Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayat Çok Garip

Lazkopat

Jüpiter Yolcusu
Evet cidden öyle. 3 ay arayla 2 tane cenazemiz oldu ve pmonun bendeki tahribatını dahada iyi anladım. Ha belki evet çok yakınım sayılmazlardı. Ancak gözümden yaş zar zor geliyor. Ölümü ciddiye alamıyorum açıkçası. Ölsem de umrumda değil gibi. Sonuçta ölümden sonra ne var bilmiyoruz. Olan arkamızda kalanlara oluyor. Bu ölümler bana düşündürdü . Özellikle de bu son hafta ölen kuzenimden sonra geldi bu farkındalık. Ulan ne için yaşıyoruz? Hayat felsefemiz ne? Ne için burdayız ki? Diyoruz ya neverfap taktiği. Alın size taktik işte. Hayatı ne ile anlamlandırıyorsunuz? Bir kaç örnek vereyim. Dövüş kulübünden Tyler Durden. Bırakalım da her şey olduğu yere düşsün. Her şeyi kontrol etmeyi bırakın. 15 Temmuz Şehitlerimiz. Vatanım için ne gerekirse yaparım. Umut Bural ben hiçtim hiçlikten geldim ve hiçliğe gidicem. Bilmiyorum fikriniz değişmişmidir. Yani gençler sorgulamak lazım. Yoksa doları yakarak doların düşeceğini zanneden ya da kolayı dökünce İsrailin zarar gördüğünü zaneden koyunlardan farkımız kalmaz. Ancak yinede diyorum ki. Cahil mi kalsaydım? Cahillik mutluluktur. Bilmemek mutluluktur. Neyse mutluluğu kovalamamak lazım. Daha çok kaçar.

Not: Ölenlerden biri yengemdi. Diğeri ise kuzenimin oğluydu. Biri sanırım 50 yaşında diğeri de 15 yaşında öldü. Kuzenim oğlunun geri gelmesi için 8 tane tırını satar üstüne borç alırdı. Ancak olmuşla ölmüşe çare yok.

Lazkopat

Jüpiter Yolcusu
Üste çık. Çok konu gelmiş ardıma.

neurosoft

Yoda
Üste çık. Çok konu gelmiş ardıma.
Sağlam kafayla yazmamışsın gibi. Eğer içimdekileri gerçekleştiremeden öleceksem toprak olayım ruhen de shutdown olayım daha iyi... En azından mineral amino asit oldu gitti dersiniz... Benim istediğim içimdeki kendimi gerçekleştirmek(en azından java developerı olmak ve bundan beni tatmin edecek bir gelirimin olmasını isterdim...), saçma sapan stres kaynaklarından(lise, platonik obsesyonlar, ergenlik, yks, lanet olası türkiye gündemi, insanların kalitesiz ve çekilmez olması) kendimi sıyırmak ve evlenmek. En nihayetinde Allah ın rızasına malik olmak.

Lazkopat

Jüpiter Yolcusu
Sağlam kafayla yazmamışsın gibi
Hocam yanlış mesajı cevaplamışsın gibi :) Neyse yok valla sağlam kafamda ölümü ciddiye almıyor. Vurup geçen bir şey olduğu için sanırım. Ha ama bazen de diyorum ki hayattaki her tadı almak lazım. Mesela bunu en iyi dünyayı gezen insanlar yapıyor. O kadar çok yemek yiyip o kadar çok yer geziyorlar ki şaşıp kalıyorsun. Ama yazımda dediğim gibi ne için yaşıyoruz asıl olay bu. Misal o adamlar her tadı almak için yaşıyor.

Lazkopat

Jüpiter Yolcusu
Bak ben hayatta 2 şeyime ihanet etmem
1. Toplarıma 2. Sözlerime
- Al Pacino

cgang

Uranüs Yolcusu
Evet cidden öyle. 3 ay arayla 2 tane cenazemiz oldu ve pmonun bendeki tahribatını dahada iyi anladım. Ha belki evet çok yakınım sayılmazlardı. Ancak gözümden yaş zar zor geliyor. Ölümü ciddiye alamıyorum açıkçası. Ölsem de umrumda değil gibi. Sonuçta ölümden sonra ne var bilmiyoruz. Olan arkamızda kalanlara oluyor. Bu ölümler bana düşündürdü . Özellikle de bu son hafta ölen kuzenimden sonra geldi bu farkındalık. Ulan ne için yaşıyoruz? Hayat felsefemiz ne? Ne için burdayız ki? Diyoruz ya neverfap taktiği. Alın size taktik işte. Hayatı ne ile anlamlandırıyorsunuz? Bir kaç örnek vereyim. Dövüş kulübünden Tyler Durden. Bırakalım da her şey olduğu yere düşsün. Her şeyi kontrol etmeyi bırakın. 15 Temmuz Şehitlerimiz. Vatanım için ne gerekirse yaparım. Umut Bural ben hiçtim hiçlikten geldim ve hiçliğe gidicem. Bilmiyorum fikriniz değişmişmidir. Yani gençler sorgulamak lazım. Yoksa doları yakarak doların düşeceğini zanneden ya da kolayı dökünce İsrailin zarar gördüğünü zaneden koyunlardan farkımız kalmaz. Ancak yinede diyorum ki. Cahil mi kalsaydım? Cahillik mutluluktur. Bilmemek mutluluktur. Neyse mutluluğu kovalamamak lazım. Daha çok kaçar.

Not: Ölenlerden biri yengemdi. Diğeri ise kuzenimin oğluydu. Biri sanırım 50 yaşında diğeri de 15 yaşında öldü. Kuzenim oğlunun geri gelmesi için 8 tane tırını satar üstüne borç alırdı. Ancak olmuşla ölmüşe çare yok.
Not*
Bunların hepsini ya müzik çalarken yazıyorsun ya da sigara içerken
Duygusal müzikler dinleme ve çok düşünme.
Anlık duygularını yazmamanı öneririm çünkü bize bir katkısı yok.
+ Istersen bir defter al günlük yaz

ŞimdilikSıradanBiri

Yeni Fapstronot

Gerçekten de hayat çok garip. Bir andan sonra ölümden sonra bizi bir şey beklemediğini ,aslında hiç de özel olmadığımızı , bilinç kazanmamızın (ne olduğu muallak ama ben şöyle tanımlıyorum(saçma ama uygun gibi) : Siz kollarınızı ,benim kollarımı gördüğüm gibi görüyorsunuz ya da gördüğünüz yanılgısı içerisindesiniz) evrimsel bir şaka olduğunu kavradıktan sonra pencereden dışarıya uzun süre bakıyor ve düşünüyoruz... Etrafınızdaki insanlar ilk başta çok komik geliyor yolda arabalar vızır vızır geçiyor herkes bir meşgale içerisinde günlük rutinini yerine getiriyor. İnsanlar ölüyor doğuyor. Ve buradaki ölüyor lafından sonra içimiz bir tuhaf oluyor. Diyoruz ,cidden mi ya ölüyoruz ha.

Cahillik demeyelim ona çok bilgili insanlar vardır ama ahiret inancına sahiptir. Fakat biz belki de cahiliz belki de değiliz ne olursa olsun bu inanca sahip değiliz belli sebeplerden ötürü. En kötüsü de rastgele dağıtılan genetik özelliklerimizi belki de hiç değiştiremeyecek olmamız.(en azından şimdilik).Ve insanların bunlara imtihan demesi.

purplesox05

Venüs Yolcusu

Bu normal bir durum. Arada ben de sorgularım ki iyi bir şeydir fakat takıntı yapmamak lazım. Ölüm ve doğum bu dünyanın tek gerçeğidir. Bu ikisi hakkında çok şey düşünülmüş ve iki şey üzerine dinler kurulmuştur. Çünkü dediğim gibi doğum ve ölüm tek gerçek ve insanlar bu gerçeğin arkasına saklanıyorlar. Mevcut dünyada insan yaşamı artık pembe hayaller üzerine kurulmuş ütopik bir hal kıvamında. Yani ölüm ki bu ölüm dünyanın iki gerçeğinden biri, artık çoğu insana şaka gibi geliyor. Bunun sebebi ise acılardan soyutlanarak geçen bir yaşam ve her acı duyduğunda o acıdan kaçan insanoğlu. Yani düşünün kendinizi kötü hissettiğiniz bir gün acı çekersiniz ve bu da bir ıstıraptır, küçük bir ıstırap. Sonra ne yaparsınız? Ya abur cubur yersiniz, ya youtube'da saçma sapan şeyler izlersiniz ya da mastürbasyon yaparsınız. Peki bunların ortak özelliği nedir? Acıyı görünmez kılarlar ve sizi duygusuz bir moron haline getirirler. Benim yoruma açık düşüncelerim bundan ibaret. Teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6