Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Eski Alışkanlıklardan Zevk Alamamak

SniperTR

Mars Yolcusu
NoFap sürecinde ilerleyen aşamalarda şu olayı yaşayanlar kimler ve bu olayın sebebi olabilir ?

Eskiden sosyal medyada takılmak ,pc oyunları oynamak,bazı kolay dopamin sağlayan şeyler zevk verirken şimdi artık bunlar bana ızdırap veriyor zevk alamıyorum ,kendimi geliştirmeye ayırırım daha iyi diyorum.Neden artık bunlar zevk vermiyor ? Özellikle NoFapte bu olay max seviyeye ulaşıyor.Bu olayın adı nedir ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Ben hiçbir sürecimde yaşamadım bu durumu. Aksine daha fazla istiyor beyin.
Sen şanslısın aslında kendini geliştirmek için daha fazla zaman ayırabilirsin.

izleyici1

Yoda
tüm dopamin kaynaklarını kesip sürece başladıysan
nofapta ilerleyince dopamin açlığın zirveye çıktığında
yemek yeme oyun oynama isteğin artabilir
fakat nofapla beraber sorumlulukların ön plana çıkar
iş hayatını ön plana koyarsın
daha akıllı tercihler cazip olur
oyun oynayacağıma işimle ilgili bir kitap okumak daha mantıklıdır
veya şöyle düşün
pmo yaptığın zamanlar boş vaktin çok olur
yapacak bir iş bile bulamazsın oyun oynardın
ama nofapta bir ay sonraya ulaşınca
gün yetmemeye başlar
biraz daha vakit olsada şu işide bitirsem dersin
oyun oynamaya vaktin bile olmaz

Jig la Thor

Mars Yolcusu
Sahte hazlar beynine anlamsız ve aptalca geliyor. Gerçek hazlara yönel. Sınırlarını aş. Mesela kız arkadas bul, spora basla, kitap oku, dans, kamp, fotoğrafçılık, herhangi bir hobi bul, para kazanmaya calis veya hayat amacım dedigin ne varsa onla ugras. yani demek istedigim: Beynine gerçek haz verecek şeylerle uğraş beyin zorlanmayi sever merak etme

SniperTR

Mars Yolcusu
Sahte hazlar beynine anlamsız ve aptalca geliyor. Gerçek hazlara yönel. Sınırlarını aş. Mesela kız arkadas bul, spora basla, kitap oku, dans, kamp, fotoğrafçılık, herhangi bir hobi bul, para kazanmaya calis veya hayat amacım dedigin ne varsa onla ugras. yani demek istedigim: Beynine gerçek haz verecek şeylerle uğraş beyin zorlanmayi sever merak etme
Ben de malesef şöyle bir sıkıntı var bunu aşmam lazım.Hayatımda önemli bir proje ,önemli bir para kapısı varsa.Full o odaklı gidiyorum diğer her şeye zaman ayırmayı bırakıyorum.Geçmiş acı tecrübelerimden hareketle dengeli bir yol izlicem bu sefer

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6