Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İç Barış'ım | Neverfap Günlüğü

Selam. Neverfap ta 450.günlerim yaklaşık. 2.5 yıl önce ağır bir pmo bağımlısı olarak bugüne gelebilceğimi böylesine irade azim sergileyebilceğimi asla tahmin edemezdim ama oldu.

+Neverfapla nasıl tanıştım ?

-Yıllarca bilinçsiz olduğum ,tabiri caizse ipi kopmuş uçurtma gibi olduğum senelerin ardından ; artık hayatımın idaresini elime almaya karar verdiğim : para kazanmaya ve istediğim şeyleri yapmaya karar verdiğim sırada : bu karar için ne kadar aciz ve hastalıklı olduğumu gördüm.

+Nasıl gördüm ?

-Kendime elime geçirdiğim bir parayla iş kurmak istediğim sırada. İş : kişiye özel portre resim çizmek ve internet üzerinden insanlara satmaktı. internet sitesini ilk açtığım sıralarda işler çok iyi gitti ve ardı ardına işler almaya başladım. girişimim iyi hoştu ama bu girişimden sonra , hesabımda parayı görüp elimde tuval ben ve fırça başbaşa kaldığım sırada ; istediğim zaman istediğim şeyleri yapmakta ne denli aciz olduğumu farkettim. El benim elimdi ama o el ile istediğim şeyleri yapamiyordum. Bana güvenip paramı ödeyen o kişi için resim çizemiyordum istediğim şeyi yapamıyordum. bunun yerine o el benim istemediğim şeyler yapıyordu hatta bana düşman şeyler.. sigara içiyordu , mausa sağ tıklayıp yenile yapıyordu , chromede bir yeni gizli sekme daha açıyordu ve bu korkunçtu ... dakikalar saatler günler geçerken ; önümde boş bir tuval , peçeteler ilaçlar izmaritler saçılmış dağanık masamla , ani gelen korku anksyete krizleriyle , aşağıdan bi ihtiyacımı almam gerekirken önünden geçiceğim nalbur abinin bakkal abinin beni eleştiren bakışlarını düşünüp inmekten vazgeçtiğim sırada ne kadar korkunç bir durumun içinde olduğumu da yavaş yavaş farkediyordum.

+Ne yaptım bu durumu düzeltmek için ?

-Kendimi düzeltmek istedim. Çeşitli kitaplar okumaya başladım , kitap okumaya (gençliğimde okuduğum klasikler hariç) felsefi romanlar okuyarak giriş yaptım. daha sonra birtakım teknik felsefe kitapları , en son da kuran-ı kerim. böylece aklım aydınlandıkça irademi kullanmak için önümde sebepler doğmaya başladı.

İrademi ilk (nofap değil) ; namazlarımı kılarak kullanmaya başladım. bir cuma namazı çıkışında oruç tutmaya başlamıştım. ardı ardına kendimi iyileştirmeye başlamıştım : ilk önce 13 yıldır ağır bağımlı olduğum günde 1.5 paket içmeden duramadığım sigarayı bıraktım, peşinden 6 yıldır kullandığım yüksek doz psikiyatrik ilaçları , ardından 96 kilo civarındayken 4 5 ay içinde 30 kilo vererek ideal kiloma ulaştım , en son da "acaba bunu yapmadan durabilen insanlar varmı dır mümkün müdür ?" diye google a sorduğum bir sırada ilk önce youtube videoları ardından da bir şekilde bu siteyi buldum. bu insanları .sorumun cevabı kelime olarak değil de direk insan olarak karşıma çıkmıştı kanıtlarıyla hem de (günlükler)

İlk sürecim 90 günü geçmişti. 2019 un eylül aylarıydı sanırım relapsım. Hatırlamak istemediğim bir girdap fırtınaydı. ama gözümde canlanan şey o karanlıklar içinde avuçlarımın içinde solgun ifadesiz yaşamayan yüzümdü. bu korkunçtu yeniden denemeye , ayağa kalkmaya mecalim yok gibiydi , ki savaşa olsun... ama bir şekilde yeniden tutunmalıydım hayata , tutunmadığım he ran tıpkı bataklıkta debelenmek gibiydi. dibe batırıyordu gittikçe. bir kere özgürlüğe doğru kulaç atmıştım...

+Neden buraya yazıcam ?
-Burada günlük tutan başarı hikayesi yazan herkes gibi. bu hareketin türkiyedeki öncüsü o adam gibi. yani çabamın değer görmesi için. yaptıklarıma çabama şahit olan birilerinin olması için.

+Ne yazıcam ?
-Fiil olarak 3 bölümden oluşucak günlük :
1. ne yapmak istiyorum 2. isteğim sonucunda ne yaptım 3. neden böyle oldu (neden istediğimi yaptım veya yapamadım): ne tedbir alınabilir ? malum ; insan olarak bir hareketi yapmama iradesini kısmen göstermiş biri olarak ; yapma iradesine geçmemin artık vakti gelmiş olabilir.? diye düşünüyorum.

Hedefler :
2 saat uyku
...
yok yok :
HEDEF RAKAMLAR günlük-haftalık -aylık - yıllık

Fiziksel aktivitesiz günler :
-6 saat ortalama uyku
-her gece gün 6 saat ortalama okumaya ayırmak
-her gün bi saat ezbere ayırmak

Yani 7 saat zihin aktivitesine ayırmış olmak.

Fiziksel (ameleli) günler :
18 saat uyku ve çalışmadan sonra 6 saatim daha kalacak. Bunun 2 3 saatini okumaya ayırabilirsem benim için çok iyi.

vs. vs. bu girizgah düzenlenecek...

Moderatörün son düzenlenenleri:
11 ocak
10-11 saat uyku

öğle ikindi : biraz kendimle uğraşma
ikindi akşam ; biraz fiziksel işler
akşamdan sonra : iletişim sohbet insanlarla.

22-23 :kendimle sohbet yazı hazırlarken vs. bu kötü fiillermle vs başbaşa kalmak iyi değil . Bu durum beni günlük yazmada bile tereddüt ettiren birşey ; hatta belki bırakmama sebep olabilcek birşey.

buraya yazmak karlı mı zararlı mı buju düşünüyorum buaralar ? kendimi incik cincik edip incelemek ve bir klavyeye derdimi anlatmak kotu birsey ; dogal olarak kendimi bana ayna olucak insanlardan tanimak varken samimi bir sekilde. burda karsimda klavye nirmalde birine soyleyemicegim seyleri soyleyip farkindaligima deger beklemek cok narsistce bir hareket. yine kardesimin dedigine hak verdim "yasa gitsin kndini cok inceliyrsun"

bi yandanda eger buradaki paylasan insanlar olmasaydi da ben kendim zaman icinde klavye ve yazilar yerine suratina "abi birakmaya calisiyorm pmoyu bence bu bataklik" dicegim ve tepksiini gorcegm normal insnlara soylesem ve gelisimimi bu sekilde hizli bi sekilde 1 yilda degilde zaman icinde orn 5 yilda tamamlasam daha mi iyi olurdu diye aklimdan geciyor.

her nolursa olsun ak eksikligi yasadigim ve kendimi kaybettigim zamanlar haric buraya yazmak gereksiz. bu yuzden azaltmaya karar verdim gunluk tutmayi. (keepteki gunlugumude ) en sonunda da tamamen birakicam. kendimi yasamin kollarina insallah. narsist olmayan bir yasam cok daha gercek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6