Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İnsanlara Gereğinden Fazla Değer Vermek

Melixah

Yeni Fapstronot
Selamlar dostlarım. Başlıkta da gördüğünüz gibi insanlara aşırı değer vermekten bahsedeceğim.

Ben sosyal hayatta aşırı dışadönük bir insanım. Hani sınıfta bir yakın arkadaşı olan, ancak herkesle iletişime giren çocuk var ya; o benim işte. Şu anda böyle olmasa bile bu karaktere sahip olduğumu anlatabilmemin daha iyi bir yolu yoktu sanırım. Aynı okuldan olmasak da yıllardır süren dostluğumuz olan bir arkadaş grubum var. Bölüm değiştirdiğimden dolayı şu anda sınıfta adam gibi anlaşabildiğim birisi yok. Ben de bu yüzden geçen seneden tanıdığım kızlarla arkadaşlık kurdum sınıfta. Bu da ayrı salaklık orası ayrı.

Bu konuyu açma sebebim bugün yaşadığım bir olaya dayanıyor : Bu yakın olduğum gruptaki bir arkadaşım, ona karşı yaptığım yanlış bir davranış sonucu bana küstü. Ve ben bu olayı takmadan duramamaya başladım. Yakın dostum olduğundan böyle taktığımı düşünmeyin, en ufak samimiyetim olan biriyle aram bozulduğunda da takıyorum. Takıntılıyım ben dostlar. Bu olaydan sonra düşünmeye başladım, "Tamam, arkadaşlık dostluk güzel şey de, fazla değer verince mutsuz oluyorum."

Ne kadar sosyal olursak olalım, hepimiz yalnızız aslında. İkizler bile dünyaya sıra sıra geliyor. Ölürken de aynı şekilde, hepimiz teker teker gömüleceğiz. İnsanın arkadaşının olması çok güzel bir şey, ama verilen değerin dengesini bulmak gerekiyor. Ben bu bilince nasıl ulaşırım gerçekten bilmiyorum. Birisi benim kontrolüm dışında benimle arkadaşlığını kestiğinde takmak, düşünmek istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum dostlar.

izleyici1

Yoda
hocam tahminimce arkadaşın sana darılmıştır
empati yap ve nedenini bul
arkadaşında bilmediğin bir durumda olabilir
arkadaşın işsiz kalabilir parasız kalabilir sevdiği kız evlenmiştir bilemezsin
uzun süren veya bitmeyen bir arkadaşlık istiyorsan
sır saklamayı bilmeli acıda olsa gerçekleri konuşabilmelisin,
arkadaşından borç para almamalısın
tutamayacağın bir sözü vermemelisin

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Şimdi bunun fazla değer vermekle bir alakası yok aynı gruptan samimi bir arkadaşını yapmış olduğun bir davranış yüzünden küstüyse gider konuşursun kusura bakma der gönlünü alırsın. Bi samimiyetin yoktur ona kafaya takmaya değmez hatta mesafeli olmak her zaman iyidir. Ama senin durumun farklı samimi olduğun bir arkadaşına yaptığın davranıştan dolayı kafana takılması normal

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6