Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Hasta Olduğumuzda Süreç Yönetimi

captanhero

Mars Yolcusu
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
74
Tepki puanı
132
Puanları
43
Dostlar merhaba.
Bu aralar hastayım, haliyle yatıyorum. Boğaz ağrısı öyle çok sıkıntı bir şey değil çok şükür. Lakin söyle bir şey var yattığım için fap yapasım geliyor.(irade minimuma iniyor) Derste çalışamıyorum.

Soru şu anlayacağınız:
Hasta olduğumuzda günü nasıl verimli geçirip, krizlere karşı ayakta durabiliriz?
 

captanhero

Mars Yolcusu
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
74
Tepki puanı
132
Puanları
43

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
689
Tepki puanı
1,691
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bağımlı olursan her an hastasın zaten. Bağımlılık bir beyin hastalığıdır. Ekstradan hasta olmakta bir stresli dönemden geçmek gibi oluyor galiba. Burada aslında olaya nerden baktığımız çok önemli. Bazıları 1.5 yıllık coronovirüs dönemini en kötü dönemleri(hatta yaşamadım diyenler var) sayarken , ben en çok yaşadığımı ve kendimi geliştirdiğimi hissettiğim an olarak tanımlıyorum. Bunu bir fırsata çevir. Hastasın yapacak bir şey yok, en azından bir makale okuyayım de! Aç bir kitap oku, belgesel izle. Anlamak gereken şu ; porno izlemek beni iyileştirmeyecek ,sıkıntımı götürmeyecek , eğer ki izlersen yoksunlukla oluşan bir ömür boyu sıkıntıya maruz kalacaksın ve sen kesmedikçe bu böyle gidecek. Hangisi daha iyi? (Emrivaki konuşmalarımdan dolayı özür diliyorum.)
 

Eff

Jüpiter Yolcusu
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
229
Tepki puanı
281
Puanları
103
Ben hasta olduğumda özellikle yapmıyorum. Zaten hastasın, yorgunsun. Bağışıklı sistemin yoğun bir şekilde çalışıyor. Bir de fap yapıp hem mentalimi hem de enerjimi düşürmüyorum. Aklından çıkar fap'i düşünme.
 

MİKE

Mezun
Katılım
12 Ocak 2021
Mesajlar
60
Tepki puanı
149
Puanları
43
Git yazımı oku ve istersen saatlerce pmo izle.
Zil sesiyle mama doğada iki ayrı uyarandır. Sen bir köpeğe zil çalarsan köpek yemeği beklemez ancak sen her zilden sonra yemeği verirsen köpek zil sesiyle yiyecek zevki arasında bağ kurar.
Sen pmo ile mastürbasyonu bir paket gibi beynine sunduysan beynin fotoğraflarla zevk arasında bağlantı kuracak. Ancak sen fotoğraflara mastürbasyon yapmazsan yalnızca uyarılacaksın. Çünkü beynin üreyeceğini düşünecek. Zevk falan almayacaksın. Tatmin olmayacaksın. Eğer sürecinde sürekli düştüğün bir zamansa ya da kafanda işin tam olarak hallolmadığını düşünüyorsan , aç filmi mast yapmadan izle. Uyarım olur belki saatlerce izlersin (coolidge effect) ancak zevk falan olmaaaz.

Tekrara düştüm farkındayım ancak çok temel bir olaydan bahediyorum.
 

nova

Merkür Yolcusu
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
65
Tepki puanı
186
Puanları
48
Yaş
22
Hastayken yapılabilecek en guzel aktivite uyumak. Ama öyle sadece uyumak degil, açacaksın neverfap akademi podcastleri, veya 90 ila 2000lerden kafana göre 3 4 saatlik radyo yayınları, bide sıcaklıgın (soba, petek, ısıtıcı vs) alacaksın battaniyeni kullaklığı takıp uyuyacaksın. Mis.
 

Samuray

Deneyimli Moderatör
Moderatör
Meydan Okuma Rozeti
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
535
Tepki puanı
1,232
Puanları
160
Yataktan çıkamıyorsan zaten enerjin yoktur. Eğer bunu isteyecek kadar da olsa bir enerjin varsa bunu oyun oynayarak yönlendirebilirsin ya da oyalayabilirsin. Kriz geldiği anda içerik, kriz yok istek varken oyun :) (Tabi instagram gibi tehlikeli sularda cirit atmamak lazım, masum oyunlar süreç açısından iyi gider.)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst