Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Galiba Çok Büyütüyorum

8erk

Ay Yolcusu
Hayatımız yarış. Benim hayatım için yks bi yandan, besyo okumak istediğimden besyo yetenek sınavı bi yandan, ayrıca basketbol oynadığımdan takım seçmeleri bir yandan beni çok geriyor. Aşırı korkuyorum. Şu an benim için iyi bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü beni o korku çalışmam için tetikliyor ama bu korku seçmelerde de olursa o zaman tam potansiyelimi ortaya koyamıyorum, çalışmalar da boşa oluyo. Kafam hep rakiplerime takılıyo, hep onların benden daha iyi olduğunu falan düşünüp bi hata yapıyorum kafam başka bi yerde olduğu için. Ordan sonra zaten dönülemez bi hal alıyo, işler sarpa sarıyo toparlayamıyorum. Toparlayamdıkça da batıyo iyice. Diğerlerinin hiç dert etmediğini, mutlu olduğunu görünce daha da çıldırıyorum. Bende bi sorun var diye nedenini hep araştırıyorum ama bulamıyorum. Büyük ihtimal özgüvenimin aşırı düşük olması ve kimsenin beni desteklemesinden kaynaklanıyor olabilir. Ama özgüven eksikliği deyip de geçmek istemiyorum. İllaki derinlerde bir nedeni vardır nedeni varsa çözümü de vardır. En çok düzeltmeyi istediğim şey bu. Bilmiyorum nofap işe yarıyor mu bunun için. Çünkü tüm o yarış ortamlarına katıldığım zamanlar nofap yapmıyordum. Eğer böyle bi şey yaşıyosanız veya yaşadıysanız nası başa çıktığınızı yazabilir misiniz?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6