Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hobi Önerisi

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Merhaba arkadaşlar form doldururken hobiler kısmında hobim olmadığını farkettim. Yaşıma (yetişkin) ve dinime ters düşmeyecek hobi önerilerinizi bekliyorum, hayırlı forumlar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Merhaba arkadaşlar form doldururken hobiler kısmında hobim olmadığını farkettim. Yaşıma (yetişkin) ve dinime ters düşmeyecek hobi önerilerinizi bekliyorum, hayırlı forumlar
Satranç ve yazı yazmayı önerebilirim.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Moderatör kontrolünde konu doğrudan dine çekildiği için alıntı silinmiştir.
Yav kardeşim İslamiyeti size çok yanlış anlatıyorlar islamiyet dini böyle kısıtlamalı bir din değil yakında nefes alsak günah olucak iyice Dini sömürmeye başladılar. Gerçekten Dini öğrenmek istiyorsanız İhsan eliaçık hocayı izleyin dinleyin. Kendisi 20 yaşlarımda ilahi fakültede okurken otururken dua tuvalete girerken dua burna su çekerken dua yemek yerken dua kızlara bakma günah banyoya sol ayak girersen günah böyle böyle 15 gün evden çıkamaz hale gelmiştim günah işlicem diye cok güzel bir hikayesi vardı. Dini öğrenmek istiyorsanız böyle ***** tarikatlardan ziyade ihsan eliaçık hocamızı dinleyin. İslamiyet arap ülkeleri , afganistan gibi yönetilen bir din değil herkes ne yapmak istiyorsa özgür belli başlı büyük Günahlar var elbette ama böyle müzik dinlemek alet çalmak filan asla günah değil yapmayın rica ediyorum her şeyi dine alet etmeyin

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yusufz

Ay Yolcusu
Arkadaşlar bizim dinimiz bizi ahir zamanda yaşayan insanlar olarak niteliyor bizde bu zamanın günahlarının bizi dört tarafımızdan saran gençleriyiz. Bu kadar cazip ve çeldirici unsurlar varken biz gençlerin üç şey ile yetinmesi çok zor ki zaten ikisi günümüzde yapılması mevcut şeyler değiller. Yani ben satranç oynayacaksamda müzik aleti çalıcaksamda bunları günahlardan kaçmak için kendimi oylamak vs. gibi şartlar altında islami bakış açısı ile yaptığım zaman günah, mekruh bir şey ile uğraştığımı kesinlikle düşünmüyor hatta her bu hobilerimi uyguladığım zaman cennete de yaklaştığımı düşünüyorum. Kendimizi bu zamanda bu kadar kısıtlarsak kesinlikle bu hayat mutlu sonla bitmez.(Bilgisayar oyunları, futbol seyretme vs. gibi bize hiçbir yararı olmayan hatta belkide zararı olan şeyleri yapmamıza bende karşıyım.)

Fhosphane

Yeni Üye
Ortalama üstü bir bilgisayarın varsa sculpting yap

B

Brock

Misafir
Boks, güreş ,Vücut geliştirme , resim çizebilirsin , sevdiğin enstrümanı çalabilirsin gitar, keman, bağlama vs , motorsiklet, bisiklet,scooter,kaykay, Paten, dil öğrenebilirsin , basketbol, masa tenisi
boks gures isterdim. resim çizdimde bu zamana kadar çok açıkcası biraz daha kaligrafiye veya başka soyut dallara yönelmek istiyorum çünkü artık printer gibi hissediyorum kendimi portre filan çizerken. keman ve piyano çalmak isterdim ama para yok onlara. Buaralae martıya biniyorum motosiklete önyargım var bunu kırmak adına. Dil öğrenmek istiyorum bi sözlük alıp arada kelimelerw bakmak ama bayadır erteliyorum. aslında ertesi güne yamuk kalkmıcağım masa tenisi bilardo tarzı şeyler oynamak ta isterdim. teşekkürler öneri için

B

Brock

Misafir
Satranç ve yazı yazmayı önerebilirim.
fazla yazi yazıyorm zaten yazmamaya çalışıyorum ama dediğin gibi belki biraz betimleme üzerine yazı yazabilirim yazı ile resim çizmek gibi. çünkü bazen hitabetimin zayıf olduğunu görüyorum. satranç aklıma geliyorda 1.arkadaşım yok 2.satranç oynicak arkadaş yok. bunu düşününcede "ya günümüzün satrancı lol gir bi kaç el lol at" diyip dağalabiliyorum

B

Brock

Misafir
Doğa gezisi
Motosiklet
Fotoğrafçılık
Enstrüman çalma
Bitki yetiştirme
Calisthenics
Yüzme
Ok atma
Şiir yazma
Satranç
doğa gezisi fotoğrafçılık bunları az az yapıyorum hocam zaten arabam olmadıģı için. enstruman olarak en ucuz vs portatif aklıma mızıka gelmişti biara. bitki hep diyom kaktüs yetiştirmek lazım diye ama toprğa saksıya para vermye elim gitmiyor. catitenics bilmiyorum bakcam .yüzme ok atma olmaz alan yok. şiir yazmak olabilir aslında ama şair okumam lazım istiyorum bunu ama şiir kitabım yok.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Yav kardeşim İslamiyeti size çok yanlış anlatıyorlar islamiyet dini böyle kısıtlamalı bir din değil yakında nefes alsak günah olucak iyice Dini sömürmeye başladılar. Gerçekten Dini öğrenmek istiyorsanız İhsan eliaçık hocayı izleyin dinleyin. Kendisi 20 yaşlarımda ilahi fakültede okurken otururken dua tuvalete girerken dua burna su çekerken dua yemek yerken dua kızlara bakma günah banyoya sol ayak girersen günah böyle böyle 15 gün evden çıkamaz hale gelmiştim günah işlicem diye cok güzel bir hikayesi vardı. Dini öğrenmek istiyorsanız böyle ***** tarikatlardan ziyade ihsan eliaçık hocamızı dinleyin. İslamiyet arap ülkeleri , afganistan gibi yönetilen bir din değil herkes ne yapmak istiyorsa özgür belli başlı büyük Günahlar var elbette ama böyle müzik dinlemek alet çalmak filan asla günah değil yapmayın rica ediyorum her şeyi dine alet etmeyin
Emre Dorman,Enis Doko vs. baya ayet ne ise onu söylüyorlar. Kuran'da da yasaklayan bir ayet yok. Kuran'da şu yasak ama. Bir sanatı kötüye kullanırsan "Resim,müzik vb." bunlar yasaktır. Aksi takdirde Allah'ın yarattığı sanatı resmetmek Allah'ın yarattığını yaratmak ve şirk koşmak değildir.

B

Brock

Misafir
bunları söyleyince çok bilgim olmamakla beraber (okuyunca aklima sadece cocukken izledigim antonyo banderas filmindeki tango salsa gelmesine ragmen) yinede gordugum kadariyla pek onaylicagim bakis acima uyan seyler oldugunu dusunmuyorum

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Valla ne seçersin bilmem ama en yararlı hobi bence mali fayda sağlayan hobidir. Getirisi götürdüğü zamana değecek hobidir.

B

Brock

Misafir
Bence (eğer zamanın varsa) Photoshop cs6,After Effects, Premiere Pro gibi edit programlarını öğrenip satış yapabilirsin yada yazılım öğrenebilirsin.
hocam aslinda tam aklimdada bu var uni bolumum (atilmadan once) gorsel iletisim tasarimiydi. ps biraz biliyorumda.diyorumki ps iu fln ogrensem birde af+uzaktan egitim ciksa tam bu grafik mrafik ogrenmisken birde diploma alsam kazayla meslek sahibi olsam diye aklimdan geciyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6