Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Şey Bir Anda Dibe Batmaya Başladı

BetraS

Mezun
Selamlar yoldaşlarım. Uzun zamandır forumda herhangi bir yazı atmıyordum. Fakat her şey üst üste binmeye başladı. Aranızda bazılarının daha büyük dertleri olabilir okurken bu mu senin derdin diyebilirsiniz. Maalesef ki 120 günlük sürecim bitti (Tekrar başladım bu yazı itibariyle 15.günümdeyim), okulda arkadaşlarımın hepsi tek bir yere toplanırken ben ayrı oturuyorum, en yakın arkadaşlarımın sevgilisi var ve teneffüslerde de yalnız kalıyorum kız arkadaşları da beni yanlarında çok istemiyor, geçenlerde okuldan bir kızı tatlı buldum ve yürümeyi denedim. Hikayesine güzel bir giriş yaptığımda benimle gülerek dalga geçti daha sonra çok umursamadım ama sabah gelip bana günaydın dedi ve sohbet kurmaya çalıştı haliyle bende kahve içmeyi teklif ettim bu seferde aynı kız tarafından reddedildim. Zaten hoşlandığım kız 2 aydır benimle sebepsiz yere konuşmayı kesti haliyle bende başkalarıyla denemek istedim. Oyun oynadığım arkadaşlarım ise Discord'a girince selamımı almıyor, beni takmıyor sürekli FİFA oynuyor ve gittikleri buluşmaya beni çağırmıyorlar ve ben bu insanlarla mecburi arkadaşlık yapıyorum çünkü bilgisayar dışında evde yapabileceğim neredeyse hiç bir aktivite yok. Çok güvendiğim bir kaç arkadaşımın arkamdan kuyumu kazdığını öğrendim maalesef. Dershane ise beni bunaltıyor, 11.sınıf olduğum için tek bir sınıf var ve sınıfta 11 kız 2 erkeğiz ve kızlar hem çok aptal hem de o kadar boş konuşuyorlar ki onlar yüzünden dershaneye gitmek istemiyorum. Hocalarımın gözünden de düştüm iyice, sohbet etmeye çalışınca beni hiç dinlemiyorlar bile. Artık insanlar tarafından sıkıcı bulunduğumu düşünmeye başladım.

Okul sınavlarım gayet iyi ilerliyor fakat sürekli insanlarla kavga ediyorum ve çoğu arkadaşımla aramı bozdum bu yüzden. İçimde belirsiz ve dinmeyen bir öfke başladı insanlara karşı ve her gün daha da büyüyor bir yerden sonra kontrolden çıkmasından korkuyorum. Önümüzdeki sene açık öğretime geçmeye karar verdim ve sadece kendime odaklanmaya çalışacağım. Nisan ayından beri spor salonuna düzenli olarak gidemedim ve normalde daha iyi yerlerde olacak iken şuan çok geriledim. Kendime bir format atmayı düşünüyorum hem zihinsel hem de fiziksel olarak fakat şuanda hiçbir şey yapamıyorum kitap bile okuyamıyorum çünkü mental olarak çok yoruldum. Her şey üst üste bindi ve ayakta durmakta zorlanıyorum. Sürecim şuanda güç veren tek şey konumunda, sizce bu konuda ne yapmalıyım, nasıl bir çıkış yolu bulabilirim?

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Bu yazılar bir yerden tanıdık geliyor. Aynı şeyleri yaşamış birisi olaraktan en dibe vurmaya başladıkça sabret, işte orası tünelin sonundaki ışık. Bu gibi anlarda insan zayıf yönlerini çok güzel görür, bu hayatın sana bir ipucu dostum. Kendini geliştirmek adına hayat sana ipuçları veriyor. Bu ipuçlarına görerek kendini geliştirmeye başla. Muhabbetin mi kötü, fiziğin mi kötü, insanlar mı seni sevmiyor boşver. Kendini geliştirmeye başladıkça insanlar senin etrafında pervane olacak. Başarı hikayelerine bak çoğunda insanlar bu süreç ile kendini geliştirerek nereden nereye gelmiş. Şanslısın çünkü nofap kavramını biliyorsun, insanlar hedeflerine yürürken sen nofap ile arabayla gideceksin.

iceman6

Yeni Üye
Hocalarımın gözünden de düştüm iyice, sohbet etmeye çalışınca beni hiç dinlemiyorlar bile.
Sınıfta sessiz olduğun için tabiri caizse seni iplemiyorlar. Benide lisedeyken iplemezlerdi. Çok sakin birisiydim. Bir gün arkadaşlar sınıfta masa tenisi tarzında topla oynuyolardı. Tepemizden felan geçiyordu. İlk başta yapma felan dedim. Yapmaya devam ettiklerinde gözüm döndü. Sadece kavga ettiğimi hatırlıyorum. Arkadaş benden baya uzun birisiydi. O günden sonra lafım dinlenir oldu. Kısaca saygıyı kazanman gerekiyor. Gerek dersle gerek kavgayla. Ama kavga yolunu tavsiye etmem disipline gidiyorduk çünkü.
bu konuda ne yapmalıyım, nasıl bir çıkış yolu bulabilirim?
Nofapını keşke bozmasaydın. Belli ki daha iyileşmemiştin. Azimle devam et. Açık öğretime felan geçme. Yaz tatilinde iş bul ve çalış. Kendine özgüven kazanacaksın emin ol. 12.sınıf başladığında yeni kişiliğinle daha iyi karşılanacaksın sınıfında. Pes etmek yok dostum.

BetraS

Mezun
Sınıfta sessiz olduğun için tabiri caizse seni iplemiyorlar. Benide lisedeyken iplemezlerdi. Çok sakin birisiydim. Bir gün arkadaşlar sınıfta masa tenisi tarzında topla oynuyolardı. Tepemizden felan geçiyordu. İlk başta yapma felan dedim. Yapmaya devam ettiklerinde gözüm döndü. Sadece kavga ettiğimi hatırlıyorum. Arkadaş benden baya uzun birisiydi. O günden sonra lafım dinlenir oldu. Kısaca saygıyı kazanman gerekiyor. Gerek dersle gerek kavgayla. Ama kavga yolunu tavsiye etmem disipline gidiyorduk çünkü.

Nofapını keşke bozmasaydın. Belli ki daha iyileşmemiştin. Azimle devam et. Açık öğretime felan geçme. Yaz tatilinde iş bul ve çalış. Kendine özgüven kazanacaksın emin ol. 12.sınıf başladığında yeni kişiliğinle daha iyi karşılanacaksın sınıfında. Pes etmek yok dostum.
sınıf icinde zaten saygı görüyorum sinifin yarısı 9.sınıftan beri arkadaşım sıkıntı şu oturduklari yerler genelde dolu oluyor ve surekli ayni oyunu oynuyorlar ve o oyunlar benim tarzim degil bu yuzden yalniz kaliyorum

iceman6

Yeni Üye
Sohbet etmeye çalışınca hiç dinlemiyorlar dediğin için öyle bir yorum yapmıştım.
surekli ayni oyunu oynuyorlar ve o oyunlar benim tarzim degil bu yuzden yalniz kaliyorum
Sevmesende arkadaşsız kalmamak için onların sevdiği oyunları onlarla birlikte oynaman lazım. Çoğunluk neyi seviyorsa onla ilgilenmelisin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6