Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Süreç Bozduğumda Buraya Yazasım Geliyor

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
Evet, yazıyorum ama hiç bir şeyi değiştirmiyor. Her süreci bozduğumda yazı yazasım geliyor, içimi dökesim geliyor. Ama yazınca bir değişmiyor ki. Belki de yazmayı bırakmalıyım. Belki de yazmak istememin sebebi narsistliğimdendir. Narsistmiyim bilmem ama şöyle benzetme yapıyorum: American Psycho filminin ana karakteri narsist duygularını tatmin etmek için hayal dünyasına kendini kaptırıyordu. Hatta gerçek zannedip avukatına cinayetlerini anlatmıştı. Avukatı da güzel şaka demişti. Kim bilir, bende narsist duygularımı tatmin etmek için ya da sürecimi bozmamış gibi hissetiğimi zannetmek için yazıyorumdur. Eğer yazmak bir şeyi değiştirmiyorsa, PBKY'ı 2.kez ama not alarak okuduğumda o notlar da bir şeyi değiştirmeyecektir.

Son düzenleme:

Ruh Adam

Ay Yolcusu
Çok büyük umutlarla başladığım ve sonsuza kadar sürdüreceğimi sandığım -Gerekli bilgi birikimine ve amaca sahiptim- sürecimi 65. Gününde bozmuştum ve neredeyse 2 ayı bulan cheaser effecte kendimi kaptırıp bu durumun acı sonuçlarını yaşadıktan sonra tekrardan sürecime başladım. Neler hissettiğini anlayabiliyorum bu konuda verebileceğim en iyi tavsiye bu konuda bilgini çok erken diyebileceğim bir yaşta kazanmışsın. O yüzden hayatının iplerini eline almak ve hayat denilen bu savaşta her türlü zorluğa direnmek için -özellikle erkeklerin performans yükü düşünüldüğünde- ayağa kalkıp devam et gerekirse tüm forumu ve blogu hatmet ama ne olursa olsun bu yaşların kıymetini kavra ve ona göre davran.

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
Çok büyük umutlarla başladığım ve sonsuza kadar sürdüreceğimi sandığım -Gerekli bilgi birikimine ve amaca sahiptim- sürecimi 65. Gününde bozmuştum ve neredeyse 2 ayı bulan cheaser effecte kendimi kaptırıp bu durumun acı sonuçlarını yaşadıktan sonra tekrardan sürecime başladım. Neler hissettiğini anlayabiliyorum bu konuda verebileceğim en iyi tavsiye bu konuda bilgini çok erken diyebileceğim bir yaşta kazanmışsın. O yüzden hayatının iplerini eline almak ve hayat denilen bu savaşta her türlü zorluğa direnmek için -özellikle erkeklerin performans yükü düşünüldüğünde- ayağa kalkıp devam et gerekirse tüm forumu ve blogu hatmet ama ne olursa olsun bu yaşların kıymetini kavra ve ona göre davran.
Sağol abi içimi rahatlattın. Tavsiyelerin için de daha fazla bilgiye gerek yok bence zamanında çok araştırdım. Bilgi eklersem PBKY'ı not alarak okumak var aklımda sadece.

Ruh Adam

Ay Yolcusu
Sağol abi içimi rahatlattın. Tavsiyelerin için de daha fazla bilgiye gerek yok bence zamanında çok araştırdım. Bilgi eklersem PBKY'ı not alarak okumak var aklımda sadece.
Verebileceğim bilgilerde hepimizin bildiği şeyler zaten o yüzden yazdığım yazıda ekleme ihtiyacı duymadım. Ama bu lanet zehrin seni ne hale getirdiğine odaklanmadan ve iyileşmeye karşı korkunç bir arzu duymadığın sürece ilerlersin belli bir yerden sonra tekrar başa dönersin neredeyse son 1 yılım bu şekilde geçti. Şu yaşıma kadar öğrendiğim bir şey varsa oda insanın kötülük yapabilme kapasitesinin bir sınırı olmadığı ve bu kötülüğün en beter hali ise insanın kendisine karşı yaptığı kötülüğününde bir sınırı olmadığı. O yüzden mücadele edebiliyorken et ve iyileş.

kirk hetfield

Ay Yolcusu
16 yaşıma 4 gün sonra gireceğim şuanda 70 küsur gündeyim neredeyse ve 5 aylık bir bocalama dönemim oldu ve süreci bozdugumda hep nofap aklımdaydı yok geri çekilme evresi geçsin çalışmaya başlayacağım yok nofapten dolayı çok kötüyüm şuanda diyip hiçbir iş yapmıyordum ve bozuyordum.son sürecinde acı çektim ciddi ciddi acı çektim uyumak istedim uyuyamadım ama bu acıyı göze aldım çünkü başarmak istediğim şeyler vardı.20 li günlerde bozmanın eşiğine geldim ama ya bu sefer ya hiç dedim.sanki bana birisi müdahale etti de bozmadim. senin hayatında başarmak istediğin birşey yok sanırım (bunu küçümseme anlamında söylemiyorum fakat foruma ne zaman baksam sürecini bozuyorsun yok oyle yok böyle bu sefer son sürecim hayır arkadaşım son sürecin değil kendini yalanlarla boğma) bir yaşam amacın olması lazım herşeyden önce bana kalırsa.bu kaslı vücut yks derecesi iyi bir iş vs. Bunları da acı çekmeden yapamazsın kolay olanı herkes yapar herkes film izler herkes Instagram'da dolaşır herkes +18 şeyler
izler.Birde eğer gerçekten bir işle uğraşıyorsan aklına gelmesi bence imkansıza yakın.Unutma acı çekmeden hiçbir şey yapamazsın.

Tıp Fakültesi

Jüpiter Yolcusu
16 yaşıma 4 gün sonra gireceğim şuanda 70 küsur gündeyim neredeyse ve 5 aylık bir bocalama dönemim oldu ve süreci bozdugumda hep nofap aklımdaydı yok geri çekilme evresi geçsin çalışmaya başlayacağım yok nofapten dolayı çok kötüyüm şuanda diyip hiçbir iş yapmıyordum ve bozuyordum.son sürecinde acı çektim ciddi ciddi acı çektim uyumak istedim uyuyamadım ama bu acıyı göze aldım çünkü başarmak istediğim şeyler vardı.20 li günlerde bozmanın eşiğine geldim ama ya bu sefer ya hiç dedim.sanki bana birisi müdahale etti de bozmadim. senin hayatında başarmak istediğin birşey yok sanırım (bunu küçümseme anlamında söylemiyorum fakat foruma ne zaman baksam sürecini bozuyorsun yok oyle yok böyle bu sefer son sürecim hayır arkadaşım son sürecin değil kendini yalanlarla boğma) bir yaşam amacın olması lazım herşeyden önce bana kalırsa.bu kaslı vücut yks derecesi iyi bir iş vs. Bunları da acı çekmeden yapamazsın kolay olanı herkes yapar herkes film izler herkes Instagram'da dolaşır herkes +18 şeyler
izler.Birde eğer gerçekten bir işle uğraşıyorsan aklına gelmesi bence imkansıza yakın.Unutma acı çekmeden hiçbir şey yapamazsın.
Helal olsun lan sana

Ruh Adam

Ay Yolcusu
Neredeyse son 1 yılım maalesef bu şekilde ilerledi. İnsanın kendinizi uğrunda feda edebileceği bir amacı olmazsa neverfaptaki ilerleme belli bir yerden sonra tıkanıp kalıyor insan. Viktor Emil Frankl'ın İnsanın anlam arayışı kitabı bu konuda yardımcı olmuştu.

"Acılar, sadece gelişiyorsan bir anlam taşır."

"Yaşamak acı çekmektir. Yaşamı sürdürmek, çekilen bu acıda bir anlam bulmaktır. Eğer yaşamda bir amaç varsa, acıda ve ölümde de bir amaç olmalıdır. Ama hiç kimse bir başkasına bu amacın ne olduğunu söyleyemez. Herkes bunu kendi başına bulmak ve bulduğu yanıtın öngördüğü sorumluluğu üstlenmek zorundadır."

"İnsanın temel uğraşı haz almak ya da acıdan kaçınmak değil, yaşamında bir anlam bulmaktır."

"Kişi hizmet edeceği bir davaya ya da seveceği bir insana kendini adayarak ne kadar çok kendini unutursa, o kadar çok insan olur ve kendini de o kadar gerçekleştirir. Kendini gerçekleştirme denilen şey, hiç de ulaşılabilir bir şey değildir. Bunun da basit bir nedeni vardır: Kişi buna ulaşmak için ne kadar çok uğraşırsa, bunu o kadar çok kaçıracaktır. Başka bir deyişle, kendini gerçekleştirme, sadece kendini aşmanın bir yan ürünü olarak olasıdır."

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
senin hayatında başarmak istediğin birşey yok sanırım (bunu küçümseme anlamında söylemiyorum fakat foruma ne zaman baksam sürecini bozuyorsun yok oyle yok böyle bu sefer son sürecim hayır arkadaşım son sürecin değil kendini yalanlarla boğma) bir yaşam amacın olması lazım herşeyden önce bana kalırsa.
Başarmak istediğim bir şeyler var. Ancak tam anlamıyla istemiyorum sanırım. Misal bu hafta sporda 3.hafta galiba ve neverfap'e katkısı olmadı. İyi ki bu forum var ve bana yardımcı oluyorsunuz. Belki de bu forum olmasaydı çoktan bu diyardan göçmüştüm yani intihar etmiştim. Ama şimdi de göçüyorum ama forumdan artık deftere yazsam da burda paylaşmıycam ve foruma tam anlamıyla ara veriyorum. Zaten neverfap'te nasıl başarılı olurum diye değil hayatımı nasıl değiştiririm diye düşünmenin daha mantıklı olduğunu düşünürdüm. Ben hayatımı değiştirmeye gidiyorum. Kısa vadede 3 aylık hedefim parçalı karın kaslı bir vücud. Son düşüncelerinizi yazın bu sefer harbiden gidiyorum.

kirk hetfield

Ay Yolcusu
Başarmak istediğim bir şeyler var. Ancak tam anlamıyla istemiyorum sanırım. Misal bu hafta sporda 3.hafta galiba ve neverfap'e katkısı olmadı. İyi ki bu forum var ve bana yardımcı oluyorsunuz. Belki de bu forum olmasaydı çoktan bu diyardan göçmüştüm yani intihar etmiştim. Ama şimdi de göçüyorum ama forumdan artık deftere yazsam da burda paylaşmıycam ve foruma tam anlamıyla ara veriyorum. Zaten neverfap'te nasıl başarılı olurum diye değil hayatımı nasıl değiştiririm diye düşünmenin daha mantıklı olduğunu düşünürdüm. Ben hayatımı değiştirmeye gidiyorum. Kısa vadede 3 aylık hedefim parçalı karın kaslı bir vücud. Son düşüncelerinizi yazın bu sefer harbiden gidiyorum.
Eğer Instagram kullanıyorsan bırakınca çok fayda görürsün bence süreçlerin çoğu Instagram yüzünden gidiyor insanların.
Eğer kitap okumuyorsan bence kitap oku ben kitap okumayı seven birisi değildim fakat okuduktan sonra gerek konuşmam olsun gerek okumam bayağı gelişti ve gerçekten kitap büyük bir nimet. Son olarak da kendine ilk başlarda küçük hedefler koy onları tamamlayıp kendine vakit ayırmanın zevki bambaşka ben yaklaşık 50 gün kendime eziyet ettim resmen sonra hedeflerimi küçülttüm ve daha da yararlı oldu yavaş yavaş büyüt hedeflerini umarım son olur senin için :)

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
Eğer Instagram kullanıyorsan bırakınca çok fayda görürsün bence süreçlerin çoğu Instagram yüzünden gidiyor insanların.
Yok o açıdan benim sıkıntım yok. Ancak internetsiz nudeler vs bulabiliyorum
Kontür yükliyim yaaniyi operatörden kapattıracam.
yavaş yavaş büyüt hedeflerini umarım son olur senin için :)
Evet yavaş yavaş büyültmek lazım. Hayatıma sporu ekledim şimdi sıra diğerlerinde. Evet umarım son olur benim için.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6