Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gelişim Döneminde Kadınlarla İletişim

Kafama takılan bir durum var ve istediğim cevapları alamadım. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Kendimi geliştirmekte olan ve kişisel hırslarım olan birisiyim. Bir işe girebilmek için çalışmalar yapmak, derslerime çalışmak, spor yapmak gibi beni geliştirecek şeylerle ilgileniyorum ve neredeyse bütün vaktimi kendimi geliştirmekle harcıyorum. Ancak kadınlarla ilişkiye hiç yanaşmak istemiyorum açıkçası. Bana zaman, enerji ve para kaybı gibi geliyor ancak kendimi bu alanda da geliştirmem gerektiğini biliyorum. Zaten halihazırda günümün yarısı kendimi geliştirmekle geçiyor. Geri kalan kısım da dinlenmeye ayırıyorum. Bu arada sporu hobi olarak yapmıyorum. Okul takımındayım ve profesyonel olarak sağlam antrenmanlar yapmaktayım. Dİğer yandan derslerimi neredeyse tam puan getirdim şu ana kadar ve ilerideki kariyerim için de çalışmalar yapıyorum. Kızlarla konuşmayı bir iki ay önce denedim. Her ne kadar konuştuğum kızlarla bir ilişkiye giremesem de tanışma, konuşma ve buluşma konularında pek sorunum yok. Ancak bana zaman kaybı gibi geliyor. Diğer bir yandan da kendimi eksik görüyorum. Elimde karşıya sunabileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tip olarak iyi olabilirim ancak kızlar sadece tipe bakmıyor. Fiziksel ve duygusal olarak güçlü olup olmadığına, statüne ve karakterine bakıyorlar. Bu alanlarda da eksiklerimin olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden de kızlardan bana ilgileri olmalarına rağmen uzak duruyorum.

Genel olarak durumum ve düşüncelerim bu şekilde. Eğer düşüncelerimde bir yanlışlık varsa, bu yanlışlık nerede var ve nasıl bir tavır sergileyip bu tavıra bağlı olarak da nasıl hareket edebilirim?

strongenough

Curious
Bir kız olsam da, şunu söyleyebilirim ki, kızları çok kafaya takma. Yazından öyle görünüyor çünkü. Doğru söylüyorsun, hipergami yüzünden kızlar sadece fiziksel özelliğe değil statüye de bakıyor. Ama bu çok takılacak bir şey değil. İlişkinin olmaması hiç problem değil. Bazı şeylerin zamanı vardır. Demekki zamanı gelmemiş...

Son düzenleme:

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Kafama takılan bir durum var ve istediğim cevapları alamadım. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.

Kendimi geliştirmekte olan ve kişisel hırslarım olan birisiyim. Bir işe girebilmek için çalışmalar yapmak, derslerime çalışmak, spor yapmak gibi beni geliştirecek şeylerle ilgileniyorum ve neredeyse bütün vaktimi kendimi geliştirmekle harcıyorum. Ancak kadınlarla ilişkiye hiç yanaşmak istemiyorum açıkçası. Bana zaman, enerji ve para kaybı gibi geliyor ancak kendimi bu alanda da geliştirmem gerektiğini biliyorum. Zaten halihazırda günümün yarısı kendimi geliştirmekle geçiyor. Geri kalan kısım da dinlenmeye ayırıyorum. Bu arada sporu hobi olarak yapmıyorum. Okul takımındayım ve profesyonel olarak sağlam antrenmanlar yapmaktayım. Dİğer yandan derslerimi neredeyse tam puan getirdim şu ana kadar ve ilerideki kariyerim için de çalışmalar yapıyorum. Kızlarla konuşmayı bir iki ay önce denedim. Her ne kadar konuştuğum kızlarla bir ilişkiye giremesem de tanışma, konuşma ve buluşma konularında pek sorunum yok. Ancak bana zaman kaybı gibi geliyor. Diğer bir yandan da kendimi eksik görüyorum. Elimde karşıya sunabileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tip olarak iyi olabilirim ancak kızlar sadece tipe bakmıyor. Fiziksel ve duygusal olarak güçlü olup olmadığına, statüne ve karakterine bakıyorlar. Bu alanlarda da eksiklerimin olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden de kızlardan bana ilgileri olmalarına rağmen uzak duruyorum.

Genel olarak durumum ve düşüncelerim bu şekilde. Eğer düşüncelerimde bir yanlışlık varsa, bu yanlışlık nerede var ve nasıl bir tavır sergileyip bu tavıra bağlı olarak da nasıl hareket edebilirim?
Değerli dostum kızlar sana zaman kaybı olarak gelebilir görüşlerine saygı duyarım. Eğer bir ilişki içerisinde olmak istemiyorsan sadece kızlarla muhabbet et kısacası yakın arkadaş ol ama ileriye gitme ( eğer bunu istiyorsan ). Ama kızlarla muhabbetin olsun, nasıl davranman gerektiğini, nasıl konuşman gerektiğini vb. şeyleri anlaman iyi olur. Eğer bir ilişkiye girmek istersen de girebilirsin, kızlar ve kadınlar öcü falan da değil. Eğerki sen kendi enerjini ve odak noktanı yönetmeyi öğrenirsen ( öğrendiğini düşünmüyorum ) böyle bir soru sormayacak kıvama da geleceksin. Kendi şahsi fikrim kendini kasma ve oluruna bırak ne kendini biriyle ilişki yaşayayım diye kas ne de sevgilim olmasın sadece gelişim, spor, ders gibi bir havaya da girme insan sosyal bir hayvandır bunu unutma kız arkadaşında olacak gezeceksin, eğleneceksin bunlar normal şeyler.

strongenough

Curious
Kendi şahsi fikrim kendini kasma ve oluruna bırak ne kendini biriyle ilişki yaşayayım diye kas ne de sevgilim olmasın sadece gelişim, spor, ders gibi bir havaya da girme insan sosyal bir hayvandır bunu unutma kız arkadaşında olacak gezeceksin, eğleneceksin bunlar normal şeyler.
Aynen

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Kendini çok açık bir şekilde ifade etmişsin tebrik ederim.
Ben de seninle %90 aynı durumdayım, sana önerim bir erkek olarak kadınlarla iletişimini geliştirmeye çalışman olacak. Evet zaten ilişkin yeterince var donuk bir adam değilsin ama yine de kadınlarla az da olsa flörtleşmen duygusal veya fiziksel bir bağ kurmaya çalışman senin erkekliğini arttıracaktır. Bunu yaparken veya denerken asla asıl amacın bu olmasın kendi metninde bahsettiğin yaşantının sadece %20 sini alsın. Çünkü insan bu tarz meselelerle uğraşmadıkça soğuma ve eski durumunu devam ettirme eğilimi artıyor. Kadınların senin mevkine, başarına önem verdiği evet doğru üst yorumlardan arkadaşında bahsettiği gibi bu hipergamik bir olaydır . Kendi gözlemlerime bakacak olursak bizlerin yaş grubunda kadınlarda hipergaminin ana plan olduğunu düşünmüyorum. Gerçek bir erkek olmak, karakterini geliştirmek ve en önemlisi dıştan görünüşün (yakışıklılık değil alfa tavırlar) önemli olduğunu düşünüyorum.
Az da olsa kadınlarla flört tarzı ilişkileri denersen bu ilişki işlerinden uzak kalmamış olursun, çünkü bu şekilde devam edilirse belirli bir yaşa gelindiğinde erkek-kadın ilişkilerinden az anlayan birisine dönüşme şansın var.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6