Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

IntroVert17 Hayata Dönmeye Çalışıyor

IntroVert17

Yeni Fapstronot
Evet arkadaşlar; başlıkta da belirttiğim gibi nofap ile yaşama sevincimi bulmaya, intihar düşüncelerinden kurtulmaya ve kaliteli hayat yaşamaya çalışacağım. Bu uzun zamandır aklımdaydı buraya günlük olarak açmam da beni motive eder diye düşündüm.

Aslında erkenden uyuyup en geç sabah 6 ta kalkıyorum ama günü nasıl değerlendireceğimi bilemiyorum, erken kalkıyorum falan ama günümün yarısı boş geçiyor, gün içerisinde neler yapmam gerek bu konuda sizlerinde tavsiyelerine açığım. Bilgisayar mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim ne yazık ki psikolojik sıkıntılardan kendimi çok geliştiremedim bu yazdan itibaren bir şeyler için uğraşıyorum ama hala yeterli değilim. Artık daha sıkı çalışmam gerekiyor. Mükemmeliyetçilikten kurtulamıyorum, günümün tamamının dolu geçmesini bekliyorum bu da beni hayli yoruyor, günümü sistematik bir düzene oturtsam çok iyi olacak, ama hayat kalitemi arttırmak için neleri yapmam veyahut nelerden kaçınmam gerektiğinde siz de yardımcı olursanız çok sevinirim.

Umarım güzel gider her şey. Herkese sürecinde başarılar :)

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
Benzer sorunları yaşayan biri olarak en kısa sürede kurtulmanı diliyorum,her şeyi mükemmel yapmaya çalışırken bir anda kendimizi başladığımız noktada buluyoruz bu nedenle zamanı yavaş yavaş doldurmaya başlamak uzun vadede bizim için daha iyi olacaktır.Hayat kaliteni arttırmak için bağımlılıklarından birer birer kurtulup kendine azar azar faydalı alışkanlıklar eklemen lazım bunu nasıl yapacağını en iyi sen bilirsin çünkü en çok nelere bağımlı olduğunu nelerle en çok zaman kaybettiğini sen biliyorsun.Sürecinde başarılar

IntroVert17

Yeni Fapstronot
1.Gün
Güzel ve verimli bir gün oldu diyebilirim. Sabah 5 de uyandım ve 7 de biraz yürüyüş yaptım. Kahvaltımı yaptıktan sonra finaller için çalışma planı hazırladım, pazartesi başlayacaklar, gündüz ders çalışmam bittikten sonra yapacak bir şey bulamadım pek fifa oynadım vakit geçirdim. Daha önce staj görüşmesi yaptığım firmadan aradılar yarın genel müdürle görüşecekmişim son aşamaymış, eğer sonuç olumlu olur ve ikinci dönem de uzaktan devam ederse birkaç gün şirkete gidip iş öğrenmeyi düşünüyorum umarım gerçekleşir. Kilolarım baya artmıştı pandemide akşam tekrar yürüyüşe çıktım ve 10 bin adım attıktan sonra eve döndüm. Biraz yorgunum ama hiçbir zaman bu kadar enerjili bu kadar motive hissetmemiştim kendimi. Gün içerisinde planladığım ders çalışmam bittikten sonra kendime bir şeyler katacak aktiviteler yapmam gerekiyor eksiğim bu yönde, vakit geçmiyor gibi geliyor aslında böyle bana bir şeyler katacak belgesel, film, kitap tarzı aktiviteleri de günlük planıma ekleyebilirsem çok iyi olacak ama ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kalıyorum, planlarımı genel olarak ders çalışma olarak odaklıyorum geriye bir sürü zaman kalıyor o zamanı da sizin içerik tavsiyeleriniz olursa öyle değerlendirebilirim, günü daha kıymetli, daha değerli kılabilirim diye düşünüyorum.
Bu arada yazan arkadaşlarımın hepsine tek tek teşekkür ediyorum..

IntroVert17

Yeni Fapstronot
10.Gün
Tam 10 gün olmuş bu 10 gün içinde hayatımı değiştirebilecek çok şey yaşadım. 2 tane mülakat görüşmesinden sonra bir şirkette part time çalışmaya başlayacağım, okul bitene kadar part time çalışıp yazın da stajımı orada yapacağım. Onun dışında sınavlarımın hepsi güzel geçiyor, bugün sabah sözleşme imzalamaya gittim, biraz çekingen davrandım ama işe başladığım süreçten itibaren bunu aşmam gerekiyor. Şu an için amacım nofap sürecini devam ettirip. İşe tam konsantre bir şekilde kendimi verip kendimi sevdirip orada tam zamanlı olarak çalışmaya devam edebilmek. Açıkcası çok heyecanlıyım ve biraz endişeleniyorum acaba yapabilirmiyim, kendimi nasıl gösteririm gibi. Bu 10 günlük süreçte kafa dağıtmaya sürekli bir şeyler bulmaya çalıştım ama bazen zorlandım çünkü evdeki internet baya bir sıkıntı bu sorunu bir şekilde çözmem gerekiyor. Tetikleyiciler karşıma çıksa bile hiç mastürbasyon yapasım gelmedi normalde 2 günde 1 yapan ben şu an canım hiç istemiyor umarım buradan gelen enerjiyi yararıma kullanabilirim. Varsa bana bir şeyler katacak belgesel, dizi film, kitap önerileriniz alabilirim listeme eklemekten çok memnuniyet duyarım. Çünkü son sınavım 6 gün sonra ve 6 gün sonra çalışmaya başlayacağım bu yüzden bu 6 günü iyi değerlendirmek istiyorum sizlerinde yardımıyla. Hepimize teker teker başarılar dilerim.

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
Ne tür film ya da kitap seversin? Ona göre öneri vereceğim.

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
Kitap olarak tarih,psikoloji, sosyoloji kitapları film olarakta genel olarak bana bir şeyler katabilecek belgesel tarzı filmler
Osmanlı tarihi için Halil İnalcık'tan Devlet-i Aliyye serisi, genel olarak Türk tarihi için İlber Ortaylı ve Andrew Mango öneririm, Andrew Mango'nun Atatürk kitabı özellikle çok güzeldir. Tarih dergisi okumak istersen All About History oldukça iyidir, 2 ayda bir çıkıyor. Atlas Tarih'i de çok severim. Psikoloji kitapları olarak Freud'un kitaplarını (Sadece Totem ve Tabu'yu okudum, genel olarak ağır kitaplardır), Jung'un kitaplarını ve Wilhelm Reich'ten Karakter Analizi'ni önerebilirim.

Belgesel olarak şu listeyi yollayayım:

Targetlock

Satürn Yolcusu
Sanırım en mantıklısı o ya, yoksa başka türlü olmuyor dediğin gibi. Maksimum yapabilecek kadar yapıp kafa dağıtmak için kendine zaman tanımak lazım

Birkaç kez denedim. Ruh halin ne olursa olsun mutlu oluyorsun. Mutluysan daha mutlu oluyorsun.
Buna work orgazm diyorum artık. Bu gayet faydalı tabi hahah

IntroVert17

Yeni Fapstronot
13.Gün
Çözmem gereken internet problemini çözdüm artık bir şeyler yapmak için bahanem yok ve aşırı mutlu ve enerjik hissediyorum. Sınavlarım da bitmesine az kaldı haftada 5 gün çalışacağım okul başlayana kadar, işten sürekli bir şeyler öğrenebilmek için çabalayacağım. Ama hayatımda tek sıkıntı kilom çok kilo aldım yaklaşık 28 kilo fazlam var, yürüyüşe başlamıştım ama havalar soğudu, bunu bahane etmekte istemiyorum ama eğer varsa egzersiz programı öneriniz günlük 30dk-1 saat ayırabilirim egzersiz için zaten erken kalkıyorum bu sorun olmaz. Hayatımda değiştirmem gereken en önemli şeylerden biri bu 5 gündür sigara da içmiyorum ama kilo işini acilen çözmem gerekiyor ev şartlarına uygun egzersiz uygulaması veya programı tavsiyeniz varsa çok iyi olur, bir de canımı sıkan konu kitap okuyamıyorum liste hazırladım ama hadi açayım kitap okuyayım diye başlayamıyorum. Ajanda sipariş ettim günlük planlarımı yazabileceğim, o gelince o ay içerisinde hangi kitapları bitirmem günde kaç sayfa okumam gerek detaylı bir şekilde yapmayı düşünüyorum. Ve rüyalanma konusu çok kafama takılıyor 13 gün oldu ama hiç rüyalanmadım biraz endişe yaratıyor bu ben de normal mi acaba diye. Onun dışında kendime bir yol arkadaşı arıyorum ya kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama yalnız hissediyorum bir dosta faydam dokunursa çok mutlu olurum diye düşünüyorum, biraz boşluk hissi yaratıyor bu durum. Fifa oynuyorum örneğin tek başıma girip çıkıyorum tek başıma eğlenmeye çalışıyorum ama biraz boşluk hissiyatı oluyor içimde gitmiyor bakalım.

IntroVert17

Yeni Fapstronot
Neyse arkadaşlar artık bu günlüğe daha fazla yazı yazmayacağım, gerçek hayatta olduğu gibi burada da umursanmadım o yüzden kendi çapımda devam edeceğim hepinize başarılar dilerim..

Black Rose

Moderatör
Moderatör
Dostum ben günlüğüne ilk defa rast geldim. Herkes sorularına cevap vermeyebilir, ya da bilmiyor olabilir. Öyle düşünmemelisin. Ayrıca herhangi bir soruyu soracaksan veya tavsiye isteyeceksen, bunu Soru-cevap konusu başlığı altında sorman daha doğru olur. Günlük üzerinden sorulan sorular, görülse dahi genelde cevaplanmıyor.

Bildiğim bir egzersiz programı yok, fakat araştırırsan uygun bir program, uygulama bulabilirsin.
Durumun varsa eve zayıflamak için kondisyon bisikleti alabilirsin. Yada vücudun kendi ağırlığı ile yapılan şınav, mekik, plank vb. egzersizleri yapabilirsin. Pandemi ve kış olmasaydı koşu, yürüyüş yap derdim.
Kitap okumakta zor olan başlamaktır. Sonra kitap ilgini çekti ise ve vaktin varsa büyük olası devamı geliyor.
Rüyalanmaman çok normal, aksine sevinmelisin uğraştırmıyor diye.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6