Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

iç savaş'ım

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
ULAŞMAK İSTEDİĞİM HEDEF ZAMAN VERİLER
4 SAAT UYKU
EN AZ 15 SAAT BEYİN AKTİVİTESİ ODAKLANMA VEYA PARA KAZANMA AKTİVİTESİ
1.5 SAAT YEMEK YEME: 15 GÜNLÜK ARINMA DİYETİ: SABAH ÖĞÜNÜ =ELMA BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ MEYVE ÖĞLEN=1 ÖĞÜN SEBZE YEMEĞİ VE YOĞURT AKŞAM=ELMA BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ MEYVE
1 SAAT YÜRÜYÜŞ.

Sa.foruma ve size katkım olması adına biraz yazı yazma niyetindeyim.Bu olursa mutlu olurum.bugun sanırım 50 küsürüncü gün.Sayaç önceki sitede kaldı.
7 ay önce agır bi bagimlıyken sigarayı bıraktım.Uykumu ortalama 6 saate fixledim.1 aydır şeker ve ekmeğide bıraktım tamamene yakın.müziği minimuma ve cadde sesini bastırsın diye dinlemeye başladım.film dizi 5 ay olmustur izlemeyeli rahat.Ama en son güvendiğim birinin önerisiyle human belgeselini izledim 2 hafta öncefilan öneririm güzel baya.Peki birçok şey yapmazken günüm nasıl geçiyor ?
10-11 arası uyuyorum.Gece 3'te özeleştiri yapmak için kalkıyorum.bazen daha erken ve daha geç oluyor ama kesin olarak guneşten çnce uyanmış oluyorum.sabahtan ögle ye kadar okuma yapıyorum.zihin 7-12 arasi baya iyi oluyor bu konuda.
yemek düzenim 3 haftadır şöyle;Sabah::6 da hafif bi kahvaltı yapıyorum.(meyve).öğlen:: pilav ve sarımsaklı yoğurt.akşam meyve.ama akşam sürekli araya birşeyler kaçıyor.dün mesela revani vardi 2 tane dayanamadım.

Son düzenleme:

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
yemek yemenin sehvetle direk baglantisi oldugnu zaten biliyordm ama bunu brakmaya yonelik notumu aldim.notum soyle; yedgm yemekler direk olarak gereksiz enerji sagliyor.buda istekleri arttriyor tipki yemek sonrasi istek artsi gibi.fazla yemek yedgm ve harktsiz kaldgm bi gunde guduler artyor ve bloklayinca bas agrisi yapiyor.

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
Racon 10-) Türkiye Cumhuriyetinin Resmi dili Türkçe'dir. Buranın yasal bir platform olduğu unutulmamalı ve Türkçe'de ona göre kullanılmalıdır. Ve genel olarak Türkçe'nizi herkesin anlayabileceği şekilde ifade edilmelidir.Yazılar,başlıklar ve konular anlaşılır ve açık olmalıdır.Kullanıcıların dikkatini çekmek için tık tuzağından kaçınılmalıdır.

Kelimeleri kısaltmadan ve rastgele noktalama koymadan yazmaya çalış.Sürecinde başarılar

Targetlock

Satürn Yolcusu
Güzel kardeşim kör ettin. Lütfen daha düzgün yazar mısın

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
android 2.0 telefondan yaziyorum idare edin kardeslerim

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
Üyelerin gözlerini kanatmak uyarı sebebidir. Acele etmeden yazarsan düzgün bir şekilde yazabilirsin

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
neyse.yaticam ama uykumu kaciran blok bas agrisi yine devrede.bu sorun acayip rehavete dusuruyor.yap kurtul patlat kurtl diye.Butun bu zorluklarin ustune birde fiziki bi acida var.istegimi engelledkce buyuyor bu agri aci.bi yandanda o dayanilmaz anilar ve istekler.bir anlik gafletmle gozmun onune gelen goruntuler.Sanirim o 3 dklik goruntuyu izleyip kendimi 3 dkligna kaybedip daha sonra 'naptim ben' demeye en yakin oldugum zaman.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
cok garip gercekten istemedgmiz bi hareketi yapmamak icin olaganustu bi caba sarfediyoruz.nasil boyle oldum ne beni bu le getirdi ? diye dusundugum ve aci cektigim zamanlarda bicok seyi anlama firsatim oldu.Aglayabildigine sevinmek diye bir duygu kesfettim mesela.kalbinin sizladigina sevinmek.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
neyse bugunluk bu kadar goz kanattigim yeter sanirim.iyi geceler broters

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
sa.gece 3 te kalktim.1.5saat ozelestri yaptim.daha sonra 3saat uyudum az daha uyuyim dedim.3.5 saat daha uyudum.6.5 saat.kalkar kalkmaz yeme icme olayini sanirim cozdum.evde misafir vardi bu yuzden sabah okumasini yapinca yazilim kursuna devam edemedim.sebebi bilgisayar kardesmn odasinda.bundan dolayi bi bug kararsizlik halinde gecirdim.bi sey yapmaya sartlayip kendini yapamayinca ne yapcagni bilmez bi hal aliyorsun.neyse bu durumlarada onlem almaliyim.orn misafir gelince hemen yedek olarak yapicagim bisey.ornegn yuruyus ve sesli kitap. neyse kisaca 1.5a kadar bu bosluk surdu.daha sonra kendim adina ufak bi iyilik hayır yaptım.eve geldim 40 dk yazilima giris notlarimi okudum dunun tekrari.burda biraz fazla zaman kaybettim birazda kararsizlga dusmemin verdigi pismanlik belirdi.daha sonra annem bilmedigi seyler hakkinda benden yardim istedi,yardim ettim ama beni dinlemedi.bendede bu kararsizligin getrdigi kendime ofke durumumla ona bagirdim cagrdim.normalde aldris etmicegm mantiksiz davranislra aldris etme nedenim dedgm gibi kendime ofkemdi.hemen disari attim kendimi.af diledim Allah tan.ozelestiri yaptim.kendime bir iyilik yapmam gerekti.neyse kendime iyiligi yapinca ve Allah tan af dileynce kalbim yumusadi.yatisti.7.5 gibi geldim eve.bi saatimi filan iyi bi işe verdim.1saatte visual studyo kurulumuna baktim ve bilgisayar sorunum icin cozumlere baktim.ofkeden beri tepe agrisi bas gostermis durmda.birinin bi sozu vardi onla bitiriyim lafimi 'vucutta bi organ vardir,o bozulursa hersey bozlur,o duzelirse heryer duzelir.o organ kalptir' sanirim gazaliye aitti.hayirli geceler

Son düzenleme:

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
birde yatmadan ekleyim dun oburluk sorununu ayrintisiyla bilincime cikardim.bu yuzden bugun bunla daha iyi savastim.sabah kalkinca burger tarzi patatesten yemedim annemn israrina ragmen.bu guzel bi basari.cay i da sanirim 1 2 bardak ictim.azalttim.ufak bi hata yaptim oglen sicak ekmegi gorunce dayanamadm kafasini kopardim biraz ketcaba banip yedim.tek hatam buydu gun icindeki yeme konusunda.bu ufak sacma hareketleride yapmamam lazim.kilo konusunda vs sorun oldugundan degil tamamen hareketlerimin kontrolum altnda olmasindan.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
sacma hareket demisken birde gecen yaptigim bi hareket geldi aklma.sokagimdaki dondurmacinin onunden gecerken adamin masasina elimle dokundum.hani olur ya hareket eden otobuse dokunma o tarz.hemen sonra sacma hareketi yapinca gelen 'naptim ben neden bunu yaptim' duygusu gecti.korona var millet kafalikla dolasiyor yaptigim harekete bak diye utancin yanina suclulukta eklendi.cidden adam ciksa icerden beni cagirsa 'kardesm neden bu hareketi yaptin ' dese cevap veremez yerin dibine girerdim heralde.

Eff

Jüpiter Yolcusu
İyi geceler. Sen yine de bir doktora görün baş ağrın için.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
gece 23:30-6:00 arası uyku.6.5 saat oldu bugün fazla uyudum .önceki akşamdan baş ağrım için içtiğim kantaron çayının verdiği rehavetle 03:00 daki alarma kalkamadım.Sanki bir döngüdeyim ,içmicem diyorum bu çayı bi müddet stresimi azaltıp başımın ağrısını hafifletiyorum ve içmiyorum 4 saate kadar indiriyorum uykumu ,daha sonra istek bi yolunu bulup yine fazlalaşıyor ve yine içmek ve bunu yapcam demek kalıyor.Ama iyiye giden bir döngü ,Şiddet bakımından ağrı azaldı 3 ay öncesine oranla.Doktora görün demiş yukardaki arkadaşım.Ama bunun stres ağrısı olduğnu biliyorum hipokondrik bi ağrı.Ve doktorun yazacağı vermidonla bişey olmaz.Buna Yazabilceği en iyi ilaç bende var zaten.Ki bağımlılıktan kurtulma çabasındayım , bişeye bağımlı olmak isticeğim bişey değil.

Bugünden öğrendiğim şey aslında dünden hiçbir ders çıkarmadığım.Bu kendimi şartlayıp bug yaşadığım durumlarda ne yapacağımı düşünmüştüm ama bunu yine uygulama durumum olmadı.,06:00 dan 1 e kadar baya verimli geçti.Sürekli beyin aktivitesi gerçekleştirdim.
Ama 1 den sonra yavaş yavaş isteklerim yol bulmaya başladı.ufak tefek isteklerle başladı bu.örn belirlediğim vakitten önce yemek yeme , annemin getirdiği burçak bisküvisinden yeme gibi yine saçma hareketler başladı.Daha sonra kendimi sahibindenden biriyle bilgisayar edinmek için pazarlık yaparken buldum.Akşamda 2 dilim böreği yerken.

Yani 1 den sonra kendimi bilgisayar başında yazılım kursu izlemeye şartladığım ve bilgisayarda kardeşimin odasında olduğu için yine dün o bahsettiğim bug a girdim.Ne yapıcağnı bilememe durumu.Bu şartlama durumunun annesinden ısrarla şeker isteyen bi çocuğun tavrından pek farkı yok.Bu hayatta her zaman istediğimiz olmuyor ve benimde birçok yapmak istediğim şey var aslında bilgisayardan bağımsız olan.Zamanımı ayırmak istediğim şey.örn yatağımın başucunda yarım bıraktığım kitap, örn sesli kitaplar ,örn dil anlatım ve dil felsefesi hakkında okuma yapmak istemem.vs. Neyse sonuç olarak böyle oldu.

şuan bunu yazarken arkamdaki duvardan sesini yırtarak çocuğuna bağıran şu hanzo aileyi dinliyorum.Pek tekin bir semtte yaşamıyorum arkadaşlar gidip ailesini bu konuda uyarsam muhtemelen beni kendilerine tehtid olarak görürler.Ama uyarmasam da bu sefer vicdanım el kadar çocuklara bağrılmasından yana değil.Bi yandan korkuyorum başıma bir iş gelir diye açıkcası bir yandan da vicdanım üzülüyorum.Neyse sanırım bunun için en müsait anı beklemeliyim adamla biraz daha samimi konuştuğumuz bir anda bu konuda ona güzel bi nasihat vermeliyim büyüklenmeden.Açıkcası bu konuda sadece ona değil kendimede güvenemiyorum ters bişey der öfkelenirim diye.Çünkü benim içimdeki savaş dindimi ki bi başka savaşa müdahale ediyim ?

Öğrendiğim 2.şey ise kendimden bişey gizlememem gerektiği.Kendimden bişey gizlemeye çabaladığım anda yaşamayı erteliyorum.Çözmem gereken benim için iyi sonuçları olmayabilcek hukuki bir sürecim var ve bunun için çalışıp para biriktirmem lazım.Bunu her "mesleğim yok" diye erteledikçe kendimden yarın için beklentim çoğalıyor.Bunu şey gibi düşünün , bugün bi kızı tavlayamayınca , kendini fantazilerde avutma ;örn o kızın karşısına brad pitt olarak çıkma filan derken süreç gitmiş.uçuk bi örnek verdim ama anladınız sanırım.Yani hayat gidiyor elimden arkadaşlar.
Sen o içindeki gizlediğin o kızı elde etme duygusundan kurtulmadıkça , bu yüzden iştahın kesilcek moralin bozulcak ,bağımlı olucaksın vs. Çünkü bunlar aslında senin o gizlediğin duyguya hizmet eden şeyler.Sen aslında o (kızı-erkeği) gerçekten istemiyorsun veya sana o kızı elde etmen için yapman gerekenleri ,olman gereken kişiyi olmayı ,girmen gereken şekli sen istemiyordun aslında.Bunun farkına varmadıkça da asla kurtulamicaksın zaten o bağımlılıktan.Yarına olan bağımlılığından.düne olan tapınmandan.Ve her yeni bir (kıza-erkeğe) yönelmek istediğinde ,bu eski olan kendinden sakladığın duygular sana engel olucak.Evlenip kurtulurum sanıcaksın ,halen kendine çözüm arıcaksın ,veya öfke kontolü yaşıcaksın 10 yaşında birinin yüzüne 30 yaşında hönkürür bulucaksın kendini.hiçbi zaman yaşamıcaksın böyle.

Neyse kısaca bu kendimle olan meseleyi çözmem lazım.kendimden saklanmamam lazım.çünkü her hayal kurmak istediğimde ,örn en basiti bilgisayar almak istediğimde kendime ve 2000 tllik giriyim çalışıyım dediğimde vicdanımın "hayırdır hani para kazanamıyordun" demesini örter bulucam.Kendimi ne zaman aile olarak hayal ettiğimde bu gerçeği gizlemeye çalışıcam.

38 dkdır düşünerek yazdım bunu.bir pişmanlık daha.neyse hayırlı geceler.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
01:00-6:30 5.5 saat uyku.1 saat özeleştiri yaptım.daha sonra.namazı kıldım.8.5-10-30 arasi cogunluk bos gecti.(kahvalti 2 elma 2 cay.bos bos seyler okuma.)
10:30-12:00 arasi yuruyus ve sesli kitap.Gazali nin kimyai saadeti.kitaptan biraz bahsediyim aklimda kalmasi acisindan;ilk bolumlerde kalbi anlatiyordu sanirim.kalbi disi aynali bi kaleye benzetiyordu.kalede salih amelden muhafizlar disardaki gudulere karsi kalbi koruyordu.ne kadar yaklasirsa bunlar kalbe kalp karariyordu. bi benzetmede devlet benzetmesi.vucut bi devletse kalp padisahtir.eger diger organlar(asker,emnyet,isci vs) padisaha uymazsa isyan cikar.daha sonrada gudu at benzetmesi.guduleri anlatmasi.daha sonrada insanin acizligine dair betimlemeler.nemrut aklmda kaldi.daha sonraysa " 1200 lu yillarda da karacigerin islevini nerden biliyolarmis" dedigim vucut organlarini anlatmasi ve bunlarin essizligine yonelik guzel anlatim.sanirim buralarda kaldim 1-1-5 saat bitti.anlatim kendim icindi burayi sig anlattim yazar hakkinda bubu okuyarak bi izlenim edinmeyin. ------
12-1arasi yine bos yaptim.
oglen 1.5-3:30 arasi odaklanma sagladim.
3:30-4:40 arasi bas agrisi basladi ogle yemeginden 1 saat sonra.(sebze yemegi yogurt) ,
4:40 gibi yuruyuse ciktim.sonra herzamanki sehri tepeden goren yerden gunesin batisini izledim.o gunes isiginin bitip ufkun basladigi yer bugun pembeye calan bi renkteydi.burda hep ayni renk olmuyor gun batimi bazen bulutlu mavi ,bazen turuncu, bazen sari bazense boyle.martilari izledim ve suru halinde ucusan hayvanlari.800 yil once yasamis o yazarla gercekten ayni hisleri paylastigmi dusundum o muazzam manzarada ucusan martilari izlerken.birden bi arabesk muzik duydm binanim birinden.isteklerini bagiran bi adam.herseyi bildigini dusunen ,herseyi iyilestirmeye degistrmeye calisan insanlari dusundum.birde onumdeki guzelligi.Sanirim gazalinin dedigi gibi ne kadar bakarsam bakiyim , butun bunlarin nasil olustugunu anlayamam.cunku varligin tek bir zerresini dahi ne ben nede baska insanlar yapamaz ve anlayamaz.sadece kendimizle kiyaslayabildigmiz seyleri anlariz.orn atomu kendi buyuklgmzle kiyaslarz veya evreni.boylece tahminler yuruturuz.sonra onu gozlemle dogrulariz.kendini bildikce daha iyi kiyaslicagni soyluyordu yazar.cidden hic gunbatimina bu gozle baktgmi bunun dusndrdgnu hatrlamiyorum.birde onun kadar kendimi bilsem diye aklimdan gecti.veya kendini en iyi bilen kisi kadar bilsem.

neyse gitti yine yarim saat.iyi aksamlar

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
ÇARŞAMBA
5 SAAT UYKU 03:00 da kalktım.Genelde uykum olmazdı seher vakti kalktığımda ama uykum vardı.özeleştiri yaptım saat 7:25 e kadar filan.4 saat 25 dk yani.
8:15 te namazdan kalktım.Daha sonra 2 elma yiyip dışarı ; günlük işveren yere çıktım yürüdüm.Geç çıktım ama yinede bi gidim bakıyım dedim.çalışanların beklediği yere gelince halsizlik bastırdı.düşüp bayılcak gibi oldum.hemen aklıma diyetten dolayı olduğu geldi.Önüme gelen bi fırından kete diye yağlı ve kaşarlı bi ekmek aldım.yediğimde biraz kendime geldim.döndüm bekledim iş yok dedi adam geri döndüm.
3,5 SAAT BEYİN AKİVİTESİ gerçekleştirdim.ezberleme üzerine.hafızam baya iyi durumda.
PERŞEMBE 6 SAAT UYKU
06-07:30 arası özeleştiri.yine uykulu hal sürdü.
sabah yürüyüşten sonra dayanamayıp şekerli gıda tükettim baya bi.11:47 ye kadatr böyleydi

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
CUMA
Dün beyin sapındaki başağrısından sonra bi tane yarım xanax içmek zorunda kaldım.Kantaron çayı döngü olduğu gibi bu ilaç ta 15 günde bir döngü oluşturuyor.Dayanıyorum bu ağrıya ama artık öyle bi raddeye geliyorki artık neolucaksa olsun bu ağrı geçsin diyorum yeterki.insan bi yerden sonra acıya tahammülü kalmıyor.
Sanırım artık monk mod dan çıkmam lazım.kafamı biraz kaldırmam lazım.bugün özeleştiriyi kaçırsamda ; farkındalığımın arttığı bir gündü.
uyku bakımından dağattım kendimi. güneşten 1 saat sonra uyandım.8.20 dk civarı uyku.Aşırı fazla uyudum.
Yeme içme bakımından da dağattım.Uzun zamandan sonra çayı şekerli içtim.Şu kalitesiz fındık kremalarından yedim.fıstık filan yedim.Birazda bunu bilinçli yaptım Çünkü gerçekten artık yeme içme hevesim iştahım önceki kadar yok.
Ezberleme yapmadım.Düşünme dışında bi beyin aktivitesi pek yapmadım.Bu şekilde.iyi geceler

Eff

Jüpiter Yolcusu
İyi geceler. Doktora görünmedin di mi hala? Üşengeç seni. Güzel gidiyorsun. Eğlenceli oluyor günlüklerin kafa dağıtıyorum ben de. 6.30 saatlik uykuya az demişsin. Senin için kaç saat uyuman optimum oluyor? 6 saatten az uyumak iyi değil diyorlar da ondan sordum. Bol şans.

ragnar lodbrok

Venüs Yolcusu
CUMARTESİ
5 saat uyku. 05:00-07:30 arası özeleştiri. daha sonra yürüyüş ,dönüş ve youtube video işleri evsel işler vs genel olarak beyin aktivitesi az olan bi gündü.Şeker filan yemeye devam ettim dağanık gıdaya.Elmalı diyete yeniden başlayıp dr aidn hocanın temizlenme diyetini yapmam lazım.Baş ağrısı sanırım 2 3 gün daha aşırı şiddetli olmaz.Ama bu stresimle doğru orantılı.Belki bu seferki döngüde bu stresi kırabilirim.En azından gecikse birdahaki şiddetli ağrı benim için gayet kar.30 güne çıksa çok iyi benim için.Ama bir yandanda zaman çok hızlı geçiyor ve heran birşeyler kaçıyor gibi geliyor.Bu his stres sebebi başa çıkmam lazım.iyi geceler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6