklerde tutmak mümkündür.

Kalıcı motivasyon motivasyonun dışarıdan gelmesini bekleyenler için bir umuttur. İçsel motivasyon dışsal motivasyona göre daha iyidir ancak o da kalıcı değildir.

İnsan için 80 seneden sonrasını bile gören tek şey akıldır.

Dopamin

Üst Düzey Samuray
Moderatör
Kalıcı motivasyon mümkün değildir. Stratejik anlarda kendi kendini motive ederek irade grafiğini yükseklerde tutmak mümkündür.

Kalıcı motivasyon motivasyonun dışarıdan gelmesini bekleyenler için bir umuttur. İçsel motivasyon dışsal motivasyona göre daha iyidir ancak o da kalıcı değildir.

İnsan için 80 seneden sonrasını bile gören tek şey akıldır.
Haklısın. Aslında dalgalı ama eşiği yüksek bir grafik hayal ediyorum. Kendime göre bir yöntem geliştirebilirsem canımı sıkan her ne olursa olsun, ne kadar isteksiz olursam olayım sorumluluklarıma karşı irademi motivasyonla desteklemek istiyorum. Aslında burada amaç motivasyondan çok hırs gibi bir şey. Başarısız bile olsa en azından deneyecek zevkli bir araştırma konum var, dopamini bükmeye çalışacağım işte. Teşekkürler 💣👍

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6