Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Giyim-Kuşamım Hakkında Tavsiye Lazım

vallabusondu

Venüs Yolcusu
Beyler bayanlar herkese selamlar.

Öncelikle hepinizi yoldaşım olarak gördüğümü ve hepimizin başarıya ulaşmamızı istediğimi bilmeni isterim.

Konuya geçelim:
22 yaşındayım ve giyim kuşam işinden hiç anlamam. Bir yere kadar bunun bir ALLAH vergisi olduğunu ve bazı insanların zevksiz olduğunu düşündüm. Ama sonradan fark ettim ki yıllar geçtikçe çevremdeki herkes giyinmeyi bir şekilde öğrendi. Çok üst düzey kombin yapmaktan bahsetmiyorum size, en basit şeylerde bile hata yapıyorum. Tipim iyi ALLAH'a şükür ama giyim kuşam konusunda cidden kötüyüm. Neyse ki valide hanım bu işlerden iyi anlıyor da sokağa palyaço gibi çıkmıyorum. Ama koca adam olduk her zaman valide yanımızda olacak değil, kendisinden bana öğretmesini istedim ama açıkçası pek bir şey öğrenemedim söyledikleri ya kafamda kalmıyor ya da ne bileyim olmuyor işte. Karman çorman matematik problemlerini, katlı integralleri çözebilirim ama bu işi beceremiyorum ?.

Youtube'ye bakıyorum genelde karşıma zibidi tipler çıkıyor dar dar pantolon giyiyor afedersiniz cinsel organının hatları belli oluyor, babet çorap giyiyor, delikanlı adamız gelmez bana öyle şeyler. Özellikle neverfap'e başladıktan sonra iyicene masküler bir düşünce yapısına geçiş yaptım sanırım, eskiden renkli şeyler giyerdim bana yakışırdı da. Mavi, yeşil ve kırmızı baya yakışıyor bana mesela. Ama artık bunlar bile biraz şey gelmeye başladı bana. Nofap ve kas yapmaya başladıktan sonraki dönemde az önce bahsettiğim gibi masküler bir zihin yapısıyla iyicene "erkek adam çok renkli giyinmez, siyah ve koyu renkler iyidir" tarzı bi bakış açısına sahip oldum. Yani anlayacağınız bırakın o YouTube'deki zibidileri normal kıyafetlerim bile bana biraz ters gelmeye başladı. Zaten yırtıklı kot pantolonları falan hiç söylemiyorum bile bana ne kadar ters olduğunu. Hani videolar var ya "Reject Modernity Embrace Masculinity" gibi başlıkları olan. Bana o videolardaki mordernity kısmını çağrıştırıyor göze çarpan renkleri giymek, yırtık kot giymek vs . Kızlar giysin onlara yakışır güzel olur renkliler vs ama bi erkek olarak ben iyicene soğudum. Hayır soğudum da ne oldu ne öyle giyinmesini biliyorum ne de böyle. Özetle arkadaşlar lütfen bana yardım edin.

Bu iş nasıl öğrenilir, ne yapmam lazım var mı tavsiyeniz? Nereye bakayım hangi kanalı, sayfaları, kitapları önerirsiniz ?
Hatta sadece giyim kuşam değil yani ne bileyim bi erkek dışarıya çıkmadan önce neleri nasıl yapmalı vs şeyler de önerebilirsiniz. Kişisel bakım konusunda ne kadar kötü olduğumu size şöyle söyleyeyim, ben saçıma şekil vermesini bile bilmem. Çok kötü olmasın diye biraz düzeltirim duştan çıkınca ama belli bi şeklim yok zaten herkes şaşırır saçım bi gün öyle bi gün böyle diye. Benle alakası yok saçım nasıl kurursa öyle takılıyorum ben. Hayatımda vax kullanmadım hatta varlığını üniversitedeki arkadaşımdan öğrendim. Dişimi fırçalar deodorantımı sıkar saçımda bi gariplik yoksa evden çıkarım ben. Özel bir günse parfüm sıkarım, bu kadar. Öyle biriyim ama artık yeter. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Üstünde 3 renkten fazla kıyafet olmasın
All black takılabilirsin ben genelde öyleyim siyah güçlü bir renk
Ünlü aktörlerin nasıl giyindiğine bakabilirsin kafanda fikir oluşturabilir

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
İyi giyim kuşam ın başı iyi bir vücuttan geçiyor.
Onun dışında da biraz paraya kıymak gerekiyor.
Örnek bir video bırakacağım belki ilham olur.

dougles

Venüs Yolcusu
Üniversiteden mezun olduğumda senden farksızdım. Yakışıklı ve maskülen özelliklerim var fakat giyim konusunda hep bir adım geride oldum. Gerek paraya kıyamamaktan gerekse çocukluğumdan kalma kötü bir alışkanlık yeni aldığım şeyleri hemen giyemiyorum dolabımda bir kaç ay kalması gerekiyor. O elbiseye, ayakkabıya alışmam gerekiyor. Psikolojide mutlaka bir açıklaması vardır. Neyse. Saçlarım genelde uzun olurdu ve şekilsizdi. Herkes saçları muhteşem traşlı, kusursuz gezer ensesi temizken ben bir kaç ayda bir kez ancak traş olurdum. Sakalları bile belli bir yaşa kadar kısaltmazdım. Zamanının hep tersini yaşadım herkes dar giyerken ben bol giyerdim. herkes bola geçtiğinde ben biraz dar giyerdim. Yani bu biraz karakterle alakalı. Yaşın getirdikleriyle alakalı. Özet olarak bu durumdan nasıl kurtulduğumu söyliyeyim. Öncelikle bir saç makinası aldım ve saçları bildiğin 3 numara yaptım. Sonrasında Kıyafetleri biraz salaş giymeyi tercih ettim. Daima koyu renkli pantolon giydim. Kendime bir kaç gömlek aldım. Siyah ayakkabı idare ediyorum. Saçlarda favori traşım ve her erkeğe yakışacak tarz. Yanlar gizli amerikan üstler taranacak kadardır. Bütün mesele budur.

B

Brock

Misafir
Üniversiteden mezun olduğumda senden farksızdım. Yakışıklı ve maskülen özelliklerim var fakat giyim konusunda hep bir adım geride oldum. Gerek paraya kıyamamaktan gerekse çocukluğumdan kalma kötü bir alışkanlık yeni aldığım şeyleri hemen giyemiyorum dolabımda bir kaç ay kalması gerekiyor. O elbiseye, ayakkabıya alışmam gerekiyor. Psikolojide mutlaka bir açıklaması vardır. Neyse. Saçlarım genelde uzun olurdu ve şekilsizdi. Herkes saçları muhteşem traşlı, kusursuz gezer ensesi temizken ben bir kaç ayda bir kez ancak traş olurdum. Sakalları bile belli bir yaşa kadar kısaltmazdım. Zamanının hep tersini yaşadım herkes dar giyerken ben bol giyerdim. herkes bola geçtiğinde ben biraz dar giyerdim. Yani bu biraz karakterle alakalı. Yaşın getirdikleriyle alakalı. Özet olarak bu durumdan nasıl kurtulduğumu söyliyeyim. Öncelikle bir saç makinası aldım ve saçları bildiğin 3 numara yaptım. Sonrasında Kıyafetleri biraz salaş giymeyi tercih ettim. Daima koyu renkli pantolon giydim. Kendime bir kaç gömlek aldım. Siyah ayakkabı idare ediyorum. Saçlarda favori traşım ve her erkeğe yakışacak tarz. Yanlar gizli amerikan üstler taranacak kadardır. Bütün mesele budur.
abi bendede vardı cidden o özellik ya yeni ayakkabı aldığımda filan. heralde psikolojideki adı "new short obsesion"dur (attım)

Targetlock

Deneyimli Üye
Aga giyim konusunda markaların yaratmak istediği imajlara bakacaksın. Hoşuna giden varsa alacaksın. Ucuza bulursan senin avantajın.

Örneğin at gibi vücut yapıp geniş kıyafetler giymek isteyen ben son derece ciddi bir şekilde klasik giyime yöneldim.
Öyle damat gibi değil ama şık bir şekilde giyinmekten bahsediyorum.

TWN , Ramsey ,Cacharel , Ac&Co gibi markalara bakıyorum.
Renk konusu ise bambaşka bir deryadır. Ama ilk etapta sevdiğin markanın kombinlerine bakarak fikir sahibi olabilirsin.
Tam bir parfüm manyağıyım. Parfümde de yardımcı olurum.

Sarkå

Ay Yolcusu
Kıyafet konusu bana kalırsa salaş, klasik ve spor olarak ayrılıyor. İlk başlarda tek bir çeşit seçip biraz ondan ilerleyebilirsin sonrasında sportif klasik gibi kombinler yapabilirsin ki bu benim aşırı hoşuma gidiyor renk konusuna gelirsek tek renk giyineceksen full siyah giyinebilirsin ama güzel kombinler için 2 renk tavsiye ederim kendi giyinme tarzımdan bahsedeyim mat siyah deri ceket hafif motorcu tarzı siyah düz gömlek siyah pantolon alta doğru daralan (bi tık daha sportif kalıyor) siyah süet ayakkabı + siyah yarım parmak eldiven tek renk giyim için güzel bir kombin daha renkli giyinmek istersen giyeceğin her parçada diğer parçalarla ufakta olsa bi uyum yakalamaya çalış. Parfüm olarak pi önerebilirim fiyatı baya pahalı ama kokusu mükemmel.

Targetlock

Deneyimli Üye
Bu sözü ettin madem, kokusu hemen geçmeyen uygun fiyatlı parfüm önerilerini isterim :D
Şimdi aga öncelikle parfüm işi imzadır.
Hangi tarz kokuları seversin baharatlı mı fresh mi şekerli mi ona göre değişir
Kokun imzan olmalıdır.
Mesela benim arkadaşlarım kız erkek fark etmeksizin kokularımı çok severler.
Hatta bir yerden geçmişsem hemen belli ediyormuş.
Seni artık kokundan tanıyorum diyorlar. Amaç bu.
Koku imzadır. Sen de şık imza atanlardan olmalısın.

Parfümi de abartmadan sıkmalısın.
Yaz parfümünü daha fresh , kış parfümünü ise daha sert ve baharatlı tercih ediyorum ben mesela.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Kokun imzan olmalıdır.
İçimden bi ses böyle yazacağını tahmin etmişti biliyor musun. Şimdi parfümümü burada söylersem daha da yayılır anlamı kalmaz tarzında :D
Çok normal, evet katılıyorum dediğine.
Ben de bunun farkındayım fakat fazla kullanmıyorum, sıkmaya değer ortam göremiyorum belki de.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Hangi tarz kokuları seversin baharatlı mı fresh mi şekerli mi ona göre değişir
Kokun imzan olmalıdır.
Mesela benim arkadaşlarım kız erkek fark etmeksizin kokularımı çok severler.
Hatta bir yerden geçmişsem hemen belli ediyormuş.
Seni artık kokundan tanıyorum diyorlar. Amaç bu.
Koku imzadır. Sen de şık imza atanlardan olmalısın.

Parfümi de abartmadan sıkmalısın.
Yaz parfümünü daha fresh , kış parfümünü ise daha sert ve baharatlı tercih ediyorum ben mesela.
Ben cep parfümlerinden sıkıyorum ne kadar sıksamda fazla kokmuyor (yeterli düzeyde koku gelmiyor) bunu nasıl çözerim.

demirtawa

Yeni Fapstronot
Aga giyim konusunda markaların yaratmak istediği imajlara bakacaksın. Hoşuna giden varsa alacaksın. Ucuza bulursan senin avantajın.

Örneğin at gibi vücut yapıp geniş kıyafetler giymek isteyen ben son derece ciddi bir şekilde klasik giyime yöneldim.
Öyle damat gibi değil ama şık bir şekilde giyinmekten bahsediyorum.

TWN , Ramsey ,Cacharel , Ac&Co gibi markalara bakıyorum.
Renk konusu ise bambaşka bir deryadır. Ama ilk etapta sevdiğin markanın kombinlerine bakarak fikir sahibi olabilirsin.
Tam bir parfüm manyağıyım. Parfümde de yardımcı olurum.
Parfüm olarak önerebileceğin neler var dostum.

ganbol

Venüs Yolcusu

The King

Deneyimli Üye
Biraz paraya kıyacaksın. Altınyıldız‘ın ürünleri çok güzeldir. Sitelerini takip et.

Oraya kendine dair bilgiler giriyorsun ona göre sana beden çıkartıyorlar.

Siyah, beyaz, mavi 3 gömlek al.
Gri, koyu kahve, lacivert, krem bunlardan 3 renk seçip tekli üst ceketlerden alacaksın. Siteyi kurcalarsan görürsün zaten. Bulamazsan bana mesaj at linkini bırakayım.

Siyah, gri, koyu kahve tonlarında pantolon alacaksın. Altınyıldız’ın 360 derece pantolonları var onlar harika.

Bunlar arasında kombin yaparsın. Kışın da bir tane H&M‘den falan kaşe kaban alırsın. Full kombin yaparsın.

Ben de bilmiyordum ama renk uyumlarıyla, üstüme yakışacak kıyafetlerle bir tarz yakaladım. Zor değil merak etme.

Targetlock

Deneyimli Üye
Hangi tarzı seviyorsun ?
Bir kerede genele hitap eden bir yazı yazayım. Kendi zevkinizi seçersiniz.

Ben baharatlı odunsu kokuları severim.
Bu nedenle hiç şaşmaz imza parfümüm Bvlgari Man in Black (Bu sonbahar kış parfümü)
Jean Paul Gaultier La Beau (İlkbahar Yaz)

Bunun dışında
Bvlgari aqva
Armani code ice
Hugo Boss Orange
Paco Rabanne İnvictus
Carolina Herrera 212 vip
Zadig Voltaire (siyahlı şişe)
Spicebomb Extreme
Versace Eros
Tom Ford Tobacco Vanille
Tom Ford Noir
Tom Ford Black Orchid
Custome National L Homme
Lancome Hypnose
Bunlar iyidir.

Genel olarak parfümde ucuz ya da pahalı olsun amber , vetiver , tonka fasulyesi, rom , vanilya gibi kokuların olmasını hedefliyorum.
Bunlardan bir iki aromayı sağlayan her koku hoşuma gidiyor.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bir kerede genele hitap eden bir yazı yazayım. Kendi zevkinizi seçersiniz.

Ben baharatlı odunsu kokuları severim.
Bu nedenle hiç şaşmaz imza parfümüm Bvlgari Man in Black (Bu sonbahar kış parfümü)
Jean Paul Gaultier La Beau (İlkbahar Yaz)

Bunun dışında
Bvlgari aqva
Armani code ice
Hugo Boss Orange
Paco Rabanne İnvictus
Carolina Herrera 212 vip
Zadig Voltaire (siyahlı şişe)
Spicebomb Extreme
Versace Eros
Tom Ford Tobacco Vanille
Tom Ford Noir
Tom Ford Black Orchid
Custome National L Homme
Lancome Hypnose
Bunlar iyidir.

Genel olarak parfümde ucuz ya da pahalı olsun amber , vetiver , tonka fasulyesi, rom , vanilya gibi kokuların olmasını hedefliyorum.
Bunlardan bir iki aromayı sağlayan her koku hoşuma gidiyor.
Bu ekonomide bunları almak oldukça zor. Bunların tutaste versiyonları dolum parfümleri oluyor özelparfüm.com da bi parfüm almadan önce kokusunu öğrenmek için buradan sipariş ediyorum. fiyatlarıda çok uygun almak istediğim parfümün notasının birebir aynısı oluyor kullandıktan sonra orjinalini alıyorum. Orjinalinde 3 4 fıs kullanıyorsak dolumlarda etki alabilmek için 13 14 fıs kullanmak gerekiyor.
Geçenlerde acqua dio profumo tutaste aldım. Erkek arkadaşlarımda hatunlarda bayıldılar. Bu bitince orjinalini alabilirim.
Parfüm seçimlerin hoşuma gitti dostum bende şekerli parfümlerden pek hoşlanmıyorum odunsu baharatlı parfümler daha maskülen hoş geliyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6