Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İdol Almak

Lazkopat

Yoda
Bugün öncesinde ya abi idol almak ne ki ya dediğim bir konu ile karşınızdayım. Evet eskiden idol almanın mümkün olamayacağını ve nasıl yapılacağını bilemezdim.

Ta ki biraz üzerine düşünene kadar. Eğer ki size fayda verecekse idol alın. Misal ben idol almadım. Ama İngilizce öğrenmek için bir sahneyi ezberlemiştim ve sanırım joker gibi davranabilirim. Yalnız çok fazla tekrar etmek gerekli. Bir arkadaşım demişti ki napolyon bakışlarını aynada çalışmış :)İdol almakla alakası yok. Ancak örnek vermek istedim. Siz de bir film karakterini taklit edebilirsiniz mesela. Yani öyle işte. İdol almak iyi olabilir. Bir diğer bu konuda fikrime değiştiren kişi ise. Mustafa Kemal Atatürk. Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. Yani taklit edemezsiniz. Ancak fikirlerini idol alabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Taklit ettiğim jokerin sahnesi:

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Hayatta kesinlikle idol almak şart değil fakat alınacaksa da yakın veya aynı zamanda yaşamış olan gerçek birini almak gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca tabiki mantıklı ve doğru biri idol alınmalı. Mesela senin örnek verdiğin Joker cool olsa da tercih edilebilecek biri değil yani :D
İlk 30 saniye çok iyi.

purplesox05

Mars Yolcusu
İdol almayı şu şekilde tanımlarsak faydalı olabilir: Bizim geçmek istediğimiz yollardan geçen veya hedeflerimize ulaşmada bize faydasını dokunmasını umduğumuz insanların ve hayatlarının yakın takip altına alınarak onların hedefe ulaşmada uyguladıkları metotları, davranışlarını, hayata bakış tarzlarını, ne kadar süre çalıştıklarını ve ne gibi bir zihniyetle bunları yaptıklarının örnek alınmasıdır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6