Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Eski Sevgilimi Düşünmekten Ders Çalışamıyorum

Merhabalar değerli insanlar, ben eski sevgilimden ayrılan bir yıkığım. Sorunum şudur ki eski sevgilimi düşünmekten ders çalışamaz hale geldim sizce ne yapmalıyım?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sınav senesi yaşanan klasiklerden birisi. Hiçbir şekilde onu aklından çıkaramazsın, her şeyin hafiflemesi için zaman şart. Yapman gereken şey bu acıyla beraber ders çalışmaya alışmak. Acını matematikten çıkarmayı denemek vs.

Zaten sınav senen, yapacak başka bir şeyin yok.

(Sınav senende olduğunu varsaydım ancak değilsen de durum benzer.)

Remedy10

Ay Yolcusu
Üç gün, beş gün, bilemedin bir kaç ay
Sonunda bir gün söküp atmak çok kolay.
Yani zaman. Ek olarak neden odaklanmak istiyorsun? Mantıklı bir sebep yüzünden odaklanırsan daha kolay olacaktır.

ZOMBAK82

Ay Yolcusu
1 hafta boyunca tatile çık..Tatil dediğim illa çok para harcaman gereken tatil değil.hayatta başka çok daha güzel kızların olduğunu idrak edince bırakacaksın..

izleyici1

Yoda
müzik dinliyormusun
bende gençliğimde dinlediğim müzikler yüzünden
saçma sapan bir kızı uzun yıllar aklımdan çıkaramamıştım
böyle bir hatan varsa müziği kes 1 aya kalmaz aklından çıkar!

Ciks

Mezun
İçinden bulunduğun durumun pmo veya diğer bağımlılıklardan bir farkı olmadığından, bağımlılıktan kurtulma stratejilerini bu durum üzerinde aynen uygulayabilirsin.

1- Kızla olan bütün bağlarını kopar. Onunla tekrar bir araya gelmekle ilgili bütün umutlarını sil ve at. Asla sosyal medyadan veya baska şekilde onu görebileceğin veya etkileşime girebileceğin eylemlerde bulunma.

2- Onun benzerlerinin hatta daha iyilerinin olduğunu ve bir gün onların seni daha mutlu edebileceklerine ikna ol. Hiç bir kız vazgeçilmez değildir.

3- Asla hüzünlü müzik dinleme. Hatta hiç müzik dinleme. Dinleyeceksen bir kereliğine 1 saat dinle, ağla zırla. Ondan sonra bir daha dinleme.

4- Tıpkı pmo bağımlılığında olduğu gibi beynin onu arzulayacak, üzülecek ve acı çekeceksin. Ama bir süre sonra geçecek. Bunu unutma.

John constantine

Mars Yolcusu
Merhabalar değerli insanlar, ben eski sevgilimden ayrılan bir yıkığım. Sorunum şudur ki eski sevgilimi düşünmekten ders çalışamaz hale geldim sizce ne yapmalıyım?
Kendine şu sözü ver "kafayı derslerden kurtarınca söz o kızın aynısından yada daha şatafatlısını bulucam".DERS senin zamanının çoğunu harcadığın tek şey olmalı.kız (LAR) kaçmıyor hem bak bende 1.mezun senemde at gibi çalışıyorum.

İçinden bulunduğun durumun pmo veya diğer bağımlılıklardan bir farkı olmadığından, bağımlılıktan kurtulma stratejilerini bu durum üzerinde aynen uygulayabilirsin.

1- Kızla olan bütün bağlarını kopar. Onunla tekrar bir araya gelmekle ilgili bütün umutlarını sil ve at. Asla sosyal medyadan veya baska şekilde onu görebileceğin veya etkileşime girebileceğin eylemlerde bulunma.

2- Onun benzerlerinin hatta daha iyilerinin olduğunu ve bir gün onların seni daha mutlu edebileceklerine ikna ol. Hiç bir kız vazgeçilmez değildir.

3- Asla hüzünlü müzik dinleme. Hatta hiç müzik dinleme. Dinleyeceksen bir kereliğine 1 saat dinle, ağla zırla. Ondan sonra bir daha dinleme.

4- Tıpkı pmo bağımlılığında olduğu gibi beynin onu arzulayacak, üzülecek ve acı çekeceksin. Ama bir süre sonra geçecek. Bunu unutma.
Eyvallah reis bana cevap veren hepiniz adamsınız :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6