Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hedef

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Merhaba dostlar bir kaç sorum olacak sene Başımdan itibaren hayatımı düzene sokmaya çalışıyorum fap bağımlı olduğumu öğrendim . 3 . Mezuna kalmak yani dördüncü giriş olucak lise ticaret yazılım üzerine okudum ama çok bir tecrübem yok asıl konuya gelelim
Önümde iki yol var bu sene bilgisayar programcılığı gitmek yada bir sene daha çalışmak ama amacimi hedefini belirleyemiyorum. Belirlesem kalırım Hangi bölüm istediğimi bilmiyorum
hastanede hemşire görüyorum ilğimi çekiyor , yada zihnimde çok büyüttüm için ,başka bir örnek Kendi işini yapma elektrik mühendisi akrabam var yaşı 40, özelde çalıştı bu Zaman kadar maaş aldı bilgisini geliştirdi
Şuan kendine iş teklifi geldi maddiyat sağlayan birinin işini yönetiyor iki ortak mesela biri parayı karşılıyor diğeri bilgisi ile işi yapıyor.
Sadece çevre odaklı
Mesala tıp olur sonuçta tıp işsiz kalmıyorsunuz sadece sağlık aklımda şu var okumazsam işsizin gibi. @savas .Eğitim bireyin kendisinde başlayıp biten şeydir.Öğrenmek ne kadar kaliteli bir kuruma gittiğin değil, o konu üstüne ne kadar emek harcadığınla ilgilidir.
PC programlama gidip kendimi gelişitirip okul haricî bir doktor dan daha fazla kazanabilirim kendi işimi yaparım sizlerin düşünceleri nedir?

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Kendim tıp öğrencisi olarak söyleyeyim, Türkiye'de tıbbın geleceği yok. Çok para için cins cins adamı çekmek herkesin harcı değil, yurt dışı değil burası, insanlar temiz olacak, medeni olacak, saygılı olacak. İnsan sevgisi yüksek kişilerin yapabileceği bir meslek (zekayı, disiplini, internleri daha katmadım bile) ki ülkenin doktorunun bile tahammülü kalmadı, istifalar ediliyor her gün. Almanya'da tıp okurum diyorsan eyvallah ama bu ülkede olmaz.

Her geçen gün daha da zorlaşan hayat koşullarından ötürü bilgisayar programcılığı yazmanı tavsiye edebilirim, mühendislerinden kimileri daha çok kazanabiliyor. Gerçekten değeri bilinmeyen çok bölüm var, her yerde deli para kasabileceğin. Diplomanı al, kendini belirlediğin alanda geliştir, devamı gelir, kurtarırsın kendini. Tabii karar senin...

SDG

Yoda
Merhaba dostlar bir kaç sorum olacak sene Başımdan itibaren hayatımı düzene sokmaya çalışıyorum fap bağımlı olduğumu öğrendim . 3 . Mezuna kalmak yani dördüncü giriş olucak lise ticaret yazılım üzerine okudum ama çok bir tecrübem yok asıl konuya gelelim
Önümde iki yol var bu sene bilgisayar programcılığı gitmek yada bir sene daha çalışmak ama amacimi hedefini belirleyemiyorum. Belirlesem kalırım Hangi bölüm istediğimi bilmiyorum
hastanede hemşire görüyorum ilğimi çekiyor , yada zihnimde çok büyüttüm için ,başka bir örnek Kendi işini yapma elektrik mühendisi akrabam var yaşı 40, özelde çalıştı bu Zaman kadar maaş aldı bilgisini geliştirdi
Şuan kendine iş teklifi geldi maddiyat sağlayan birinin işini yönetiyor iki ortak mesela biri parayı karşılıyor diğeri bilgisi ile işi yapıyor.
Sadece çevre odaklı
Mesala tıp olur sonuçta tıp işsiz kalmıyorsunuz sadece sağlık aklımda şu var okumazsam işsizin gibi. @savas .Eğitim bireyin kendisinde başlayıp biten şeydir.Öğrenmek ne kadar kaliteli bir kuruma gittiğin değil, o konu üstüne ne kadar emek harcadığınla ilgilidir.
PC programlama gidip kendimi gelişitirip okul haricî bir doktor dan daha fazla kazanabilirim kendi işimi yaparım sizlerin düşünceleri nedir?
Sevgili dostum ben de stajyer avukat olarak söyleyeyim avukatlığın da pek bir geleceği yok. Hukuk okurken pohpohlanıyorsun avukat olacağın zaman itin g*tüne sokuluyorsun. Staja başlayacaksın, devlet kredi veriyor geri ödemeli ya onu alacaksın ya da devletten hiçbir şey almayacaksın. Çalıştığın büronun sana para verme zorunluluğu yok. Fakülte arkadaşlarımın biri hiç para almıyor, yemeği yolu kendi ödüyor 10 aydır. Biri 1.500 TL alıyor yemeği yolu bu paradan karşılıyor. Duyduğum en yüksek rakam 2.600 yemeği büro veriyor, yolu içinden ödüyorsun. Çevren yoksa kendi büronu kurman çok zor. 2.el mobilya alsan büronun içine, yazıcı alsan toner alsan, kağıt alsan, mini buzdolabı, çayı, sıcak havalarda sodası, elektriği suyu açtıracağın zaman ödediğin ücretler, internet parası, yargıtay kararlarını araştırmak için abone olacağın özel siteler, her ay gelen elektrik, su, doğalgaz, aidat, baro aidatı ... 3 kişilik büroda her avukata kişi başı 3 bin lira aylık masraf geliyor, bu sadece gider. Devletin kestiği vergilerle 5.100 TL vekalet ücretinden sana 3.400 TL falan kalıyor, stopaj vergisi, KDV tevkifatı vıttır zıttır. Müvekkiller parayı düzenli ödemiyor ya da ödeyemiyor, e sen de müvekkil kaçmasın diye söyleyemiyorsun vs vs.
İşçi avukat olarak çalışsan sigortanı ödemek istemiyorlar, şu aralar yarı bağlı çalışılıyor gördüğüm kadarıyla haftada 4 gün öğlen 2 ye kadar çalış 4.000 TL verelim bir günde de kendi işini gör oluyor. Asla 2 de çıkamıyorsun akşam 5'e 6'ya kadar sürüyor, işveren az geliyorsun diye işi yığıyor.
Velhasıl en iyi yapacağın şey sevdiğin işi seçmek.
Tabi ki de işini iyi yaparsan ortalamanın üstüne çıkıp iyi para kazanabilirsin ama dürüst olalım, herkes aynı başlangıç noktasından başlamıyor hayata. Ne seçersen seç ya sevdiğin iş olsun ya da sevmek için gayret göster sonrasında.

Ege

Ay Yolcusu
Dostum kendimi bildim bileli hedefimi biliyorum. Böyle bir kararsızlık süreci yaşamadığım için sana yardımcı olabilir miyim bilmiyorum ama deneyeyim.

Düşüncelerine odaklanabileceğin sessiz bir yer bul. Eğer böyle bir olanağın yoksa benim gibi sabah altıda kalkabilirsin. Evdeki herkes uyuduğu için inanılmaz bir huzur oluyor o saatlerde.

Daha sonra 20 dakikalık bir beyin fırtınası ile küçük büyük yapmaktan hoşlandığın her şeyi not et. Süreyi sen kendi isteğine göre artırıp azaltabilirsin. Aldığın notlar arasından sana en yakın gelenini ve çalışma koşulları en uygun olanını seç.

Umarım yardımcı olur. Tıp okumaya karar verirsen yanında aikido öğrenmeyi de unutma.

mete

Venüs Yolcusu
Sadece çevre odaklı
Bana kalırsa tıp okunacak bir bölüm değil .

mete

Venüs Yolcusu
Dersleri mi ağır büyük ihmali ağırdır
Kazancı mi iyi değil
Sebepleri ne
Dersler ağır . Meslek içerisinde herkes yarış içinde . Sizi değerli hissettirecek hiçbir meslektaşınız yok . Kazancı konsunda yorum yapamam çünkü henüz okuyorum

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Dersleri mi ağır büyük ihmali ağırdır
Kazancı mi iyi değil
Sebepleri ne
Dersler ağır zaten de kazanç konusu hallolur şuan ülkede kimse aldığı maaştan mutlu değil. Düzenlemeyle hekimler en az 30k alacak falan diyorlardı en son. Ortalamanın üstünde bir maaş ama dolar bazında tüm meslekler zaten düşük kazanıyor. Ben tıp için çalışıyorum

B

Brock

Misafir
Sadece çevre odaklı
Benim fikrim bu entriyi okurken ne yapmanız gerekiyorsa üstünüze düşen neyse onu yapmak; yani şimdinizi iyi değerlendirmek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6