Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İntihar düşüncesine her geçen gün daha fazla yoğunlaşıyorum

foraynır123

Yeni Fapstronot
Bu illetten sanırım kurtulamayacağım ve her geçen gün intihar düşüncesine daha da fazla yoğunlaşıyorum. İzlediğim ve yaptığım bazı şeylerden dolayı tiksiniyorum kendimden. Kendime bakacak yüzüm yok adeta. Ne yapacağım bilmiyorum çıkmaz bir sokaktayım. Sadece yazmak istedim buraya. Tavsiyeniz veya diyebileceğiniz bir şey var mı?

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
İntihar etmek hiçbir şeyi çözmeyecek. Olan sana ve seni sevenlere, o da en fazla ailene olacak, diğerleri birkaç gün sonra unutacaklar. Dostum birkaç ay önceki halimi hatırlatıyorsun, ben de ciddi anlamda ölme düşüncesi üzerine yoğunlaşmıştım ama inanır mısın bilmem, ne olursa olsun yaşam yaşamak için çok güzel, tabii senin ne yaşadığını bilemem. Psikolojik yardım alırsın, problemlerinle yüzleşirsin, hayatını değiştirmek için çabalarsın, bazen yine bocalayacaksın belki ama yine de o en dibe vurmuş halinden daha ilerde olacaksın. Konuşmak istersen her zaman yazabilirsin...

hasan el benna

Yeni Üye
yaşadığınız şeylerin çoğu psikolojik, manevi bir dinginliğe ihtiyacınız olduğu açık. yılmadan mücadele vermelisiniz. vazgeçmeyin.

NoFapper38

Yeni Üye
Kardeşim muhtemelen karşına çıkan iğrenç kategorilerden dolayı kendinden tiksinmeni anlayabiliyorum. Emin ol buradaki bir çok kişi seninle aynı durumda. Ama hayat bir mücadeledir. Bu mücadeleyi ben NoFap ile birlikte daha iyi anlamaya başladım. Pmo bağımlılığının farkında olan ve bunu sorun olarak gören toplasan 100-200k kişiyiz Türkiyede. Bu o kadar temiz bir çaba ki,bizi diğer insanlardan ayırt eden bir unsur olduğunu düşünüyorum. Dünyanın en temiz insanlarıyız,çünkü bunun bize,aklımıza,ruhumuza verdiği zararın farkındayız ve kurtulmak istiyoruz. Bunun için çaba harcıyor,onlarca kez yenilip tekrar deniyoruz. Bu yüzden kendinden asla tiksinme. Bırak bunun farkında olup "pmo yararlıymış len" deyip hayatına bunu bi sorun olarak görmeden devam edenler tiksinsin kendinden. Bu çabamızdan ötürü bile bence birçok insandan farklıyız. Bunun bilincinde ol ve kendini bu çabandan dolayı daha çok sev:)

Emir Hattab

Mutlaka !
Kendini çok suçlama. Cinsellik bizim doğamızda var. İmansızlar bunu çok güzel bir şekilde kullanıyorlar. Sokakta, çarşıda, işte, evde her yerde gözümüze sokuyorlar. İrademiz zayıf olduğu için biz de böyle şeylere bağımlı oluyoruz. İntihar sadece bir kaçıştır. Dertlerinle mücadele etmeye çalış. Ailenden, yakınlarından yardım iste. Eğer olmuyorsa psikolojik destek al. Asla pes etme. Çünkü asıl kaybedenler pes edenlerdir. Düştüğümüz zamanda ilerliyoruz. Elbet bir gün kazanıcaz. Mücadelende sana başarılar diliyorum.

Bagımsız

Yeni Fapstronot
Kendine gel.Milyonlarca insan NOfap ile kurtuldu .Mİlyonlarca insan çökmeye devam ediyor.

The White Rider

Gandalf
Hepsini geçtim de dostum neden bu akımı hayatının baş yapıtı, en mühim noktası olarak görüyorsun? Sanki kurtulmasan ölecekmişsin gibi davranıyorsun. Tamam kurtulsan çok daha iyi olur ama hayatta ne sıkıntılar, dertler, sorunlar var. Böyle şeylere takılma. İntihara çözüm olarak bakma, hiçbirimizin 'gerçek' bir sorunu yok ama işleri büyütüp büyütüp abartıyoruz. Şunu unutmayın ki, istedikten sonra yapabilirsiniz, yapabilirsiniz. Bu yüzden böyle küçük dertleri büyütmeyin, abartmayın. Kalkın ayağı ve herkese ve de her şeye inat savaşın, hem de sonuna kadar. Bu sorunları da birazcık empatiyle yenebilirsin diye düşünüyorum. Önemli olan vâr olan imkanlarla en iyi şekilde savaşmak ve de vâr olan imkanlarla en iyi yerlere gelmektir.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6