Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Enerjim var ama yok gibi

Eff

Jüpiter Yolcusu
Aslında kalksam bir silkelensem dışarıda depar atarım ama masa başına oturunca enerjim düşüyor baya. Sizce bunun sebebi nedir?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Kendini o konuma telkinlemenden kaynaklanıyor. Taklit et dostum. Enerjin varmış gibi taklit et eninde sonunda taklit senin gerçeğin olacaktır.

Targetlock

Satürn Yolcusu
Aslında kalksam bir silkelensem dışarıda depar atarım ama masa başına oturunca enerjim düşüyor baya. Sizce bunun sebebi nedir?

Görevini net tanımla ve küçük parçalara böl. Bitirnce hemen yenisine geç.
Örneğin biyolojide sistemler çalışıyorsun.
Bunlar ana parçalara bölünmüştür. Sindirim solunum gibi.
Sen de her sistemi kendi içinde küçük parçalara bölüp net tanımlarsın.
Sonra başlarsın bitirmeye. Bitirdikçe yenisine geç. 4 5 görevde bir tekrar et sonra 6. göreve kadar. Taa ki ana parça bitene kadar. Yani sindirim sistemi mesela bitene kadar.
Kaç saat kaldığın önemsizdir.
Önemli olan ne yaptığındır.
Saat odaklı olmak yerine görev odaklı olmak gerekiyor.

Net tanımlı görevleri bitirdikçe motivasyonun gelir zaten. Şey gibi düşün. Ateşin olması için kibrit yakman lazım. Ama motivasyon ise benzin gibidir. Sadece benzinle olmaz yani. Motivasyon katalizör gibidir.

Eff

Jüpiter Yolcusu
Duş aldım iyi geldi. Bir de farklı derse geçtim biraz da olsa çalıştım.

AntiRelapse

Ay Yolcusu
Benimde başıma geliyor ara sıra. Mesela sevmediğim bir işse uykum gelmiyor da canım sıkılıyor. Ama sevdiğim veya kolay bir işse niyetleniyorum hazırlanıyorum uykum geliyor. Ruhum tembel galiba :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6